Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Martin
Pokročilý
Příspěvky: 364
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Martin » 24 čer 2019 06:26

T - koukal jsem na metriky Téčka, příjmy rostou, payout OK, po nákupu Warneru je dluh jako kráva, ale FCF je slušná a chtějí hodně dluh snižovat. 5G mají, oproti konkurenci, tak se asi dohodneme :)
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 822
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 24 čer 2019 06:52

Martin píše:
24 čer 2019 06:26
T - koukal jsem na metriky Téčka, příjmy rostou, payout OK, po nákupu Warneru je dluh jako kráva, ale FCF je slušná a chtějí hodně dluh snižovat. 5G mají, oproti konkurenci, tak se asi dohodneme :)
Věřím, že to bude výhodná dohoda pro obě strany. Jak píšeš generují tolik cashe, že dluh bude rychle klesat. A jak bude na hezčí úrovni, věřím v rychlejší zvyšování dividendy.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1838
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 24 čer 2019 10:11

Do konce roku 2019 chce vedení dluh snížit o další desítky miliard a pokud to půjde jako v Q1, tak si dovolím tipnout, že se jim to nejen podaří, ale že dluh sníží i o trošku víc.
Asi fakt nakonec ještě pár kousků vezmu :P
Investuji na důchod a klidný spánek

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 767
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Pavel » 24 čer 2019 10:29

Ondřej píše:
24 čer 2019 05:05
Rád bych v budoucnu přidal něco k Cisco systems. Takže myslíš, že jedna z těch dvou by byla dobrá volba? Nebo si raději počkat na Intel? Ach ty dilemata v hlavě mít prachy vezmu všechny 😀. To bych pak měl ale z portfolia Zoo.
Dal bych si v rámci IT do hledáčku Intel, HPQ, HPE a DXC. Každý dělá něco jiného a všichni mají slušné P/E i perspektivu. Samozřejmě Intel je velká firma v indexu DJIA 30 a je tedy víc stabilní, sledovanější a čitelnější atd. Ty další dvě jsou menší, ale zase platí vyšší dividendu a generují stabilní byznys (značka HP si dlouhodobě drží vysoké renomé). No a DXC je potenciálně taková štika v rybníce, hodně klesla v ceně a je to koupě na hraně spekulace s potenciálem vysokého zisku v ceně.

Každopádně u HPQ, HPE a DXC je potřeba se poctivě prohrabat kvartálními výsledky a nespoléhat na souhrnné statistiky Yahoo apod.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 822
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 24 čer 2019 10:54

Dobře díky za tip. Jsem spíš na ty větší firmy a tak asi jako mnozí v budoucnu přidám Intel. Jen je otázkou kdy to bude. Letos toho moc nenakoupím a tak chci pečlivě vybrat.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 491
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 24 čer 2019 21:25

Jaky mate prosim nazor na Wells Fargo (WFC)?

1. Dlouhodobe, na divi
2. Momentalni valuace
3. Vs. konkurencni (zdravejsi, lepe ocenene) akcie

Momentalne hledam i mezi bankami, preferuji velkou firmu s kvartalni a vysokou divi pri OK oceneni, bez vyhlidek na divi ci cenovy drop :D

Zaroven ale vim ze moje bank. zkusenosti i kriteria vyberu jsou dosti banalni (v podstate jsem v tomto smeru pouze projel portfolio Mistra W.B.)

UPDATE: nyni vidim ze WFC mezi divi aristokraty chybi.

Diky,

Marek

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1838
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 24 čer 2019 21:30

na bankovní sektor je profík Stanislav :idea:
mě banky nic neříkaj :|
Investuji na důchod a klidný spánek

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 491
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 24 čer 2019 22:42

V tom pripade bych rad pozadal o nazor (treba na vsechny 4 velke amer. banky) pana Stanislava... Boze, mne je tak trapne, porad somrovat nejaky informace... No snad to bude uzitecne vsem :)

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Investor
Příspěvky: 599
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od StanikKolarik » 24 čer 2019 23:14

VSbrok píše:
24 čer 2019 21:30
mě banky nic neříkaj :|
to ti závidím, mě říkaj že mi nic už nedají
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 822
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 25 čer 2019 08:02

Marek píše:
24 čer 2019 22:42
V tom pripade bych rad pozadal o nazor (treba na vsechny 4 velke amer. banky) pana Stanislava... Boze, mne je tak trapne, porad somrovat nejaky informace... No snad to bude uzitecne vsem :)
Stanislav je tuším jen na fóru u Ladislava. Banky hold nepatří mezi špičkové dividendové firmy a tak se jimi mnozí nezabývají. Já mám ve svém portfóliu pouze Banco Santander ze svých začátků. banky hold nejsou zrovna krizi odolné podniky a vesele katují dividendy. Tím ovšem nechci říct, že by neměly být v portfoliu. Dlouho jsem pokukoval po Bank of America či právě Wells Fargo. Nakonec jsem ale zvolil jistotu ze spotřebitelského sektoru a to Johnson and Johnson a Procter and Gamble. Odrazuje mě od nich to, že se snad ještě nedostali ani na předkrizové úrovně a to uběhla už zatraceně dlouhá doba. Navíc se sem tam objevil nějaký ten podvod.

Snad se ti vyjádří někdo zainteresovanější, já osobně ale na bankách v portfoliu netrvám. Tož tak.

Zamčeno