Povídání o všem možném a nemožném..

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od MartinD » 13 lis 2019 10:08

vyčleňování lidí u mě vedlo k tomu, že místo toho abych byl každej pátek nalitej do bezvědomí, tak jsem místo toho začal s posilkou, se studenejma sprchama, s nějakým vzděláváním se... ale souhlasím, bublinka ničemu nepomůže, stejně ale tak nepomůžou lidi, co vás táhnou dolů
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Sumo.cz » 13 lis 2019 10:20

"Doporučuji studenou sprchu a tření končetin a celého těla froté ručníky."

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od MartinD » 13 lis 2019 10:22

tuhle hlášku neznám :D
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE


Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od MartinD » 13 lis 2019 10:31

jen si rejpněte že pořádně neznám básníky :D
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ondřej » 13 lis 2019 12:38

Martine s těmi lidmi to má něco do sebe. Již v patnácti jsem hrál v kapele s 30 letými borci. Někteří nevyrostli z puberty do dnes, jiní jsou úspěšní v tom co dělají. Podstatné je z kterých si člověk co "vezme". Já si díky nim uvědomil co chci a musím to zaklepat zatím se mi to i daří. Takže za sebe můžu říct, že lidi kolem mě nemají šanci mě táhnout dolů, pouze mi někteří poslouží jako odstrašující příklad.
Když to vezmu z pohledu investování, když přijde krize budu si z toho hlavně chtít vzít ponaučení co pro příště změnit a získám tak další zkušenosti do budoucna. Podstatná výhoda je stále na mé straně a to fakt, že je mi 30 a mám ještě kus kariéry před sebou.
Myslím, že i z mých prvních neúspěšných investic, jako byl ten Mittal a Tesco, jsem se poučil.

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od bulinak » 13 lis 2019 19:54

Mám něco i na Portu a tam jsem odprodal asi 2/3 portfolia (pouze akcie-ETF, 10). Motivací krom obavy z poklesu a uzamknutí zisku bylo také to, že mají spustit investice na děti s menším poplatkem než je pro jejich základní portfolio...
MartinD, takže k investování i cvičíš? Já už nějaký ten rok (doma v bytě) také ;-)
Stavím zoo.

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od MartinD » 13 lis 2019 20:40

cvičím cvičím a cvičím, jsem teď v prváku na vysoký na VŠE, jsem právě jeden z těch typů, který moc po hospodách a diskotékách neuvidíš, takže ve svým volným čase pročítám net, firmy, fora, cvičím a učím se... a k tomu cvičení... tak 3 roky zpět jsme začali v posilce, 3 měsíce a pak jsme začali chodit ven na hrazdy a jenom svoje váha... potom byly pauzy na půl roku a návraty na půl roku k činkám i ke svojí váze, no a teď na začátku září jsem došel k systému, že celej vršek makám se svojí vahou (přítahy, kliky, dipy, břicho atd.) a na nohy činky, jelikož se cvičí fakt blbě se svojí vahou (to znamená cvičím mrtvej tah a dřepy) + momentálně trénuju na hovadinky jako je planch a front lever (koukni na youtube) :D cítím se díky tomu fakt suprově
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

TomasV
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od TomasV » 13 lis 2019 20:58

MartinD píše:
12 lis 2019 11:26
Taková otázka... prožil si někdo z vás recesi v roce 2008 a už v tu dobu investoval ?
Až přijde propad 50% a více to bude zajimavá jízda,doufám ,že v té době budu mít do cashe na nákupy.Ale možná se mi rozklepu kolena jako ostatním investorům viz.graf níže.

https://blogs-images.forbes.com/advisor ... ture11.png

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od bulinak » 13 lis 2019 21:01

To nemusím koukat, to znám, taky bych chtěl umět...Já se právě prvně ponořil do věcí kolem cvičení a vlastně relativně nedávno do investování. A kolik ti je let? Já svojí vysokou prokalil o víkendech ;-) Do latě jsem se dostal díky cvičení až někdy před 5-6 lety.
Stavím zoo.

Odpovědět