Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
_turek
Začátečník
Příspěvky: 75
Registrován: 12 čer 2019 14:15

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od _turek » 29 čer 2019 15:50

Co si myslíte o akcii a firmě Texas Roadhouse TXRH https://www.macrotrends.net/stocks/char ... se/revenue PE mizerné, ale na tento segment nic neobvyklého https://www.macrotrends.net/stocks/industry/160/ Co mě spíš zaujalo, pořád solidně rostou a nemají žádný dlouhodobý dluh, což se mi moc líbí.
Portfólio: TXRH, V, Shack, CMI založeno 2018
Můj blog : http://blog.mojeokoli.cz/category/akcie/
Brooker: Fio

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1838
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 30 čer 2019 20:43

O TXRH slyším prvně.
https://www.dividend.com/dividend-stock ... house-inc/

Platí 8 let, zvyšuje vcelku slušně, ale je to restaurační firma = nic moc pro mě z tohoto pohledu.
Kupování aut a návštěvy restaurací jsou první dvě věci, který lidi omezí jen co zaklepe krize na sousedovic dveře :?

Ale já obecně Cyklický moc nerad, takže ne můj názor moc nedej ;)
Investuji na důchod a klidný spánek

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 822
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 01 črc 2019 16:50

Tak jsem dnes po delší úvaze a také proto, že je prvního a začíná nám druhá půlka roku si krapet zaobchodoval. Tož chybělo mi to no.

Protože mi začali danit dividendy Shell prodal jsem akcie za EURA a nakoupil ADR na NYSE za dolary.
Pak se objevil problém s tím, že by mi zůstala jediná pozice v EURO a ta už sama nevydá na nějaké smysluplné reinvestování. Takže jsem prodal akcie Banco Santander za EURO a nakoupil ADR na NYSE. Nevýhodou je drobný poplatek za výplatu dividendy takzvané adr fee 0,0025 a samozřejmě Španělská daň 19,5%. U Shellky žádný poplatek neúčtují.

Z nahromaděných dividend jsem přikoupil akcie MO, které mám v krásném mínusu 21%.

Díky těm co se registrovali k Lynx pod můj účet díky Vám to mám zdarma a očekávám vratku poplatků v příštím měsíci. Aneb musíme si pomáhat :D

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1838
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 01 črc 2019 18:14

Marek píše:
24 čer 2019 21:25
Jaky mate prosim nazor na Wells Fargo (WFC)?

1. Dlouhodobe, na divi
2. Momentalni valuace
3. Vs. konkurencni (zdravejsi, lepe ocenene) akcie

Momentalne hledam i mezi bankami, preferuji velkou firmu s kvartalni a vysokou divi pri OK oceneni, bez vyhlidek na divi ci cenovy drop :D

Zaroven ale vim ze moje bank. zkusenosti i kriteria vyberu jsou dosti banalni (v podstate jsem v tomto smeru pouze projel portfolio Mistra W.B.)

UPDATE: nyni vidim ze WFC mezi divi aristokraty chybi.

Diky,

Marek

Zde je odpověď od Stanislava:
Já se nepovažuji za žádného odborníka na banky, protože se víceméně zajímám jen o fundamenty, které ale nemohu ovlivnit do budoucnosti. Tomu chlapci napiš, že podle vlivu je 1.JPM, 2.C, 3.BAC a 4.WFC. Podle fundamentů je zase nejlépe oceněna 1.C, 2.BAC, 3.WFC a 4.JPM. Z mé odpovědi jasně vidíš, proč držím právě ty dvě banky nebo jsem vlastně držel v nedávné minulosti, protože jsem BAC nedávno vyhnal z ptf.
Investuji na důchod a klidný spánek

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 491
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 01 črc 2019 21:05

Diky, takze pan Ladislav ano, pan Stanislav ne, tedy jako bych si hodil korunou :) ale opravdu diky za snahu a pomoc s nazory... No, ted jsem koupil to NRZ, cili si dam "na chvili klid" = u mne par (ty)dnu :) at to neni jako minuly leto, tedy akumulace v letnim bulltrendu co 7-14 dni a pak hura dump :D

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 822
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 01 črc 2019 21:53

Marek píše:
01 črc 2019 21:05
Diky, takze pan Ladislav ano, pan Stanislav ne, tedy jako bych si hodil korunou :) ale opravdu diky za snahu a pomoc s nazory... No, ted jsem koupil to NRZ, cili si dam "na chvili klid" = u mne par (ty)dnu :) at to neni jako minuly leto, tedy akumulace v letnim bulltrendu co 7-14 dni a pak hura dump :D
Jo léto nesvědčí investování asi lidi vybírají zisky aby mohli jet na dovolenou :lol: lepší je se připravit na vánoční rally.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 364
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Martin » 02 črc 2019 07:31

Ondřej píše:
01 črc 2019 21:53


Jo léto nesvědčí investování asi lidi vybírají zisky aby mohli jet na dovolenou :lol: lepší je se připravit na vánoční rally.
Jo dobrý nápad, holky budou nadšený, když k Vánocům dostanou nový přírůstek do ptf😃
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1838
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 02 črc 2019 11:31

Jojo, letos se musím na Vánoce líp připravit, tedy našetřit víc, loňský Vánoce byly dvojitý - doma dárka a na trhu dárky :lol:
Jen kdybych měl víc $$$ ... takže letos musím nahodit střádací režim :idea:
Investuji na důchod a klidný spánek

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 822
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 02 črc 2019 12:56

A nebo je ještě možnost se přidat k nějaké sektě co Vánoce neslaví.😀 To by se pak šetřilo, pokud by tě tedy neoholila ta sekta.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 491
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 03 črc 2019 12:22

Tak co byste ted prikupovali? Mam prachy, ale nemam napad. Lufthansa je levna? :D

Zamčeno