Portál "Rozumný investor" - Jindřich Pokora

Diskuse o podílových fondech a různých poradcích

Moderátor: VSbrok

Inev
Začátečník
Příspěvky: 53
Registrován: 11 lis 2020 22:24
Been thanked: 1 time

Portál "Rozumný investor" - Jindřich Pokora

Příspěvek od Inev » 12 lis 2020 13:01

Jaký je Váš názor? Na Youtubu má spousty videí. Mě se vcelku líbí směr jeho myšlení a pohledu na věc.

https://www.rozumnyinvestor.cz/

https://www.youtube.com/channel/UCHZBx- ... VBH1pgbU_w

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Portál "Rozumný investor" - Jindřich Pokora

Příspěvek od Ondřej » 12 lis 2020 13:51

Potom, co si člověk zvykne na jeho výklad, není to špatné. Má nastudováno to je vidět. Peníze za přístup na portál bych ale neutrácel.

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Portál "Rozumný investor" - Jindřich Pokora

Příspěvek od bulinak » 12 lis 2020 17:25

Je výbornej. Kdybych se investováním nechtěl vůbec zabývat, jen se nechat vodit, asi bych ho si vybral. Je to ovšem těžkej value investor.
Stavím zoo.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Portál "Rozumný investor" - Jindřich Pokora

Příspěvek od Ondřej » 12 lis 2020 18:31

bulinak píše:
12 lis 2020 17:25
Je výbornej. Kdybych se investováním nechtěl vůbec zabývat, jen se nechat vodit, asi bych ho si vybral. Je to ovšem těžkej value investor.
Ano, to je asi to co mi nejvíce vadí :-D. Nemá problém investovat do pidi firem, protože si spočítal očekávanou roční návratnost nad 15%. Každý holt máme jinou strategii.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Portál "Rozumný investor" - Jindřich Pokora

Příspěvek od Pavel » 12 lis 2020 20:08

Viděl jsem jen jedno jeho video - o ATT. Rozebral to sice rozumně, ale se závěry nesouhlasím, byly příliš schematické a paušalizující.

Inev
Začátečník
Příspěvky: 53
Registrován: 11 lis 2020 22:24
Been thanked: 1 time

Re: Portál "Rozumný investor" - Jindřich Pokora

Příspěvek od Inev » 13 lis 2020 11:19

Mě se líbí ty jeho analýzy. Jak to rozebere, ukáže grafy a tabulky atd. Zajímala by mě jeho reálná úspěšnost. To, že se zaměřuje na nepříliš známe firmy, mi nevadí. Asi si to na rok koupím a uvidíme :-)

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Portál "Rozumný investor" - Jindřich Pokora

Příspěvek od slon » 13 lis 2020 11:35

já těch 6k ročně radši investuju. První co mě teda napadlo jestli už to není na hraně zákona že... ale tak mě je to potem víte co. každopádně takhle se dělá byznys ;)

Inev
Začátečník
Příspěvky: 53
Registrován: 11 lis 2020 22:24
Been thanked: 1 time

Re: Portál "Rozumný investor" - Jindřich Pokora

Příspěvek od Inev » 13 lis 2020 11:55

Slone, v čem by měl být na hraně zákona?

Inev
Začátečník
Příspěvky: 53
Registrován: 11 lis 2020 22:24
Been thanked: 1 time

Re: Portál "Rozumný investor" - Jindřich Pokora

Příspěvek od Inev » 13 lis 2020 11:59

Nevím, jestli je to za těch 6 tis pravý byznys. Nepočítám s tím, že má stovky zájemců a taky to musí stát kupu času ty videa, prezentace atd. Mě připadá, že je to jeho koníček a jen využívá možnosti to posunout dále. Obecně je v tomto oboru investování spousty nabídek. A lidé jsou vůči tomu dost skeptičtí. A nás pár si to dělá samo. Ten trh má potenciál. Určitě ano. A veliký :-)

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Portál "Rozumný investor" - Jindřich Pokora

Příspěvek od slon » 13 lis 2020 13:02

Inev píše:
13 lis 2020 11:55
Slone, v čem by měl být na hraně zákona?
Když už nabízíš např. tohle 2) Oznámení e-mailem v případě nákupu či prodeje akcií (do 2 hod od provedení obchodu) tak je jasný že to není placený kurz. Jak říkám na hraně z mého pohledu, nejsem právník, ale hodně už ten uzavřený portál s funkcemi naplňuje podstatu investičního doporučení a to že tam 100x zopakuješ, že ne, na tom nic nezmění :) Je to jeho boj, ale jestli já mám pochybnosti tak co pak banda právníků z ČNB.

https://www.cnb.cz/cs/casto-kladene-dot ... iFIR/#o_21

youtube 10,1 tis. odběratelů, na webu stovky spokojených uživatelů. .. tak každý se něčím živí a řekl bych že "kurz" vynáší víc jak akcie. Proto jsem psal že to je dobrý byznys.

Buď děláš jako že to učíš a nebo si napálíš poplatky na fondy.. jiná možnost asi stejně není. Jedině investicnigramotnost - jenže to je právě kupa práce za nic moc prachů (tipuju :D )

Odpovědět