Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od VSbrok » 03 kvě 2020 15:25

Glueless píše:
02 kvě 2020 12:19
VSbroku: BDC firmy mají hodně nízkou jistotu divi i v běžných ekonomických časech a běžně sráží divi.
Investovat do nich v dnešní coronasituaci a nízkých sazbách nenazývám odvahou, ale pošetilostí.
Počítáš se zaříznutím divi?

mmch MAIN má nájemce mezi malými podniky v USA (nejvíce zasažené zavřením ekonomiky s nejnižšími rezervami), prakticky žádný z nich nemá investiční grading...pokrytí divi před coronou bylo blízko 100 % už tehdy...

good luck
Glueless
ano, většina BDC firem na tom bude bídně a proto jsem si vybral nejsilněší v oboru.
Jesli mě pamět neklame, tak MAIN měl v předchozím kvartálu pokrtí někde kolem 115%. Navíc mají (měli) slušnou zásobu $$$ z realizovaných zisků, které postupně přesouvají ze speciální dividendy do pravidelné.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Ondřej » 03 kvě 2020 19:55

Pár adeptů k prozkoumání:

Unum Group (UNM)
Ameriprise Financial (AMP)
Bank OZK (OZK)
AbbVie (ABBV)
Archer-Daniels-Mid. (ADM)
Stanley Black & Deck. (SWK)
Walgreens (WBA)
Pentair (PNR)
General Dynamics (GD)
Polaris (PII)

Pokud máte někdo blíže nastudováno budu rád za Váš názor.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Pavel » 03 kvě 2020 20:55

Sleduju GD a ABBV, obě firmy daly před pár dny výsledky a celkem slušné, hlavně ABBV. Co se týká GD, tak tam je propad u letadel kvůli omezení cestování, jinak slušné, hlavně dobře plní pipelinu. Cena GD díky tomu klesla a tak i přes slabší čísla je to dobrá cena, jen ne každý broker umožňuje nákup, že jsou to trošičku zbrojaři.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Ondřej » 04 kvě 2020 06:29

Ještě mi chybí zástupce technologií. V mém portfoliu zatím figuruje pouze Cisco. Jen přemýšlím zda brát Apple jako technologii nebo spíše další spotřebák. Proto nejspíš padne volba na Intel, ale nic není ještě jisté.
U Lynx bude s tou mou volbou GD právě ten problém co píše Pavel a tedy by to jako tip nebylo dobré. No nic budeme bádat dál. Nejhorší je, že se mi líbí firmy co už v portfoliu jsou, ale je potřeba diverzifikovat.

TomasV
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od TomasV » 04 kvě 2020 08:09

Ondřej píše:
04 kvě 2020 06:29
Ještě mi chybí zástupce technologií. V mém portfoliu zatím figuruje pouze Cisco. Jen přemýšlím zda brát Apple jako technologii nebo spíše další spotřebák. Proto nejspíš padne volba na Intel, ale nic není ještě jisté.
U Lynx bude s tou mou volbou GD právě ten problém co píše Pavel a tedy by to jako tip nebylo dobré. No nic budeme bádat dál. Nejhorší je, že se mi líbí firmy co už v portfoliu jsou, ale je potřeba diverzifikovat.
Zkus se mrknout na IBM,poměrně silná rozvaha a dobré FCF které pokryje dividendu .

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 04 kvě 2020 10:59

Ondřej píše:
04 kvě 2020 06:29
Ještě mi chybí zástupce technologií. V mém portfoliu zatím figuruje pouze Cisco. Jen přemýšlím zda brát Apple jako technologii nebo spíše další spotřebák. Proto nejspíš padne volba na Intel, ale nic není ještě jisté.
U Lynx bude s tou mou volbou GD právě ten problém co píše Pavel a tedy by to jako tip nebylo dobré. No nic budeme bádat dál. Nejhorší je, že se mi líbí firmy co už v portfoliu jsou, ale je potřeba diverzifikovat.
tak treba IBM, INTC, ATVI, AVAST, SNE, MU, SQ, STX, MSFT

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Ondřej » 04 kvě 2020 11:04

Díky za tipy IBM mám ve watchlistu stejně jako Microsoft ovšem nějak se mi víc líbil ten Intel. Co se týká zbytků tak nevím. Blizzard mi přijde krapet dražší i když je to asi spíš růstovka s tím v jakém oboru podnikají.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 530
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Marek » 04 kvě 2020 20:35

Dve nejlepsi technologicke firmy, Apple a Microsoft, jsou imrvere drahe. Ani v korona krizi se jich nikdo nechtel moc zbavovat. Ale asi jeste dale porostou. Nakoupil jsem si je vsechny pred lety, spolu s FBkem, Nvidii, Ebayem (ten jsem posleze utopil se ztratou) a Sony. Uz tehdy byly vlastne drahe, ale "earnings" jim porad rostou. I nyni je FPE snad u vsech lepsi nez PE. To je zcela naopak nez u vetsiny DGI titulu.

Sony ma uslapanou cestu minimalne ve fototechnice, jeho konkurence smesne spala, az zaspala. Tento fakt dilciho byznysu jsem si pred lety dobre uvedomoval, ptze jsem v te branzi, tak jsem si cosi nakoupil. Tehdy byla akcie fakt levna, plula dlouho nekde kolem 40 babek za papir.

Sleduje nekdo blize IBM? Vzdycky mne prisli jako tezci dinosauri, co jejich cas pomalu konci, tak jsem je nikdy neresil. Odrazili se nejak ke konkurenceschopnosti?

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 04 kvě 2020 20:53

Marek píše:
04 kvě 2020 20:35
Dve nejlepsi technologicke firmy, Apple a Microsoft, jsou imrvere drahe. Ani v korona krizi se jich nikdo nechtel moc zbavovat. Ale asi jeste dale porostou. Nakoupil jsem si je vsechny pred lety, spolu s FBkem, Nvidii, Ebayem (ten jsem posleze utopil se ztratou) a Sony. Uz tehdy byly vlastne drahe, ale "earnings" jim porad rostou. I nyni je FPE snad u vsech lepsi nez PE. To je zcela naopak nez u vetsiny DGI titulu.

Sony ma uslapanou cestu minimalne ve fototechnice, jeho konkurence smesne spala, az zaspala. Tento fakt dilciho byznysu jsem si pred lety dobre uvedomoval, ptze jsem v te branzi, tak jsem si cosi nakoupil. Tehdy byla akcie fakt levna, plula dlouho nekde kolem 40 babek za papir.

Sleduje nekdo blize IBM? Vzdycky mne prisli jako tezci dinosauri, co jejich cas pomalu konci, tak jsem je nikdy neresil. Odrazili se nejak ke konkurenceschopnosti?
SNE je pro me super volba v diverzifikaci mimo USA, krome foto segmentu (do ktereho po 20 letech taky trosku vidim;) ma dle meho silnou pozici v hernim, filmovem a hudebnim prumyslu.
IBM jsem koupil protoze to je obrovsky drzak s dobry ocenenim a dividendou. Nejakou dobu uz stagnuje, ale vsadil jsem na nej kvuli cloudu, AI, ma potencil pro Q System One, blockchain/hyperledger a taky povazuju Red Hat za jednu z tech lepsich akvizic (ikdyz mohla prijit drive a levneji:)

mnam84
Investor
Příspěvky: 588
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od mnam84 » 04 kvě 2020 23:28

IBM nepodcenuj, už ho odepsali několikrát a ono tu stále je... Firma tu je v ruzných podobách víc jak století a vždy se přizpůsobila.

Zamčeno