Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 630
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od StanikKolarik » 13 dub 2020 18:41

Co si myslíte o Atlas Corp (NYSE:ATCO)?
Už jsem držel společnost ze které vznikla a podle čísel to nevypadá věru zle...
Ale je to prostě okrajový titul. Ikdyž se docela často objevuje v žebříčcích "Best divi income stocks for nějaký měsíc. Třeba Zacks ji má umístěnou v doporučení pro březen i duben.
vlákno o titulu: viewtopic.php?f=11&t=593

Obrázek
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od VSbrok » 13 dub 2020 19:33

Malá firma a ty RISKy co jsou na posledních 4 řádcích, taky nic moc.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Kamarad
Začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: 04 led 2020 14:22

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Kamarad » 13 dub 2020 21:02

Tak jsem dnes vstoupil do OHI. Cena mi sice utekla dost nahoru, ale pokud pojde znovu na 25 a níž, jsem připraven ředit.
Info Update mě utvrdil v tom, že by tento rok měli zvládnout bez nějakých větších potíží...:
"Today, we have approximately
$315 million in cash on our balance sheet and $738 million in availability under our credit facility. We
have no significant bond maturities until August 2023."
Dividendová kostra: ABBV, BTI, MO, SPG, CSCO, OHI, TD, RY, UGI, TSN, BMY, ENB
Ostatní divi: Santander, HII
Růstové: Unity Software (U)
Biotech: Hepion Pharma. (HEPA), Annovis Bio (ANVS), PDS Bio. Corp. (PDSB)

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 13 dub 2020 21:38

Kamarad píše:
13 dub 2020 21:02
Tak jsem dnes vstoupil do OHI. Cena mi sice utekla dost nahoru, ale pokud pojde znovu na 25 a níž, jsem připraven ředit.
Info Update mě utvrdil v tom, že by tento rok měli zvládnout bez nějakých větších potíží...:
"Today, we have approximately
$315 million in cash on our balance sheet and $738 million in availability under our credit facility. We
have no significant bond maturities until August 2023."
Dneska navic deklarovali divi, takze bych taky rad naredil, ale kdyz vidim to low okolo 15usd tak se mi zatim moc nechce:))

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Ondřej » 14 dub 2020 07:12

Mě se líbí jak si tak přičítám weby, jak jeden tábor tvrdí, že jsme ještě neviděli dno a druhý, že nejhorší máme za sebou a už v půlce příštího roku budeme zpět na rekordních úrovních. Nejlepší na tom všem je, že oba články jsou na jednom webu a vydání dělí hodiny. 😃 To mě vážně baví. O to víc tedy platí, že je potřeba se na investici dívat jako majitel podniku jehož akcie kupuji.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Pavel » 14 dub 2020 08:44

Ondřej píše:
14 dub 2020 07:12
Mě se líbí jak si tak přičítám weby, jak jeden tábor tvrdí, že jsme ještě neviděli dno a druhý, že nejhorší máme za sebou a už v půlce příštího roku budeme zpět na rekordních úrovních. Nejlepší na tom všem je, že oba články jsou na jednom webu a vydání dělí hodiny. 😃 To mě vážně baví. O to víc tedy platí, že je potřeba se na investici dívat jako majitel podniku jehož akcie kupuji.
Ano, to je naprosto normální. Vždy najdeš dost důvodů psát proti i pro nákupu/prodeji. A když počet/význam jedněch důvodů převáží, posune se cena a zase vznikne cca rovnováha názorů.

A vo tom to je:-)

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 630
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od StanikKolarik » 14 dub 2020 09:31

chápu správně, že když ABBV koupím do 12:00 ET (tedy do 18h našeho času), tak na divi nárok mít budu?
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Ondřej » 14 dub 2020 09:36

StanikKolarik píše:
14 dub 2020 09:31
chápu správně, že když ABBV koupím do 12:00 ET (tedy do 18h našeho času), tak na divi nárok mít budu?
Kde vy na to chodíte ty vado.-D Připadám si jako těžký amatér, že nevím kdy která firma má ex-div. Nikdy jsem to nijak neřešil. Vždyť se přeci říká, že cena akcie když už nemáš nárok na dividendu by měla klesnout právě o onu výši vyplacené dividendy ne? Tak dostaneš až tu další nic horšího se přece nestane ne?

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 14 dub 2020 10:56

StanikKolarik píše:
14 dub 2020 09:31
chápu správně, že když ABBV koupím do 12:00 ET (tedy do 18h našeho času), tak na divi nárok mít budu?
muzes to s presnosti na vteriny sledovat zde:) https://www.dividend.com/ ale u ABBV uz je to passe, nakoupis hold levnejsi viz vyse

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v02

Příspěvek od MartinD » 14 dub 2020 23:24

Pánové, jsem nějaký ztracený lehce... zhodnotil jsem Wells fargo, jako dostatečně dobrý na nákup, ne skvělý, ale dostatečně dobrý... dneska čtu pomalu jen zkázu

Zhodnotil jsem že Pfizer je momentálně suprovej buy, když čtu co si o tom lidi myslí, tak mi to zase nedává moc optimismu...

tak sakra, dělám něco špatně ? :D já nějak potřebuju najít sebevědomí k tomu, že skutečně něco "umím" už, alespoň něco... nějak ale nemůžu :D
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Zamčeno