Degiro

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
bigmartin
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 05 dub 2020 22:47

Re: Degiro

Příspěvek od bigmartin » 07 dub 2020 00:27

StanikKolarik píše:
07 dub 2020 00:08

ten margin se ti počítá podle "kvality akcie" na to jsou tam ty písmena u toho..
já mám třeba margin asi 24% protože mám v portfoliu i CDEF akce a dokonce mám i G
Slon ma vic jak 60% margin na active profilu, kde muze mit max. 50%
a jaky mas alokace na tom svym Active uctu: https://trader.degiro.nl/trader4/#/settings/allocation ?

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Degiro

Příspěvek od StanikKolarik » 07 dub 2020 01:50

bigmartin píše:
07 dub 2020 00:27
StanikKolarik píše:
07 dub 2020 00:08

ten margin se ti počítá podle "kvality akcie" na to jsou tam ty písmena u toho..
já mám třeba margin asi 24% protože mám v portfoliu i CDEF akce a dokonce mám i G
Slon ma vic jak 60% margin na active profilu, kde muze mit max. 50%
a jaky mas alokace na tom svym Active uctu: https://trader.degiro.nl/trader4/#/settings/allocation ?
Ale to motáš dvě věci do sebe...
margin = v principu něco jako kontokorent = můžeš jít XX% do mínusu podle kvality tvého portfolia.
alokace = prakticky půjčka = platíš úrok z toho co ti alokují bez ohledu na to jestli to využiješ nebo ne

konkrétní příklad:
poté co sis poslal 200, taks koupil dvě akcie po 100Pks
máš akcii ABC (A-rate = 50%) za 100 (což ti dává +50 na margin)
máš akcii DEF (C-rate = 30%) za 100 (což ti dává +30 na margin)
margin máě tedy 40% a při hodnotě 200 tedy máš možnost jít ještě dalších 80 do mínusu
--------------------------
v úterý se cena pohne
máš akcii ABC (A-rate = 50%) za 90 (což ti dává +45 na margin)
máš akcii DEF (C-rate = 30%) za 60 (což ti dává +18 na margin)
v tuto chvíli tedy vlastníš akcíí za 150 a jejich hodnota tě pustí -63 do marginu
využiješ situace a koupíš GHI (C-rate = 30%) za 50
super vlastníš sice akcií za 200 a ještě ti zbývá 28 marginu
ale v tuto chvíli se to jenom zdá, ve skutečnosti vlastníš jenom akcií za 150 a zbytek jedeš "na dluh"
--------------------------
středa je docela poklidná ale stejně to kleslo
máš akcii ABC (A-rate = 50%) za 86 (což ti dává +43 na margin)
máš akcii DEF (C-rate = 30%) za 53 (což ti dává +16 na margin)
máš akcii GHI (C-rate = C0%) za 45 (což ti dává +13,5 na margin)
super vlastníš sice akcií za 184 a ještě ti zbývá 72,5 marginu
ale ve skutečnosti máš majetek 139 a ze zbytku (45) platíš úroky protože jsi v mínusu

a takhle to jde furt dokola až do situace kdy to kleslo tak, že tvůj majetek nedokáže pokrýt to kolik jsi v mínusu... a degiro tě upozorní a když nenasypeš peníze, tak ti rozprodá kus portfolia (samozřejmě poplatky jsou na tobě) a ještě ti naúčtuje 60€ za to, že to udělali za tebe

konkrétní příklad...
před půl rokem máš 1000USD
nakoupíš 100ks NYSE:NRZ za 10USD/ks - to ti udělá margin +500USD
za ten margin nakoupíš 10x NYSE:RDS-B za 50USD to ti udělá margin +250USD
je to krása, oboje jsou to A.Rate tituly, takže dávají +50% marginu
no a přijde coronavirus a všechno jde dole...
100ks NRZ ted stojí 100x5USD, ty mají ted hodotu 500USD a dělají ještě 250USD marginu
jenže ty máš ještě koupených těch 10ks RDSB na dluh...
ty mají ted hodotu 10x30USD to je 300 USD a ještě to dělá margin +150USD
ale počítej...
tvoje NRZ má hodnotu 500 + shell má hodnotu 300 to je dohromady 800, máš margin 50%, takže vlastně můžeš 400USD do mínusu... Ale nezapomněls že na ty Shelly sis půjčil od Degira 500USD ? ;-)
__________________________________________
jsou dvě v noci a je možné že jsem napsal nějakou krávovinu, ale pointa j stejná - margin se vždycky počítá z aktuální hodnoty akcie a pokud to klesá hodně rychle, tak to nemusíš stáhat dorovnávat. Protože margin se ti sice mění, ale dluh zůstává
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

bigmartin
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 05 dub 2020 22:47

Re: Degiro

Příspěvek od bigmartin » 07 dub 2020 03:09

Ale nevim , proc kdyz nemam otevrenou pozici, tak se mi volny prostor =mnozstvi penez v FPT u Degira na active profilu??
A jaky mas alokace na tom svym Active uctu: https://trader.degiro.nl/trader4/#/settings/allocation ?

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Degiro

Příspěvek od Andrej » 10 dub 2020 13:54

Trochu som zisťoval info u DeGiro ohľadom zaistenia a bezpečnosti. Ako rozumiete nasledujúcim tvrdeniam?
Due to our segregated custody system, we do not have either your cash or assets on our balance sheet.

In the case of financial trouble for DEGIRO, ultimately, your assets will be returned to you. The 20,000 Investor Compensation Scheme is applied by our regulator the AFM.

The 20,000 EUR refers to both cash and assets, however this a an extra layer of protection provided by our regulator. The assets are safeguarded in the custodian entity and your univested deposits are invested in a Money Market Fund, which can be withdrawn by the client at any time.
These claims concern money and/or financial instruments that an investor has entrusted with a financial institution as part of investment services, and that cannot be returned to the investor in case of insolvency of the financial institution. Claims ensuing from investment losses suffered on financial instruments themselves are not eligible for compensation.
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 12 dub 2020 21:17

Z důvodu správcovského systému nedržíme ani peníze a ani akcie.
V případě problémů Degira, Vám bude Váš majete vrácen. 20 000 investorského kompenzačního schématu, které je aplikováno dle regulátora AFM.
20 000 se vztahuje jak na peníze, tak i akcie, ovšem toto je extra úroveň ochrany, kterou poskytuje regulátor. Majetek je uschován u správcovské firmy a Vaše neinvestované peníze jsou investovány do Fondu peněžního trhu, které může klient kdykoliv vybrat.

To druhé se vztahuje na insolveci finančních institucí.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

neydek
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 16 dub 2020 11:12

Re: Degiro

Příspěvek od neydek » 16 dub 2020 11:49

Ahoj, narazil někdo z vás u Degira na problém s maximálním počtem navázaných bankovních účtů? Mě to pustí najednou max dva různé účty, pokud jsem chtěl třetí, už to nešlo bez nějakých dalších ověřování totožnosti s tím, že jsem překročil maximální počet změn účtu za 12 měsíců. Dá se to nějak rozumně obejít, pokud bych chtěl mít tři různé (všechny moje vlastní u normální banky, ne Revolut apod.) účty?

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Degiro

Příspěvek od slon » 17 dub 2020 16:59

DeGiro zavedlo nové testy, které je nutno absolvovat, než budete moct dále obchodovat - co se nás začátečníků asi týká, tak je tam test na REITS. Tak kdo na to první klikne a dá vědět jak to správně vyplnit? :)

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Degiro

Příspěvek od Andrej » 17 dub 2020 17:01

For Basic Clients

Subject: New appropriateness tests structured products In accordance with DEGIRO’s product governance we are introducing new appropriateness tests for structured products. These tests are in place to verify whether the relevant products are appropriate for you to trade based on your level of knowledge in these products.

You can find all the new tests on the “Product Settings” page under “Settings” in the trading platform. From 4th of May onwards you will be required to have passed the relevant appropriateness test if you want to trade structured products. If you are trading structured products regularly, please take the time to complete the relevant test before 4th May. For the test you have a set of 5 questions where you have to answer 4 answers correctly to pass the test.

After the 4th of May you will not be able to open new positions structured products without having passed the test for this product group. You will still be able to close existing positions structured products, even without having passed a test.

Kind regards,
Degiro
Taktiež by som poprosil skusenejších (asi VSbrok?), ak sa odhodlá na REIT, nejakú referenciu.
Čo si predstaviť pod týmto?:
Komplexní investiční produkty (pokročilý)
Komplexní investiční produkty pro informované investory s vyšším rizikovým profilem
Strukturované produkty
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Degiro

Příspěvek od Andrej » 17 dub 2020 17:37

VSbrok píše:
12 dub 2020 21:17
Z důvodu správcovského systému nedržíme ani peníze a ani akcie.
V případě problémů Degira, Vám bude Váš majete vrácen. 20 000 investorského kompenzačního schématu, které je aplikováno dle regulátora AFM.
20 000 se vztahuje jak na peníze, tak i akcie, ovšem toto je extra úroveň ochrany, kterou poskytuje regulátor. Majetek je uschován u správcovské firmy a Vaše neinvestované peníze jsou investovány do Fondu peněžního trhu, které může klient kdykoliv vybrat.

To druhé se vztahuje na insolveci finančních institucí.
Preklad rozumiem, len mi nejde dokopy "V případě problémů Degira, Vám bude Váš majete vrácen" a "20 000 se vztahuje jak na peníze, tak i akcie". Keby tam bolo, že iba na hotovosť, tak v poriadku, beriem že hotovosť je do 20k, ale ako s tým súvisia akcie? Tak buď ich vrátia ako sú alebo ako s tým súvisí ďalších 20k?
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Silent
Začátečník
Příspěvky: 51
Registrován: 24 lis 2019 18:02
Been thanked: 1 time

Re: Degiro

Příspěvek od Silent » 17 dub 2020 18:09

Andrej píše:
17 dub 2020 17:37
VSbrok píše:
12 dub 2020 21:17
Z důvodu správcovského systému nedržíme ani peníze a ani akcie.
V případě problémů Degira, Vám bude Váš majete vrácen. 20 000 investorského kompenzačního schématu, které je aplikováno dle regulátora AFM.
20 000 se vztahuje jak na peníze, tak i akcie, ovšem toto je extra úroveň ochrany, kterou poskytuje regulátor. Majetek je uschován u správcovské firmy a Vaše neinvestované peníze jsou investovány do Fondu peněžního trhu, které může klient kdykoliv vybrat.

To druhé se vztahuje na insolveci finančních institucí.
Preklad rozumiem, len mi nejde dokopy "V případě problémů Degira, Vám bude Váš majete vrácen" a "20 000 se vztahuje jak na peníze, tak i akcie". Keby tam bolo, že iba na hotovosť, tak v poriadku, beriem že hotovosť je do 20k, ale ako s tým súvisia akcie? Tak buď ich vrátia ako sú alebo ako s tým súvisí ďalších 20k?
No tak já ti to přeložím a třeba to pochopíš :D

"20 000 EUR se vztahuje jak na cash, tak na akcie, avšak toto je extra vrstva ochrany poskytovaná naším regulátorem."

To podle mě znamená, že tohle pojištění na 20k eur jim prostě nařizuje regulátor trhu, je to tedy vrstva ochrany navíc. Své akcie dostaneš v případě krachu, protože je drží zvlášť jiná entita. Kdyby se však i přesto něco stalo, tak je tvůj vklad pojištěn na 20k eur.

Odpovědět