Otázky a odpovědi

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Jana
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 31 bře 2020 16:03

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Jana » 07 dub 2020 22:49

Martin.013 píše:
07 dub 2020 22:45
Ahoj, mužu se jen tak pro info zeptat, kdy jsi o to založení účtu u Lynx požádala? Já na něho také čekám, žádal jsem 27.3. tak jsem jen zvědavý jestli ty někdy mnohem dříve (a tedy budu ještě čekat dlouho) a nebo pozdeji? Diky za info :)
Tuším, že 1.4. ;)

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Pavel » 07 dub 2020 22:50

Jana píše:
07 dub 2020 22:21
Ahoj, s investicemi do akcií budu brzy začínat (doufám) a zajímá mě, jestli a jak řešíte měnové riziko v případě, že akcie máte v plánu dlouhodobě držet? Čekám na založení účtu u Lynx, v jejich nápovědě jsem nějakou možnost našla, ale nejsem z toho moc moudrá (https://www.lynxbroker.cz/podpora/menove-konverze/). Má smysl a je nějaká možnost toto zajistit vzhledem k současnému kurzu USD/CZK? Díky za rady :-)
Měnové riziko bych neřešil, dlouhodobě se to smaže a vyrovná (a na zajištění bys zbytečně utrácela), dokonce bych si tipnul, že koruna vůči dolaru a dalším světovým měnám už ani systematicky posilovat příliš nebude, ty časy jsou pryč.

Jana
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 31 bře 2020 16:03

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Jana » 07 dub 2020 22:54

Pavel píše:
07 dub 2020 22:50

Měnové riziko bych neřešil, dlouhodobě se to smaže a vyrovná (a na zajištění bys zbytečně utrácela), dokonce bych si tipnul, že koruna vůči dolaru a dalším světovým měnám už ani systematicky posilovat příliš nebude, ty časy jsou pryč.
Fakt? Jakože návrat k nějakým 22-23 Kč za USD je nereálný? Nebo myslíš ještě větší posílení?

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Pavel » 07 dub 2020 23:08

Teď jsme v krizové koronavirové situaci, kdy koruna oslabila vůči našim hlavním obchodním partnerům - tj. Eurozóně. Kurz koruny vůči dolaru je de facto odvozený od kurzu EUR/USD, a to je jeden z nejobchodavanějších kurzů na světě a jeho vývoj je úplně mimo náš dosah (znalostně). Dá se očekávat, že koruna opět posílí zpět a může to být o 5-10% vůči Euru, ale vůči dolaru to nikdo neví.

10% se klidně kurz změnit může oběma směry, směnné kurzy se nedají odhadovat. Dlouhodobě se ale zajištění při malých objemech (což je cca do 100.000 dolarů) nevyplatí. Navíc zajištění se odvozuje od úrokového diferenciálu dotčených dvou měn, takže by záleželo, jak přesně by ses chtěla zajistit (proti čemu) a bylo by to drahé. Radím - zapomeň na to.

Jana
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 31 bře 2020 16:03

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Jana » 07 dub 2020 23:14

Pavel píše:
07 dub 2020 23:08
Radím - zapomeň na to.
Díky za radu, budu se jí řídit :D

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od bulinak » 08 dub 2020 08:26

Navíc v krizi jako je tato jde zajištění proti tobě, protože všichni chtějí $.
Stavím zoo.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Pavel » 08 dub 2020 12:28

bulinak píše:
08 dub 2020 08:26
Navíc v krizi jako je tato jde zajištění proti tobě, protože všichni chtějí $.

To bychom se museli bavit přesněji o jaké zajištění jde včetně periody a objemu.

Martin.013
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 07 dub 2020 22:40

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od Martin.013 » 16 dub 2020 08:42

Ahoj, chtěl bych se trochu poradit, v příštím týdnu bych měl mít založený účet na Lynx a chystám se také nakoupit pár divi akcií na dlouhodobé držení, nějakou dobu už přemýšlím co nyní ano a co ne a vytvořil jsem si takový výběr těch co asi ano. Přeci jen ale víc hlav víc ví a tak bych se Vás rád zeptal na názor, zda Vám to přijde rozumné, případně jaké odvětví tam je málo nebo moc, nebo pokud Vám nějaký titul přijde nevhodný. Osobně jsem vybíral tituly, které v současnosti nějakým způsobem klesly, a přijdou mi teď z dlouhodobého pohledu pod cenou, zároveň jsem chtěl nějaké aristokraty, chtěl jsem tam mít trochu diverzifikovaná odvětví a také tam mám něco málo spekulativního (M, NRZ, LHA) (v případě LHA jsem ještě přemýšlel o záměnu za AAL nebo DAL, ale nakonec to vidím asi na tu LHA, víc věřím že nepadnou).

Předem díky za každý koment :)
Výstřižek.JPG

mnam84
Investor
Příspěvky: 588
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od mnam84 » 16 dub 2020 09:20

Treba macys patri do sektoru consumers goods, jimak lufhansu bych nebral - vysoce cyklicke a vysoce konkurencni odvetvi, a nemecke akcie taky tolik ne, kvuli vyssimu zdaneni dividend

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 630
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Otázky a odpovědi

Příspěvek od StanikKolarik » 16 dub 2020 09:50

úplně ti tam chybí utility
ty číásla koupit za, to jsou CZK nebo USD/EUR podle toho coto je za akcii?
Čistě jako námět se zkus podívat jestli by ti tam nesedělo NYSE:PRU, NYSE:NUE, NYSE:IBM, NYSE:LYB NDQ:NWL, což jsou podle mne dobré akcie za přijatelnou cenu
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Odpovědět