Povídání o všem možném a nemožném..

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Pavel » 10 bře 2020 09:05

czhunter píše:
09 bře 2020 14:52
Dow dnes vymaže roční zisky. Zlato 30% nahoře za stejnou dobu a to nedaněných rovnou do kapsy.
To je tak, když si někdo vybírá jen to, co se mu hodí. Třeba vývoj ceny zlata za posledních 5 let a z něj si vybrat jen poslední rok.
Přílohy
Zlato - graf ceny za posledních 5 let.jpg
Zlato - graf ceny za posledních 5 let.jpg (51.68 KiB) Zobrazeno 2778 x

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Pavel » 10 bře 2020 09:07

czhunter píše:
09 bře 2020 14:52
Jinak vše na co jsem upozornil se již děje. Peníze tečou z firemních dluhopisů pryč a prvním firmám se již zdvojnásobily náklady na dluh.
Zdroj tohoto odvážného tvrzení?

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Pavel » 10 bře 2020 09:08

czhunter píše:
09 bře 2020 14:52
Jinak vše na co jsem upozornil se již děje.
No tak určitě 8-)

Johnny_K
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 31 říj 2019 10:23

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Johnny_K » 10 bře 2020 10:09

Tak si říkám, že až zase budu jednou vstupovat na burzu, tak se automaticky vrhnu na shortování...
úplně 1. investiční vstup (na českou burzu, 350k cz) jsem uskutečnil na začátku roku 2008 :roll: - a po dvou letech jsem musel se ztrátou kompletně vystoupit z neodkladných rodinných důvodů. Nešlo jinak. :?

teď v listopadu 2019 :roll: jsem se k investování vrátil (US-akcie, 400k cz) no a už jsem bohužel stihnul i poředit (120k cz). Teď už se budu asi jenom dívat kam až to spadne a případně do toho vrhnout posledních 50k cash. A doufat, že se trh v dalších 2-3 letech alespoň narovná. :( Protože aktuální ziskovost portfolia -20% (a to asi nebude nejnižší hodnota) to není žádná hitparáda... Na rozdíl od prvního případu jsem dnes snad natolik zabezpečený, že nebudu muset vystoupit.

jako fakt pecháček :shock: - tak nějak jsem věděl, že můžu očekávat poklesy, když vstupuju na historických maximech, ale že z toho opět bude zrovna korekce (možná krize) kvůli neočekávanému vzestupu Coronaviru a ještě k tomu "ropná válka"... tak na takové vstupy na burzu, to už musí být "talent"! 8-)

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Hradec » 10 bře 2020 11:20

Ahoj Johnny, ja taky vstupoval listopad 2019, nejsi v tom sam, hlavu vzhuru.

Kurvaaaaaaa, trhy se vzpamatovaly teda rychle, cekal jsem, jestli jeste ropaci neklesnou a oni po tom propadu jsou uz zas komplet tthy i ropaci plus pet procent a ted se mi nakupovat teda nechce. Neprijemna situace.
Treba v dubnu po konci dealu OPECu opet klesne cena ropaku, ale da se na to vsazet? A nebo na to, ze se Rus se Saudem na konci mesice domluvi? Neda!!!
Jak dlouho muze trvat, nez zacnou ,,frakari,, v USA krachovat, aby byl Rus ,,spokojen,,? Pavle, Vlasto, kdokoliv?😃😃

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od VSbrok » 10 bře 2020 12:07

Před chvílí byla ropa +8%, sice furt nízko ale za skoro 34, oproti všerejším 27!
No já mám furt dost pozic v plus, jen si nejsem úplně jistej, že je dobrý nápad se jich zbavit... s mým štěstím to zas bude: prodám => konec krize a už levněji to zpět nekoupím, ale když to neprodám, tak ceny budou dál padat ...
Každopádně většina z mých firem by neměla být až tak moc zasažená, takže divi doufám katovat nebudou ...

Kdy začnou krachovat ropáci ví jen vedení těch firem.
Velké ropáky (XOM, CVX, RDS, BP) by to až zas tak moc postihnout nemělo. I když mají bod zlomu nákadů kolem 45 USD/barel, tak všichni sedí na hromadách prachů... dovolím si tipnout (neberte to moc vážně), že minimálně týdny až několik málo měsíců dokážou bez problémů přežít.
Navíc je příliš brzy cokoliv tipovat/odhadovat. Je to teprv druhý den!

Malý frakařský firmy nesleduju, takže nedokážu říct.

Ale např. OXY bude zajímavý sledovat. Buffett do OXY investoval stovky milionů, osobně by mě zajímalo co si tom teď myslí :D
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Hradec » 10 bře 2020 12:20

Ahoj Vlastiku, jo, oxy je zajimave sledovat, ale jiste jejich investor nebudu :-D. Ja si myslim, ze WB to bere sportovne, po celem zivote v obchode ho jentak neco z miry nevyvede.

Jestli prodat pozice je tezke dilema, moc dobre ti rozumim😁😁😁

Ted jsem cetl clanek na investing com a nejaky ,,reditel,, frakovaci spolecnosti rikal, ze okolo 30 usd barel to neni rentabilni.
Ja osobne klidnim hormon a sedim na cashi jak slepice na vejcich a jak bude zas smer jih, tzn xom kolem 41,5 usd a rdsb kolem 15.5 eur, tak tam poslu vse, co mam.

Ps shell uz je 10% plus
Naposledy upravil(a) Hradec dne 10 bře 2020 12:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 530
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Marek » 10 bře 2020 12:20

BP myslim jiz tancoval nad hrobem kolem roku 2010, kdy jim neco cakalo do more a oni by za chvili nemeli na pokuty a napravu skod. Tehdy svorne vyklesali vsichni ropaci, protoze to vrhlo negativni stin na business. Vzpominam si na to, protoze je to poprve, co jsem cetl neco o akciich. Kromto tou dobou utekli nejaky krokodyli a rozlezli se po Mexickem zalivu, takze lide rusili vylety do karibske oblasti... No, i pred 10ti lety byvalo obcas na svete veselo. Panika se opakuje :D

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 668
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 31 times

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od czhunter » 10 bře 2020 14:01

Pavel píše:
10 bře 2020 09:05
czhunter píše:
09 bře 2020 14:52
Dow dnes vymaže roční zisky. Zlato 30% nahoře za stejnou dobu a to nedaněných rovnou do kapsy.
To je tak, když si někdo vybírá jen to, co se mu hodí. Třeba vývoj ceny zlata za posledních 5 let a z něj si vybrat jen poslední rok.
Hm tak od roku 2016 je to nárůst o 54%, tj. 10,8% ročně (tedy více než akcie a více než Buffett. Ani ten nepřekonal za posledních 20 let zlato, takže pochybuji, že ty to dokážeš). Takže ne, nevybírám si jen poslední rok, zlato je v býčím trhu již 4 roky. A představ si, že se dá kupovat jen při dipu jako akcie. Nikdo tě nenutí kupovat na vrcholech. V EUR je tento býčí trh ještě větší. A to je jen začátek min. 20 let trvajícího býčího trhu, jak se shodují odborníci.
czhunter píše: ↑
09 bře 2020 14:52
Jinak vše na co jsem upozornil se již děje. Peníze tečou z firemních dluhopisů pryč a prvním firmám se již zdvojnásobily náklady na dluh.

Zdroj tohoto odvážného tvrzení?
Tak odvážné je tak maximálně pro tebe, protože nevíš jak trh s firemními dluhopisy funguje a myslíš si, že se odvíjí od sazeb FEDu, viz. tvůj koment u AT&T: "Nadměrného rizika dluhu bych se nebál, zejména teď, když je na spadnutí snížení sazeb i v USA."

Představ si, že sazby u firemních dluhopisů se odvíjí od likvidity ve firemních dluhopisech neboli zjednodušeně řečeno kolik peněz a kolik investorů je ochotných do firemních dluhopisů investovat. A hádej co, lidé a fondy se teď bojí, že americké firmy nebudou schopné dluhy splácet, protože jsou zadlužené nejvíc v historii USA a s 50-60% pravděpodobností recese za dveřmi. Proto za poslední 2 týdny byl největší odliv z junk firemních dluhopisů v historii. A to zvyšuje náklady na refinancování a FED může jít klidně na -10%.

Nastuduj si třeba tyto články
Marketwatch US junk market
Blackrock risks in BBB-rated bond market
JPMorgan Sees ‘Early Signs’ of Stress on Credit and Funding

A hádej co, podle Art Bermana s 37 let praxe v ropném průmyslu to je dokonce pravý cíl Putina. Ten čekal na vhodnou příležitost a nyní může udeřit v nejvhodnější chvíli a vyvolat chaos a kolaps dluhopisového korporátního trhu.

Obrázek

A když už jsme u těch grafů, tak S&P 500 vymazala zisky za více než 2 roky. Tj. 2 roky 0% zisk, což opět není překvapení, protože růst zisků firem v S&P 500 již dva roky je 0% a dle odhadu Goldman Sachs i letos bude nula nic. To jsou již tři roky stagnace. A pokud přijde recese, tak vymaže i zisky za posledních minimálně 10 let.

Obrázek
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Hradec » 10 bře 2020 14:56

Czhunter, to je zajimave, dekuju.
Takze ty jsi akcie odepsal a nedrzis/neprikupujes zadne?

Odpovědět