Povídání o všem možném a nemožném..

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od VSbrok » 09 bře 2020 13:38

Vydrž Prťka, vydrž ... dneškem to nekončí!

Saudi vyhlásili Rusku ropní válku. Většina US ropáků má bod zlomu na 45 USD/barel, takže ceny pod 30 USD/barel si žádná US firma nemůže dovolit, tedy krátkodobě ano, ale ne když budou Saudi držet tuhle cenu týdny, či měsíce ... to by znamenalo významnou a tím myslím VÝZNAMOU konsolidaci mezi US ropáky ... a jako vždy přežíjí Ti největší = Exxon Chevron. OXY teď udělalo velkou akvizici, takže než ji dokonočí, tak bude mít samo se sebou starostí dost ...
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 668
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 31 times

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od czhunter » 09 bře 2020 14:52

Dow dnes vymaže roční zisky. Zlato 30% nahoře za stejnou dobu a to nedaněných rovnou do kapsy.

Nechápu tu natvdlost některých když jde o zlato. Velcí investoři samozřejmě znají fakta a proto loni nakoupili nejvíce zlata za 50 let. Na rozdíl od vás vědí, že z nejdražších akcií v historii US vede jen jedna cesta a to dolů. Ví to i Buffett s 25% v hotovosti. Buffett také dlouho držel rekord v počtu nejvíce vlastněného stříbra, což pochybuji kdokoliv tady ví.

Portfolio s 10% zlata více roste v době boomu, méně padá v době krachu a má větší celkový výnos. To vám samozřejmě prodejci předplatného na Seeking alpha a jiných webech žijících z provizí z akcií neřeknou.

Jinak vše na co jsem upozornil se již děje. Peníze tečou z firemních dluhopisů pryč a prvním firmám se již zdvojnásobily náklady na dluh. Jak píše JP Morgan čeká nás vlna downgadů a kreditní squeeze. FED ztratil kontrolu nad dluhopisy i repo, sazby půjdou na nulu a začne QE4. Teda už začalo v září a nafouklo ceny akcií od té doby. Jen se tomu tak nesmělo říkat, protože jsme prý v nejlepší ekonomice v historii lidstva.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Hradec » 09 bře 2020 16:33

Souhlas, cas na nakup akcii neni zdaleka u konce. Nemyslim si, ze se zitra ozve Rusko, ze ok, prehnali jsme to a jdem jednat..
Naposledy upravil(a) Hradec dne 09 bře 2020 18:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od VSbrok » 09 bře 2020 17:01

chtěl jsem MAIN, ale za 32 jsem ho propásl a teď už je zas na 34 a to už nesci, čas ještě bude...
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 530
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Marek » 09 bře 2020 17:30

Hmmm ja mam % v cashi oproti akciim (brano z nedavnych cen na vrcholu) cca 15-20%. To asi neni dobry. Neustale jsem to cislo snizoval nakupy. Nastesti stale vice penez drzim ve starozitnostech a bazarovem zbozi, nez akciich. Zde to na rozdil od akcii obvykle prodam za cenu, jakou chci ja...

Nastesti ty nejvolatilnejsi hnoje, jako CODX, TSLA, OXY, VET, DB... nedrzim. To by mne asi ruply nervy.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 630
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od StanikKolarik » 09 bře 2020 18:45

Já už mám v cashi jenom asi 1% protože to denně valím do Degira na splácení marginu aby mi nerozprodali portfolio. A fakt nevím co z portfolia prodat :-(
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

mnam84
Investor
Příspěvky: 588
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od mnam84 » 09 bře 2020 19:13

czhunter píše:
09 bře 2020 14:52
Dow dnes vymaže roční zisky. Zlato 30% nahoře za stejnou dobu a to nedaněných rovnou do kapsy.

Nechápu tu natvdlost některých když jde o zlato. Velcí investoři samozřejmě znají fakta a proto loni nakoupili nejvíce zlata za 50 let. Na rozdíl od vás vědí, že z nejdražších akcií v historii US vede jen jedna cesta a to dolů. Ví to i Buffett s 25% v hotovosti. Buffett také dlouho držel rekord v počtu nejvíce vlastněného stříbra, což pochybuji kdokoliv tady ví.

Portfolio s 10% zlata více roste v době boomu, méně padá v době krachu a má větší celkový výnos. To vám samozřejmě prodejci předplatného na Seeking alpha a jiných webech žijících z provizí z akcií neřeknou.

Jinak vše na co jsem upozornil se již děje. Peníze tečou z firemních dluhopisů pryč a prvním firmám se již zdvojnásobily náklady na dluh. Jak píše JP Morgan čeká nás vlna downgadů a kreditní squeeze. FED ztratil kontrolu nad dluhopisy i repo, sazby půjdou na nulu a začne QE4. Teda už začalo v září a nafouklo ceny akcií od té doby. Jen se tomu tak nesmělo říkat, protože jsme prý v nejlepší ekonomice v historii lidstva.

Mohl bys uvest zdroje? Je to zase ciste manipulativni... Pokud bys vzal zlato za poslednich sto let ocistil o inflaci tak vynos je lehce nad 1%

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 09 bře 2020 20:49

S tim 1% procentem myslim nejsi daleko od pravdy...tak snad czhunter dneska hnedka po tom oznameni s 30% ziskem letel nezdanene vydelavat, protoze driv nebo pozdeji az se zjisti, ze vsechny ty firmy/burzy nehodlaji zavirat kram a tudiz se ty jejich akcie vrati k rustu nebude zadny duvod pro rapidni rust zlata. Jinak srovnavat zlato s stribro se asi uplne nehodi, protoze stribro se jen stezi povazuje jako uchovatel hodnoty, ale je to proste vzacna komodita podobne jako treba palladium. btw tady se muzete podivat jak se k tomu BRK vyjadruje a kolik na tom zhruba vydelali;) https://youtu.be/yNOTIhB4anw

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Hradec » 09 bře 2020 21:21

https://www.tradebrains.in/wp-content/u ... gure-1.jpg

Tady by mohl byt graf zobrazujici alespon priblizne to, jak se chovala ruzna aktiva v minulosti. Asi vetsina videla...ale opakovani neni na skodu :-)

Victore, dekuju za video. Ja jsem slysel prevypraveny stejny obsah, jen slo o zlato. Ale to je fuk, libila a libi se mi myslenka, ze komodity samy o sobe nic nevydelavaji, to drzeni akcii je to prave pro me, jelikoz lide neco buduji, davaji do toho cast sebe a to nas cini v idealnim pripade bohatsi. Unce zlata je me k nicemu(ziju sam a kupovat za to chleb v postapokalypse u me nehrozi.)

Malag
Začátečník
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2019 10:43
Been thanked: 5 times

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Malag » 10 bře 2020 08:12

Staník - ty investuješ s marginem? :shock: Jaká páka? Co tě k tomu vedlo?

Odpovědět