Povídání o všem možném a nemožném..

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ladislav
Začátečník
Příspěvky: 199
Registrován: 21 čer 2019 02:35
Bydliště: Evropa
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ladislav » 29 úno 2020 11:51

:) Největší banka Evropy s polovinou tržby z Hongkongu a Číny - HSBC,
nikdy bankrotem ohrožena nebude. Může ale 33% lidí propustit z práce. :)
Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ :idea: http://forum.nr1a.com :idea: USA http://nr1a.com 8-)

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 668
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 31 times

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od czhunter » 29 úno 2020 11:58

Ladislav píše:
29 úno 2020 11:51
:) Největší banka Evropy s polovinou tržby z Hongkongu a Číny - HSBC,
nikdy bankrotem ohrožena nebude. Může ale 33% lidí propustit z práce. :)
Ano tak jako Lehman Brothers nikdy bankrotem ohrožena nebude. Pobavils. Asi máš křišťálovou kouli nebo známého ve vedení firmy, že to víš tak jistě.
Kamarad píše:
28 úno 2020 21:24
to czhunter:
jak tak čtu tvoje příspěvky o tom, jak je všechno všude špatně, tak přemýšlím o sebevraždě. To fakt už nemá cenu ani dýchat, když na mě za chvíli všechno kolem spadne :( :( :(
Takže finanční sektor na tom není špatně? Hong Kong na tom není špatně? Asi nic nevíš o makroekonomice. Chceš sem dát odkaz na video, kde CEO Deutsche bank říká, že je to nejtěžší období pro banky za jeho kariéru? Jen upozorňuji na možná nebezpečí pro investory. Jestli se to chceš naučit bolestivější cestou, tak budiž, je to tvoje volba.
Pavel: Jj, czhunter zase po nějaké době vylezl ze své díry a chrlí moudra. Já už se s ním nechci dohadovat, co jsem o něm psal dříve stále platí.
Hm myslíš ty moudra, kde jsi psal, že dluh USA nebude stovky procent HDP a že blábolím a co jsem ti dal oficiální graf vládní rozpočtové komise, co to dokazuje, tak ticho po pěšině. Nebo jak jsi psal, že je blábol, že ostatní trhy krom USA dosáhly dávno vrcholu, tak co jsem přiložil grafy, co to dokazují, tak ticho po pěšině. Ty jsi jak na jiném fóru, kde se bili do prsou jak tam má půlka vysokou ekonomickou školu a ví tak o všem všechno, tak troubové ani nevěděli, že akcie je papírové aktivum a rozdíl mezi vlastněním akcie a dluhopisu daného podniku a mnoho dalšího.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

mnam84
Investor
Příspěvky: 588
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od mnam84 » 29 úno 2020 12:54

Ty tu neustale davas data vselijakeho charakteru, interpretujes si je jen jsk se ti hodi, hlavne jen aby to bylo co nejvic negativni. Ale ono to je dobre, vzdy se dobre pobavim, jen pokracuj.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ondřej » 29 úno 2020 13:09

Já doufám, že rizika investování do akcií si uvědomují všichni. Nevadí mi ti negativní příspěvky, alespoň na ty rizika upozorňuje. Jen už to pomalu vyznívá jak od proroka krachu a apokalypsy. Navíc fakt do teď nevím co nám tím chceš říct. Co nám tedy radíš jak to máš ty jak postupuješ.
Když už jsme u těch blábolů pokud nerealizuji ztrátu nemám ztrátu jen papírovou tudíž si nemyslím, že když během jednoho dne poklesne hodnota mého portfólia přišel jsem tím o dividendy za dvacet let.
Dále si nemyslím, že by někdo čekal dvacet let až mu po poklesu vyroste portfólio na původní hodnotu. Od toho tu máme průměrování že ano nebo ředění chcete-li.
Ohledně bezpečnostního polštáře atd jsme inteligentního investora četli skoro všichni a spoustu dalších knih.😀
Vysokou školu nemám žádnou, jsem elektrikář ale i tak mi makroekonomie něco říká. Hodlám dále pokračovat v tom co dělám a nebudu si doma ani nikde jinde hromadit zlato. Děkuji ti i tak za tvé příspěvky. O čem by bylo fórum bez diskuze.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 530
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Marek » 01 bře 2020 01:55

Czhunter mozna pise hyperbolicky, ale kontrarian kriticky k vetsine akcii je zde potreba. Jinak se to zde zvrhne (s nadsazkou) v bezkriticky kvas fanousku nekolika par dividendovych aristokratu, ktere bude zcela bezkriticky drzet v ptf cele forum.

Napr. na webu v diskusi namita, ze ATT (ktere se zde temer nesmi pomlouvat :) ) je zadluzene a riskantni. To mne okamzite trklo, nebot k tomutez zaveru (dluhy + emise novych akcii, kdyz jde firme do tuheho + nejake dalsi faktory, ktere jsem jiz zapomnel) dosel cca v lete jeden muj kolega, venujici se TA akcii.

Tot muj pohled na vec. Ze kriticke nazory jsou take potreba. V mezich OK chovani samozrejme.

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od bulinak » 01 bře 2020 07:26

FA místo TA...
Stavím zoo.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Pavel » 01 bře 2020 09:28

Marek píše:
01 bře 2020 01:55

Napr. na webu v diskusi namita, ze ATT (ktere se zde temer nesmi pomlouvat :) ) je zadluzene a riskantni. To mne okamzite trklo, nebot k tomutez zaveru (dluhy + emise novych akcii, kdyz jde firme do tuheho + nejake dalsi faktory, ktere jsem jiz zapomnel) dosel cca v lete jeden muj kolega, venujici se TA akcii.

Tot muj pohled na vec. Ze kriticke nazory jsou take potreba. V mezich OK chovani samozrejme.
ATT jsme mu tam vysvětlili, rozhodně nešlo o klasické emitování nových akcií, které dělají firmy, aby naředily kapitál, resp. nemají peníze. Je to promyšlená akce - akvizice TW. Přečti si to o tom podrobnosti a uvidíš, že je to tak, jak jsme mu tam s VSbrokem popsali.

A kritizovat ATT - klidně rozebírejte například jejich dluh jak chcete, tomu nikdo nebrání a zkuste nalézt nějaké nové riziko, budeme za to rádi.

Ale přijít s obavami o nadměrně zadluženou společnost mnoho kvartálů poté, co zadluženost dle zveřejněného plánu snižují (která navíc vznikla akvizicí velké společnosti s byznysem, který do strategie ATT dobře zapadá), působí jako objevení Ameriky:-)

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ondřej » 09 bře 2020 06:42

Sám to nějak extra nesleduji, ale díky sociálním sítím extrém zachytí každý. Na ropě je prej Gap o 20%. Jak někteří zmiňovali na srazu trh se sice nedá časovat, ale proto si počkají na kvartální výsledky.

TomNazdaq
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 28 bře 2019 10:20

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od TomNazdaq » 09 bře 2020 09:13

No je to pěkná jízda... Nejdříve jsem myslel, že je to chyba. Při tankování aut budeme asi spokojení, ale jako majitel RDS.B už tak ne. :roll:
crude_oil.jpg
crude_oil.jpg (96.02 KiB) Zobrazeno 2654 x

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od MartinD » 09 bře 2020 09:20

Jojo, Exxon v premarketu -15 %, a já prostě ty prachy nemám, ach jo, taky to mohlo chvíli počkat, doufám že ceny dole vydrží alespoň do konce srpna
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Odpovědět