Povídání o všem možném a nemožném..

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od VSbrok » 28 úno 2020 12:47

czhunter píše:
28 úno 2020 10:01
Mě cash nedochází, protože mám 2 miliony ve zlatě a stříbře připravené kdykoliv vyměnit za akcie ve slevě ;) Zatím ale čekám, protože jestli zasáhne virus USA a bude zvolen Sanders tak akcie půjdou ještě tak 60% dolů.

IPO funguje tak, že je v 90% případů předražené v době vstupu na trh a do 2 let v 90% případů cena klesne často na zlomek původní ceny. Proto Benjamin Graham věnoval kapitolu o IPO ve své knize a proč se do IPO nevyplatí investovat.
Hádám v nějakým "zlatým", či "stříbrným" ETF-ku, že?
Protože pokud chce nebo uvažuje o tom, že by si zlato skladoval doma, tak si především uvědomte, že mít doma zlatý cihly je totální debilita ... když šel fakt svět do pekel = zombie apokalypsa, tak Vám bude kus zlata naprosto k ničemu.
Jak za platíte kilem zlata za chleba? Jak si koupíte vodu?
A především, pak budou mít navrh Ti co budou mít střelné zbraně.
Peníze, ať již v jakékoliv formě budou totálně k ničemu a svět se vrátí k směnému obchodu :idea:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Andrej » 28 úno 2020 12:57

czhunter: vďaka, asi počkám nejakú dobu po spustení, prípadne časť hneď ako vstúpy na trh a časom podľa pohybu. Každopádne čo som tak v skratke čítal o IPO, "bežný" investor sa k nemu ani poriadne nedostane, ale až ľudia s omnoho väčším kapitálom, banky, fondy, ...
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 668
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 31 times

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od czhunter » 28 úno 2020 15:22

Andrej píše:
28 úno 2020 12:57
czhunter: vďaka, asi počkám nejakú dobu po spustení, prípadne časť hneď ako vstúpy na trh a časom podľa pohybu. Každopádne čo som tak v skratke čítal o IPO, "bežný" investor sa k nemu ani poriadne nedostane, ale až ľudia s omnoho väčším kapitálom, banky, fondy, ...
Tak Benjamin Graham psal, že první dostanou možnost IPO nakoupit fondy a banky, ty pak po spuštění prodají tyto akcie se stovkami procent zisku a běžný investor tak vlastně nemá jinou možnost než koupit draho a přijít o peníze. Jediná avšak téměř nemožná cesta k zisku na IPO dle jeho výpočtů bylo koupit všechny IPO uvedené na trh. Pak by jsi na tom vydělal, protože by jsi zachytil firmy jako Google a Facebook atd. Stačilo by ale jedna dvě firmy nenakoupené jako Google v době IPO a prodělal by jsi na tom kalhoty. Za ten risk to nestojí dle mě. Když už, tak počkat až cena klesne. Podívej na Aramco, kolik peněz tam bylo ztraceno.
VSBrok: Hádám v nějakým "zlatým", či "stříbrným" ETF-ku, že?
Protože pokud chce nebo uvažuje o tom, že by si zlato skladoval doma, tak si především uvědomte, že mít doma zlatý cihly je totální debilita ... když šel fakt svět do pekel = zombie apokalypsa, tak Vám bude kus zlata naprosto k ničemu.
Jak za platíte kilem zlata za chleba? Jak si koupíte vodu?
A především, pak budou mít navrh Ti co budou mít střelné zbraně.
Peníze, ať již v jakékoliv formě budou totálně k ničemu a svět se vrátí k směnému obchodu
Zlata či stříbra v podobě ETF bych se nedotkl ani kusem klacku. Tohoto papírového zlata a stříbra se prodává více, než kdy může být vytěženo. Navíc největší zlaté ETF - GLD zaručuje banka HSBC, která stojí před krachem a spravuje ho další pochybná entita. Když zlato a stříbro, tak jedině ve fyzické podobě buď doma, nebo si koupit u osvědčených společností online a nechat uložit v trezorech jako třeba u firmy Brinks, která skladuje zlato už od roku 1859.

Kilem zlata zaplatíš třeba za blok nájemních domů, tak jako se to dělo v Německu v době hyperinflace. Za trochu zlata se dalo koupit celý blok domů v Berlíně. Pro placení chleba je mnohem lepší mít stříbrné mince. Za jednu stříbrnou minci se dá ve Venezuele koupit jídlo na 3 měsíce. Ideální je mít pro tyto případy monster box 500 mincí státních mincoven po 1 unci. I když apokalypsa nenastane, tak alespoň odkážeš dětem velký kus hodnoty. Největší odborníci na drahé kovy jednohlasně říkají, že nás čeká 20 let býčího trhu v drahých kovech a naopak 20 let mizerných výnosů na akciích, tak jak vždy, když byly akcie takto drahé a kovy tak levné. Dle analytiků výnos S&P 500 pro dalších 7-15 let bude 2-3%, tudíž nebude stačit ani na inflaci.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od MartinD » 28 úno 2020 15:54

HSBC je skoro v krachu ? na tuto banku se posílají vklady u lynxu
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 530
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Marek » 28 úno 2020 19:09

Nemáte někdo kontakt na uživatele Abak z Ladislavova fóra? Zajímal by mně jeho bližší pohled na společnost Welltower (WELL) vč. odhadu vhodné ceny ke vstupu. Já se tam nemůžu regnout ani přihlásit na starý, to fórum je technicky zcela zhurvínkovatělé. Děkuji. Abak zde bohužel nepřispívá, přitom je to možná největší odborník na (přinejmenším určitý sektor) akcie/í.

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 668
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 31 times

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od czhunter » 28 úno 2020 20:51

MartinD píše:
28 úno 2020 15:54
HSBC je skoro v krachu ? na tuto banku se posílají vklady u lynxu
Tak v krachu zatím ne, ale dost možná tam směřuje. Pokud umíš anglicky, tak doporučuji shlédnout toto video od George Gammona - Kyle Bass Predicts HSBC Collapse In 2020! (Here's Why)https://youtu.be/QwjiIIht0bw . Velice zajímavá fakta o HSBC a v jakých problémech je Hong Kong. K tomu tam nyní házejí peníze z vrtulníku a každý občan dostane ekvivalent 1200 USD.

Kyle Bass byl jeden z mála co shortoval trh s nemovitostmi před krachem v roce 2008 a měl i pravdu, že banky budou ve velkých problémech v roce 2008. Také jsem našel článek z roku 2016, kde řekl, že bankovní a dluhová bublina v Číně je 4x větší než ta v USA před 2008 a její splasknutí by udělalo z krize roku 2008 trpaslíka. Což jen potvrzuje můj dosavadní průzkum co jsem udělal o Číně. S dluhem 310% k HDP poslední co potřebovali je coronavirus. Při takovém dluhu a realitní bublině pak stačí trochu a věci mohou být ošklivé rychle.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Kamarad
Začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: 04 led 2020 14:22

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Kamarad » 28 úno 2020 21:24

to czhunter:
jak tak čtu tvoje příspěvky o tom, jak je všechno všude špatně, tak přemýšlím o sebevraždě. To fakt už nemá cenu ani dýchat, když na mě za chvíli všechno kolem spadne :( :( :(
Dividendová kostra: ABBV, BTI, MO, SPG, CSCO, OHI, TD, RY, UGI, TSN, BMY, ENB
Ostatní divi: Santander, HII
Růstové: Unity Software (U)
Biotech: Hepion Pharma. (HEPA), Annovis Bio (ANVS), PDS Bio. Corp. (PDSB)

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Pavel » 28 úno 2020 23:55

Kamarad píše:
28 úno 2020 21:24
to czhunter:
jak tak čtu tvoje příspěvky o tom, jak je všechno všude špatně, tak přemýšlím o sebevraždě. To fakt už nemá cenu ani dýchat, když na mě za chvíli všechno kolem spadne :( :( :(
Jj, czhunter zase po nějaké době vylezl ze své díry a chrlí moudra. Já už se s ním nechci dohadovat, co jsem o něm psal dříve stále platí.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od VSbrok » 29 úno 2020 09:31

Marek píše:
28 úno 2020 19:09
Nemáte někdo kontakt na uživatele Abak z Ladislavova fóra? Zajímal by mně jeho bližší pohled na společnost Welltower (WELL) vč. odhadu vhodné ceny ke vstupu. Já se tam nemůžu regnout ani přihlásit na starý, to fórum je technicky zcela zhurvínkovatělé. Děkuji. Abak zde bohužel nepřispívá, přitom je to možná největší odborník na (přinejmenším určitý sektor) akcie/í.
Abaka jsem jednou viděl naživo :idea:
Na přímé dotazy na foru neodpovídá a na SZ taky ne ... aspoň moje zkušenost.

WELL je dobrá cena pro vstup kolem 65 a míň, nad 70 je to příliš drahé, na REIT je 4,6% hruhé příliš málo :?
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Pavel » 29 úno 2020 09:47

Marek píše:
28 úno 2020 19:09
Nemáte někdo kontakt na uživatele Abak z Ladislavova fóra? Zajímal by mně jeho bližší pohled na společnost Welltower (WELL) vč. odhadu vhodné ceny ke vstupu. Já se tam nemůžu regnout ani přihlásit na starý, to fórum je technicky zcela zhurvínkovatělé. Děkuji. Abak zde bohužel nepřispívá, přitom je to možná největší odborník na (přinejmenším určitý sektor) akcie/í.
A co ti brání se v "novém" fóru znovu zaregistrovat, tak jak to udělali všichni, co tam přispívají? Tam by ti abak odpověděl, čte fórum často.

Odpovědět