Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 530
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 26 úno 2020 23:01

Andrej píše:
26 úno 2020 19:48
Dávam do pozornosti NUE a zároveň by som rád váš názor.
DY = 3.6%
Dividend growth = 46 rokov
Payout ratio = 42%
Market Cap = 13B
P/E = 10
Nad NUE taky ted koukam dost, ruti sa na zem ako prezrata paradajka :) (a klidne i muze jeste pridat na tempu)

Zaroven bych tuze nerad, aby to byl v mem ptf takovy americky Daimler, ci Lufthansa

Dle reserse je ale i pri PE 10 akcie z tohoto sektoru stale "predrazena"

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 530
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 27 úno 2020 19:27

Dnes jsem vstoupil okolo $42 do NUE - nova pozice pro spol. pf :P

A za neco malo z dividend prikoupil RDS.B na €20.3 a NRZ kdyz byl chvili dole okolo -6%ˇ

Tedy sezeni si na rukou opet nefungovalo

alt64mor
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 10 zář 2019 19:11
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od alt64mor » 27 úno 2020 19:36

Nevíte někdo proč dnes WPP -16 %? To je jako za tímhle poklesem pouze Coronavirus, nebo mi něco uniká? Při ceně cca 49 ale čekám během následujících let celkovou roční návratnost okolo 16 %. Trochu jsem dnes přibral každopádně. Máte někdo na tuhle celosvětovou reklamku jiný názor a důvod, proč teď nenastoupit? Díky.

Kamarad
Začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: 04 led 2020 14:22

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Kamarad » 27 úno 2020 20:08

alt64mor píše:
27 úno 2020 19:36
Nevíte někdo proč dnes WPP -16 %? To je jako za tímhle poklesem pouze Coronavirus, nebo mi něco uniká? Při ceně cca 49 ale čekám během následujících let celkovou roční návratnost okolo 16 %. Trochu jsem dnes přibral každopádně. Máte někdo na tuhle celosvětovou reklamku jiný názor a důvod, proč teď nenastoupit? Díky.
Wpp spadlo kvůli kvartalnich výsledků, které zůstaly za očekáváním. Více se dozvíš na jejich stránkách...
Dividendová kostra: ABBV, BTI, MO, SPG, CSCO, OHI, TD, RY, UGI, TSN, BMY, ENB
Ostatní divi: Santander, HII
Růstové: Unity Software (U)
Biotech: Hepion Pharma. (HEPA), Annovis Bio (ANVS), PDS Bio. Corp. (PDSB)

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 668
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 31 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od czhunter » 28 úno 2020 09:58

Mrhol píše:
25 úno 2020 20:40
to je masakr ty poklesy. Škoda že jsem za všechny moje peníze nakoupil v období od prosince do ledna. Ted už nemám za co...dnes jsem vzal pár kousků OXY za poslední peníze který jsem vylovil.
Tak to je pech, protože historicky většina zisků z akcií připadá na několik málo dní v roce. Jak těchto několik málo dní prošvihneš tak většina historických zisků je pryč.

Tak Buffett a Carnevale měli opět pravdu, že počkat na lepší cenu se vyplatí.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Sumo.cz » 28 úno 2020 10:10

Tak časování se někdy vyplácí. I když je to časování a nebo čekání na "korekci"?

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 28 úno 2020 12:32

MartinD píše:
26 úno 2020 20:57
Koukněte na A. O. Smith, 3 dny v kuse klesá dost rapidně, Sure dividends doporučovali vstup do pozice na 18 PE , dividenda nižší nicméně tempo jakým roste je šílenost + je to aristokrat
AOS jsou bojlery a další ohřívače = velmi cyklický sektor, takže jak se bude blížit krize nebo obecně jakýkoliv pokles, tak cena půjde rapidně dolů :idea:
Osobně se na to těším a vyhlížím :geek:
Snad půjde ještě níž, takovejch 30 nebo ještě lépe 20 by se mi líbílo ještě mnohem víc :lol:

Sumo.cz píše:
28 úno 2020 10:10
Tak časování se někdy vyplácí. I když je to časování a nebo čekání na "korekci"?
jojo přesně, časovat se nedá, ale vzhledem co se dnes děje, tak je lepší počkat až se trhu uklidní a teprv potom začít nakupovat.
Tohle prostě za časování nepovažuju, ale spíš za strategické vyčkávání ;)
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Andrej » 28 úno 2020 13:10

Tak, nákup vidím nasledovný:
XOM - 7%
CSCO - 4%
MMM - 4%
PFE - 5%
MO - 8%
RDS-B - 9%

Pri väčšom poklese ešte T a ABBV. Pri ešte väčšom poklese INTC (AMD), KO, JNJ, PG, TGT.
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od MartinD » 28 úno 2020 13:34

Andrej to tu bude solit po 10 titulech, já se tu snažím nasyslit 500 USD na nákup jednoho, hold jsem pořád jenom student :D už abych začal s tou brigádu sakra, coronavirus bude řádit minimálně do léta, jestli se to rozjede po Evropě a USA, jakože v Evropě už to začalo, tak určitě dýl
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 668
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 31 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od czhunter » 28 úno 2020 14:58

Sumo.cz píše:
28 úno 2020 10:10
Tak časování se někdy vyplácí. I když je to časování a nebo čekání na "korekci"?
Tak co studuji nejlepší investory historie, tak snad vždy mají nějaký fond pro oportunistické nákupy v dobách korekcí, recesí, burzovních krachů atd. často mají několik škatulek, třeba část pro korekci 10%, druhou část pro medvědí trh, další pro burzovní krach atd. Ať už v podobě hotovosti, krátkodobých vládních dluhopisů či nejlépe drahých kovů. Je to čekání na lepší hodnotu, kterou dostaneš za svoje peníze, neboli více zisku do budoucna a větší bezpečnostní polštář. Tyto peníze mají stranou a je to dodatek k pravidelným nákupům.

To je dost rozdíl oproti prodávání oproti každé novinové zprávě. To bych označil za pravé časování trhu, které nefunguje. Že to nefunguje, vypočítali i analytici v JP Morgan, kde udělali analýzu a zjistili, že pouhých prošvihnutých 10 nejlepších dní v dekádě sníží výnosy z akcií na polovinu. Viz přiložený graf. To mi přijde velice zajímavé. Pouhých 20 nejlepších dní za 10 let a zisky za celou dekádu jsou pryč. Proto se nevyplatí vše prodat a sedět stranou.

BTW kde je Pavel a jeho diskontní tok peněz u Microsoftu? To se mnou argumentoval, že Microsoft není za 190 USD past na peníze a cena již spadla o 40 dolarů a stále má dalších 52 dolarů k férové ceně. To asi zabolí, přijít o 20 let dividend za jeden týden :lol:

Obrázek
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Zamčeno