Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Pavel » 23 led 2020 20:55

Ondřej píše:
23 led 2020 15:58
To tě nemůže vůbec trápit přeci. Fakt neřeším co je teď. Podstatné je, že cena za kterou jsme koupil se mi prostě líbila a nazdar. Lidičky nečasujme trh :-D Taky to mohlo být přesně obráceně.
Správně předsedo!

Silent
Začátečník
Příspěvky: 51
Registrován: 24 lis 2019 18:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Silent » 24 led 2020 20:16

Ještě pár dní by to mohlo jít dolů jako dneska a bude se dobře nakupovat :D :twisted:

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 25 led 2020 06:29

Ondřej píše:
23 led 2020 16:20
Kiflik: Ano já jsem reagoval na Martina. Spojitost jako píšeš by mě také ani nenapadla. Nechci aby to znělo hnusně, ale píšou že při SARS umřelo "jen" 800 lidí. Co to je v porovnání s počtem obyvatelstva nebo tím kolik lidí denně umře kvůli kouření a chlastu. Píšou o tom, jako by najednou měli lidi přestat lítat a tak klesne spotřeba pohonných hmot? Přijde mi to přitažené za vlasy.
jo přesně :!:
Jen na obyčejnou chřipku v pidi-státečku jako je ČR umře ročně přes 1000 lidí :idea: :!:
Co je proti tomu 41 mrtvých v Číně, která má násobně víc obyvatel :roll:

včerejší YT video od doktora (anglicky): https://www.youtube.com/watch?v=QA5AbqlCHuc :idea:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Dušan
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 05 led 2020 17:24

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Dušan » 25 led 2020 15:32

Pánové mám dotaz, když tady píšete o zemní plynu a ropě.Jaky máte názor na koupi akcií Gazpromu? Budují dva nové plynovody a možná naviši už tak slušnou div.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Pavel » 25 led 2020 16:57

Dušan píše:
25 led 2020 15:32
Pánové mám dotaz, když tady píšete o zemní plynu a ropě.Jaky máte názor na koupi akcií Gazpromu? Budují dva nové plynovody a možná naviši už tak slušnou div.
Podivná země a podnik propletený se státní mocí. Pro mě nepřichází v úvahu.

mnam84
Investor
Příspěvky: 588
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od mnam84 » 25 led 2020 19:26

Dušan píše:
25 led 2020 15:32
Pánové mám dotaz, když tady píšete o zemní plynu a ropě.Jaky máte názor na koupi akcií Gazpromu? Budují dva nové plynovody a možná naviši už tak slušnou div.
pokud más imunitu na politické veletoče uvažuj nad tim, stejně jako třeba sberbank

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 668
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 31 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od czhunter » 26 led 2020 11:58

VSbrok píše:
25 led 2020 06:29
Ondřej píše:
23 led 2020 16:20
Kiflik: Ano já jsem reagoval na Martina. Spojitost jako píšeš by mě také ani nenapadla. Nechci aby to znělo hnusně, ale píšou že při SARS umřelo "jen" 800 lidí. Co to je v porovnání s počtem obyvatelstva nebo tím kolik lidí denně umře kvůli kouření a chlastu. Píšou o tom, jako by najednou měli lidi přestat lítat a tak klesne spotřeba pohonných hmot? Přijde mi to přitažené za vlasy.
jo přesně :!:
Jen na obyčejnou chřipku v pidi-státečku jako je ČR umře ročně přes 1000 lidí :idea: :!:
Co je proti tomu 41 mrtvých v Číně, která má násobně víc obyvatel :roll:

včerejší YT video od doktora (anglicky): https://www.youtube.com/watch?v=QA5AbqlCHuc :idea:
Snad nevěříš čínské vládě kolik je nakažených a mrtvých. To už můžeš věřit i na Santa Clause. Navíc rozsah karantény pro 40 milionů lidí a přes 100 uzavřených letišť mluví spíše pro mnohem větší čísla. Nehledě na různá videa, kde údajně hovoří zdravotní sestra a další zdravotnický personál z Wuhanu a tvrdí, že nakažených je již přes 90 tisíc. Video se zdá věrohodné, ale pravdu ví jen Čínská komunistická strana. O výbuchu Černobylu se svět dozvěděl, až když vědci v Západní Evropě na to přišli sami a Rusáci to nemohli dál tutlat. Epidemii SARSu také Číňané tajili do poslední chvíle.

Jinak souhlasím, že 800 obětí SARSu je nic. Nikde ale není psáno, že příští pandemii nezemře 800 miliónů a že tento nový virus také zmutuje do neškodné formy jako SARS.

A SARS měl dopad na ekonomiku, zpomalení růstu HDP a ceny ropy a dalších průmyslových surovin byť jen krátkodobý. Nevidím tak důvod, proč by to tak nemělo být znovu.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

mnam84
Investor
Příspěvky: 588
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od mnam84 » 26 led 2020 12:30

Když veříš videu, mužeš věřit i na Santa Clause... Ikdyž chápu proč tomu věříš ty máš rád katastrofické scénáře...

Kiflik
Začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: 11 črc 2019 23:15
Bydliště: sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Kiflik » 26 led 2020 14:34


Uživatelský avatar
_turek
Začátečník
Příspěvky: 85
Registrován: 12 čer 2019 14:15

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od _turek » 26 led 2020 16:21

Problém u toho viru bude ten, že je přenosný již před prvními příznaky. Což je hodně nebezpečné. https://www.bbc.com/news/world-asia-china-51254523 A co mi vůbec nesedí je to že nakažených je podle statistik cca 2000 a objevuje se to všude po světě. Z tak velkého města zrovna ti před odletem navštívili infekční a letěli to je divné buď je to rozjeté úplně jinak než tvrdí, nebo je to šílená náhoda.

Takže jsem zvědav jakou korekci to přinese na akciích.

Chtěl jsem se zdejších zkušených lidí zeptat, jak rychle se hybou výsledky u akcií po zveřejnění výsledků. Hodně pokukuji po WRK a ráno při otevření by měli ohlásit výsledky. To zdali budou korekce kvůli viru uvidím na asijských a evropských trzích. Tzn. zdali do toho jít. Ale cenu v ten den budou ještě ovlivňovat ony výsledky. Tak mě zajímá ta rychlost reakce trhu na výsledky. V poslední době jsem prováhal čekáni na TXRH a INTEL.
Portfólio: TXRH, V, Shack, CMI založeno 2018
Můj blog : http://blog.mojeokoli.cz/category/akcie/
Brooker: Fio

Zamčeno