Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od MartinD » 17 led 2020 23:00

vy jste mi docela zvedli náladu s tím exxonem, je pravda že mám jenom poloviční pozici a nákup by teda možná nebyl úplně špatnej... cena pod nákupkou, v příštích letech by produkce exxonu měla strmě stoupat + klesat náklady na barel... teď je jenom otázka, na kterou by stačila možná i obecná odpověď, čekat na earnings nebo to střelit předtím ?
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Pavel » 18 led 2020 09:47

Při výběru nákupu ropáků bych zdůraznil jeden důležitý faktor - zemní plyn, tedy aby ten ropák byl hodně angažován i v zemním plynu.

Jestliže se budeme odklánět od uhlí a jestliže je pravda, že emise (CO2) ze spalování zemního plynu jsou výrazně nižší než u uhlí, tak má zemní plyn velkou budoucnost, neboť všechny ty soláry a vrtule produkují elektřinu nevyzpytatelně. Navíc jeho zásoby jsou na stovky let. Na to budou muset časem přistoupit i greténi.

Například tady v tom článku je porovnání emisí (tabulka 1-3), je to sice z roku 2002, ale snad nelžou:

https://vytapeni.tzb-info.cz/vytapime-p ... vytapeni-i

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 18 led 2020 12:51

Zda čekat na výsledky nebo ne toť otázka. Můžou nastat de facto tři scénáře. Oznámení horších výsledků už je započítáno v ceně a tedy s cenou to moc nepohne.
Skutečné výsledky budou ještě horší než se čeká i po oznámení že horší budou a cena poletí dolů.
V lepší případě budou lepší než se čeká s cena bude korigovat směrem nahoru.
Co tedy doporučit? Máš šanci 2 že 3 že to bude dobrý nákup takže bych to risknul. A když to nevyjde pořád je tu možnost dokoupit. Tak to asi udělám já. V pondělí koupím vzorek a když to půjde dolů hold rozpustíme něco ze spořícího účtu a vezmu víc.😀 Čekal jsem sice na cenu kolem 65$ bo na ročním minimu se kupuje s lepším pocitem, ale vezmu v pondělí za jakoukoliv cenu pod 70$

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Martin » 18 led 2020 13:05

XOM pocita dalsi roky ze nepokryji divi z FCF, budou hodne investovat, aby meli vyssi tezbu.
Shell investuje do plynu...mam je oba, tak uvidim.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 18 led 2020 13:43

Tak pokud nám tam figuruje dostatečný obnos nerozděleného zisku není to problém.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 530
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 18 led 2020 22:02

Pokud te znervoznuje vysoke payout ratio ci velmi blizke kvartalni vysledky, koukni se na Chevron, ktery ma "rozumnejsi" DIY (divi se mi zda bezpecneji pokryta), nez XOM, a vysledky az 31.1.20

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od MartinD » 19 led 2020 19:54

když už jsme u těch doporučení, koukněte na Wells Fargo, měli špatný výsledky, nicméně do vedení se dostal novej management, dividendu zvýšily dost, takže by se možná nabízela potice pro vstup
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Martin » 21 led 2020 10:46

Máte někdo na watchlistu GAIN?
Já čekám na MAIN a ARCC, ale tam jsou maxima, tak se koukám po dalších BDC firmách, ty ještě v ptf nemám.
Cena je sice taky vyšší, ale bylo teď zhoupnutí, právě zvedli měsíční divi na 0,07 USD a v poslední době dávají i speciálky. DY je 6%, při speciálce ještě lepší.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

mnam84
Investor
Příspěvky: 588
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od mnam84 » 21 led 2020 11:10

Gain mam v porfoliu jakmile klesne k 10 kupuji, tuhle mam rad stejne jakou dalsi firmy od jejich rodiny

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 21 led 2020 17:10

Tak jsem dneska otevřel pozici v Exxon Mobil za pro mě krásných 68 dolarů. Cítím potřebu vysvětlit, proč jsem koupil XOM a ne WBA, který jsme doporučovali v emailu. Vysvětlení je jednoduché, sektor do kterého spadá WBA mám nadvážený ( 15% portfólia ). XOM tedy zaujal 16. pozici v mém portfóliu. Teď už jen růst a sociální jistoty :-D

Zamčeno