Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 03 led 2020 17:11

Marek: tož super, Ty to tedy rozjíždíš hned na začátku roku! Gratulace!
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od MartinD » 03 led 2020 20:13

Pánové, něco, co se vám líbí po dnešních pádech ? není to nějak hodně, pro někoho by to ale mohlo přelézt tu hranici kdy je ochotný kupovat... jelikož jsem začal investovat s mamkou, a dnes se nám dodělal účet u lynx, nabral jsem několik kusů altrie
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od MartinD » 03 led 2020 20:16

a co si myslíte o CAH ? dneska zase letěl dolů a já se furt ne a ne rozhoupat, nějak si nemůžu ujasnit, jestli už je krize s opiáty v ceně či nikoliv
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 530
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 03 led 2020 21:27

VSbrok: diky, ale mam pocit, ze uz to s temi akciemi prehanim :) Z me zkusenosti z tech nejhorsich cervenych mori zpravidla vyplavaly nejlepsi nakupy, ale tentokrat musim rict, ze jsem sam zvedavy, jak si tyhle tituly budou stat treba zarok. Zrovna byl na FIO news clanek o tom, jak US tech akcie jedou, a ja si koupim vecne mlacenou (i kdyz fundamentalne zdravou) Lufthansu a vysoce spekulativni vezensky REIT :D Ale kdyz mne uz se do niceho nechce naskakovat "vysoko", libi se mi, ze mam MSFT, GOOGL, FB, AAPL, SNE... radove %ky procent v zisku. Snad jen do DIS bych jeste naskocil, ten jsem nikdy nemel a ta rally tam nesmrdi tolik vysokou zelenou carou...

MartinD: CAH je volatilni akcie firmy jenz nyni ani neni v zisku (nevim, jak fp/e), ktera se ale porad vraci na cca $50. Jak to zacina 4kou, tak je to pro mne buy, kupoval jsem prozatim jen 1x a od te doby se asi 3x chystal neco udelat, ale vzdy dostalo prednost neco jineho. V globale nemam o farmaceuticke kolosy strach, pokud neco fakt neposerou, vzdyt pocet na zobu umele udrzovanych dedku, ci babek nadale roste... Cervene je nyni temer vse vyjma ropnych akcii, tedy si v pondeli rano muzes vesele vybirat.

Trochu se ale bojim, aby 2020 tema nebylo po klasickem "Trump-Cina" nyni o odvete Iranu na US za smrt toho svojeho zmetka. (Nyni ocekavam vazny teroristicky utok nekde v USA, ktery nejspis povede ke kolu vyprodeju a dokonce i ovlivnuje muj byznys...)

mnam84
Investor
Příspěvky: 588
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od mnam84 » 03 led 2020 21:31

zadny vyprodeje nebudou, nebo tedy nebudou kvuli trumpovi... jsou volby on potřebuje co nejvetší klid a trumfy v rukávu

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 530
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 03 led 2020 21:50

Tak to si povime, az pujde k zemi dalsi WTC... Nejde primo o Trumpa, ale o konsekvence jeho cinu na Blizkem vychode. Zde se rysuje ma obava. Jinak samozrejme o parchanta min...

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od MartinD » 03 led 2020 22:02

mám se co učit koukám :D makro věci nedávám, chce se to nějak naučit sledovat a přemýšlet o tom v globálu
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 05 led 2020 09:34

Jak řekl Graham: pan Trh za Tebou bude každý den chodit a něco nabízet, je pouze na Tobě jak silný jsi, abys jeho neustálým nabídkám odolal a nakoupil/prodal jen a pouze, když se to Tobě bude líbit/hodit!

mnam84/Marek: vidím to spíš na klasické "vrtěti psem" ... volby, impíčment před Trumpem, tak je třeba lidi zaměstnat něčím jiným, aby pak mohl vklídku vyhrát další volby.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Hradec » 05 led 2020 19:09

Ja ve ctvrtek vecer koukal, ze nokie jde nahoru, nad mou nakupku, ale chtel jsem ji proste vic, ukonceni adr na nyse asi 3.85..pres noc do rana aftermarket cena asi 3.91 usd, na eur to vychazi 3.55...rano jsem z postele bezel k pc a dal prikaz na burzu..nakoupeno za 3.47..mel jsem radost...a pak se podival na seznam a akcie padly na 3.43 :-D
Ponauceni pro priste, alespon se podivat na zpravy...takovou jobovku jsem holt nepredpokladal, nicmene nejde o nic hroznyho. Uvidime, co prinese budoucnost, ale zbytek ledna se na ceny akcii uz jen divam :-/

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 05 led 2020 19:26

Hradec: jojo, tak je to prostě vždycky ... nekupíš = cena jde nahoru ... koupíš = cena jde ještě níž ... prostě normálka ... už jsem si zvykl :idea:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Zamčeno