Povídání o všem možném a nemožném..

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Pavel » 18 pro 2019 09:28

Cyberguy píše:
17 pro 2019 22:35
Jakého eBrokera máš VSbroku na mysli?
Odhaduju, že nepřesně psal o Brokerjetu (ten totiž nezkrachoval, jen ukončil činnost).

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Cyberguy » 18 pro 2019 12:59

:-) chlapi, vy mi dáváte. Myslel jsem že mi "utekl" krach nějakého brokera a ta zmínka o FIOáckém eBrokeru, kde mám něco také zaparkováno mi vrtala hlavou.
... vlastně mne to přivedlo na myšlenku prověřit, jak je to s pojištěním eBrokera. Přesněji, na co se pojištění vztahuje a co se stane se zaparkovanými akciemi.

TomasV
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od TomasV » 18 pro 2019 13:04

1. Obchodování v USA (netýká se derivátů)
Při obchodování s cennými papíry v USA prostřednictvím obchodníka s cennými papíry (v našem případě Fio banka, a.s.) jsou odpovědnostní vztahy mezi subjekty rozděleny do dvou oblastí: vůči zákazníkovi je odpovědný pouze obchodník, vůči obchodníkovi je pak odpovědný jeho zahraniční partner. Zahraničním partnerem Fio banka, a.s. je Pershing LLC (zahraniční obchodník a depozitář cenných papírů).
Majetek zákazníků obchodujících prostřednictvím Fio banka, a.s. na trzích v USA je evidován na sběrných účtech, které jsou vedeny pro obchodníka výše uvedeným partnerem.
V případě platební neschopnosti depozitáře, která je navíc velmi nepravděpodobná, je tento pojištěn, a to v dostatečné míře. Pershing LLC je členem Securities Investor Protection Corporation (SIPC®;). Pojištění poskytované touto institucí se vztahuje na všechny klientské účty (tedy i sběrný účet obchodníka) ve výši 500.000 $, z toho do výše 250.000 $ jsou pojištěny finanční prostředky zákazníka. Pershing LLC je navíc nad rámec SIPC pojištěn prostřednictvím Lloyd´s of London. Výše pojištění poskytované tímto subjektem činí pro cenné papíry 1.000.000.000 $ (v úhrnné výši za všechny účty evidované Pershing LLC) a pro peněžní prostředky na účtu každého zákazníka 1.900.000 $, maximálně však v úhrnné výši 1.000.000.000 $. Obchodník by měl v případě, kdy by došlo ke zpronevěře svěřených prostředků depozitářem, nárok na náhradu z tohoto pojištění. V případě, že by se depozitář dostal do platební neschopnosti, avšak k žádnému trestnému činu by při tom nedošlo, byl by majetek zákazníků vedený na sběrných účtech vydán zpět obchodníkovi.
Profil uživatele Všechny příspěvky od uživatele Užívá SZ

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od VSbrok » 18 pro 2019 17:57

Ano omlouvám se všem zúčastněným, měl jsem samozřejmě na mysli Brokerjet :idea:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Georg
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 21 říj 2019 12:08

Vlastnicví akcií u Patrie

Příspěvek od Georg » 19 pro 2019 19:25

Co se týče zahraničních cenných papírů, ty jsou drženy společností KBC. V praxi to znamená, že cenné papíry jsou evidovány na zákaznických účtech klientů. Účty jsou vedeny na jméno Patria Finance, ale vzhledem k zákaznickému typu účtu, tak se nemůže a ani nejedná o majetek Patria Finance. Stejný případ je u českých cenných papírů, kdy custodianem je Centrální depozitář cenných papírů. V seznamu akcionářů jsou klienti vedeni pod rodným číslem, Patria Finance na seznamu akcionářů nevystupuje.
Patria Online

Pravdou je, že platím za evidenci cených papírů.
Ověřeno od Patrie. Garanční fond pojištění, se vstahuje pouze na finanční hotovosti v limitu jako pojištění vkladů u bank. Na akcie se to nevstahuje.
Jak to máte u svých brokerů?
ČEZ, AT&T, PM

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od MartinD » 19 pro 2019 19:58

na Lynxu je pojištění 50 000 USD, 500 000 USD a 30 000 000 USD a každý je rozdělený napůl myslím kdy jedna půlka je na hotovost a druhá na akcie, podpora mi řekla že se použije to pojištění do kterýho se to vejde

případně kdyby se něco jeblo a byla ta možnost, tak se dá portfolio přepsat k jinému brokerovi
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ondřej » 23 pro 2019 07:53

Vážení,

chci Vám tímto popřát klidné prožití Vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku 2020. Doufám, že se tu v Novém roce zase ve zdraví všichni sejdeme. Nezapomeňte, že peníze budou my nebudem a tak se chvilku vykašlejme na ty trhy a věnujme se rodinám, známým, kamarádům. Mějte se krásně.

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od MartinD » 02 led 2020 21:38

Zdravím po nějaké době všechny, jak už to tak bývá na VŠ, je zkouškové a všechno je zajímavější než učení... v zápalu nudy mě ale napadla jedna věc

Co by se vlastně stalo s akciemi, pokud by padla měna ? tedy koupil jsem akcie za USD, držím je v USD a USD by padlo, co by se s mým portfoliem stalo ?

A ještě jedna... proč dnes klesá CAH ? nechytil jsem žádnou zprávu že by se něco dělo
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Martin » 02 led 2020 21:52

MartinD píše:
02 led 2020 21:38
Zdravím po nějaké době všechny, jak už to tak bývá na VŠ, je zkouškové a všechno je zajímavější než učení... v zápalu nudy mě ale napadla jedna věc

Co by se vlastně stalo s akciemi, pokud by padla měna ? tedy koupil jsem akcie za USD, držím je v USD a USD by padlo, co by se s mým portfoliem stalo ?

A ještě jedna... proč dnes klesá CAH ? nechytil jsem žádnou zprávu že by se něco dělo
Stat Washington zaluje JNJ v opoidech....CAH je v tom namocen taky, mozna proto, nevim. Jinak CAH lita nahoru dolu, kdybych chtel redit, tak se prilezitosti bajdou celkem casto.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Pavel » 02 led 2020 22:16

Že by padl US dolar? Co tím přesně a zcela konkrétně myslíš, popiš tu situaci. Až to napíšeš, zkusím ti oponovat:-)

Odpovědět