Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Hradec
Začátečník
Příspěvky: 117
Registrován: 18 lis 2019 14:35

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Hradec » 16 pro 2019 20:35

Zda se, ze nic neni dobre k nakupu. Trh leti vzhuru. Mcd mel dnes vyplacet dividendu a s kurzem to ,,ani nehlo,,. Kde jsou ty vyprodeje? :-D

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 530
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 16 pro 2019 23:07

czhunter píše:
14 pro 2019 11:34
Dnes jsem narazil na Seeking Alpha na další zajímavou investici a to do dvou vězeňských REIT - CXW a GEO s yieldem 11 a 14%. Stejně jako tabák mi to přijde jako ideální investice před krizí či recesí a jedno z mála odvětví co je dnes za dobrou cenu.

Co ale netuším, jak je to s nakupováním REIT jakožto cizinec. Abych neměl strženo z divident 39% jako u master limited partnership (MLP). Máte někdo REIT v portfoliu a reálné zkušenosti? Přemýšlím i o mall REIT a to konkrétně Tanger Factory Outlets (SKT) a Simon Property group (SPG).
Jestli mas pristup do placeny sekce SA, muzes prosim uploadnout pdfka onoho clanku?

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Martin » 17 pro 2019 09:55

Hradec píše:
16 pro 2019 20:35
Zda se, ze nic neni dobre k nakupu. Trh leti vzhuru. Mcd mel dnes vyplacet dividendu a s kurzem to ,,ani nehlo,,. Kde jsou ty vyprodeje? :-D
Pro mě šly teď dolu REITY, možná dnes jeden koupím, včera se propad zastavil a šly do zelených.
Na ostatní radši ani nekoukám.
Vánoční výprodej ani korekce zatím nepřichází....
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 668
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 31 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od czhunter » 17 pro 2019 10:32

Jestli mas pristup do placeny sekce SA, muzes prosim uploadnout pdfka onoho clanku?
Tady je link na článek o GEO a je to free sekce https://seekingalpha.com/article/431194 ... ont-let-go
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993


Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 17 pro 2019 15:13

Geo Group (GEO) and CoreCivic (CXW) - má jeden hlavní a zásadní problém a tím je závislost na rozmarech vlády USA a pokud se příští prezidentské volby vyhraje komunista, ehm demokrat, tak již téměř všichni kandoši slíbili, že budou ořezávat výdaje na "ubybování" nepřízpůsobivých oVčanů, popř. budou prosazovat znárodnění těchto nemovitostí.

Sice doufám, že se tento rudý scénář nenaplní, tak ale je to zbytečné riziko navíc, které se mi nechce osobně podstupovat.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Martin » 17 pro 2019 16:09

czhunter píše:
14 pro 2019 11:34
Dnes jsem narazil na Seeking Alpha na další zajímavou investici a to do dvou vězeňských REIT - CXW a GEO s yieldem 11 a 14%. Stejně jako tabák mi to přijde jako ideální investice před krizí či recesí a jedno z mála odvětví co je dnes za dobrou cenu.

Co ale netuším, jak je to s nakupováním REIT jakožto cizinec. Abych neměl strženo z divident 39% jako u master limited partnership (MLP). Máte někdo REIT v portfoliu a reálné zkušenosti? Přemýšlím i o mall REIT a to konkrétně Tanger Factory Outlets (SKT) a Simon Property group (SPG).
Máš "prolustrovaný" SPG nebo to bereš z článků a doporučení, že je teď SPG buy??
Docela by mě to zajímalo, nemám teď čas pročítat výkazy a uzávěrky SPG. Dík
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 530
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 17 pro 2019 20:31

Dnes jsem na €16,9 prikoupil 50 akcii Lufthansy (LHA). Sice se spise klonim k US trhum pred Xetrou z duvodu vyhodnejsich dividend, ale je nyni jednoduse velmi levna. Co se mi v US nyni libi je vesmes budto predrazene, zadluzene, nebo dividendove nedostatecne zajistene :)

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od MartinD » 17 pro 2019 21:56

Jak se osazenstvo zdejšího fora kouká na boeing ? Dividenda a její growth krásný, jasně že jejich zisky v podsatě neexistujou protože stojí, co ale až se rozběhnou ? nebyl by teď ideální čas na nákup ?
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 17 pro 2019 23:10

MartinD: BA jsem koupil za 150, prodal za 215 a od tý doby čtu jen zprávy v novinách, že jim padaj letadla ...
A jak tak koukám (https://investors.boeing.com/investors/ ... fault.aspx), tak nezvýšili divi - 5x stejná, takže tím ani dál zkoumat nebudu...
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Zamčeno