Povídání o všem možném a nemožném..

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Martin » 28 říj 2019 19:34

Presne v USA musi ze zakona doktori a dalsi skladovat x let zaznamy, firmam se nevyplati davat stavajici dokumenty jinam. Maji dlouhodobe smlouvy, pres 90% firem z Fortune 1000 (nebo jak se jmenuje). Do digi ulozist slapou....
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od MartinD » 28 říj 2019 20:13

kde se tohle všechno člověk dozví, to by mě zajímalo :D jinak děkuji pánové za odpovědi
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od MartinD » 28 říj 2019 21:12

ještě jedna, při jakým PE se koukat po utility sektoru ? je zde obecně vyšší či nižší ?

Tedy napříkla,d kupovali byste teď ten Dominion ?
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

mnam84
Investor
Příspěvky: 588
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od mnam84 » 29 říj 2019 14:19

Moneta snizuje urok u sporiciho uctu od ledna, nabizi nekdo neco srovnatelneho?

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Martin » 29 říj 2019 14:24

mnam84 - taky mi prislo info, hlavne me na pobocce ujistovali, ze je ta sazba na stalo...necham to tam, zahledl sem, ze nekdo nabizi 1,7, ale je to uz dyl a to jeste snizeni Monety nebylo.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od VSbrok » 29 říj 2019 16:40

IRM je už není jen skladovací firma, už je i datově skladovací :) Navíc je rozlezlá po celý zeměguli ...

Před nedávnem jsem o IRM psal článek: https://www.investicnigramotnost.cz/rei ... m-vynosem/

Bohužel se REIT sektor "řadí" pod finance, tedy dost anál-itiků to tam řadí, takže ... když se blíží ta krize (kdy? kde? nikdo neví) tak REITy půjdou (musí) jít dolů, jelikož firmy přestanou mít prachy na spácení dluhů ... jenže skladovat dokumentace se bude muset i nadále ...
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Pavel » 29 říj 2019 17:08

Martin píše:
29 říj 2019 14:24
mnam84 - taky mi prislo info, hlavne me na pobocce ujistovali, ze je ta sazba na stalo...necham to tam, zahledl sem, ze nekdo nabizi 1,7, ale je to uz dyl a to jeste snizeni Monety nebylo.
Creditas snad ještě stále dává 1,8%. Snižovali to ze 2% buď od 1.9. nebo od 1.10.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Pavel » 29 říj 2019 17:11

MartinD píše:
28 říj 2019 21:12
ještě jedna, při jakým PE se koukat po utility sektoru ? je zde obecně vyšší či nižší ?

Tedy napříkla,d kupovali byste teď ten Dominion ?
Existují o tom různé teoretické články, které říkají, že u utilit a podobných akcií (třeba mobilní operátoři), kde nelze čekat příliš rychlý růst zisků, jsou hodnoty P/E obecně nižší. Tedy ve standardní situaci běžného ekonomického růstu. Naopak technologičtí lídři mají hodnoty P/E o dost vyšší. Je to logické, jen je těžké říct, jaká jsou ta konkrétní správná čísla 8-)

Uživatelský avatar
_turek
Začátečník
Příspěvky: 85
Registrován: 12 čer 2019 14:15

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od _turek » 29 říj 2019 17:17

No já dlouhodobě pokukuji po firmě co pěkně roste a P/E má větší TXRH https://www.macrotrends.net/stocks/char ... se/revenue (chtěl jsem tu dividendu v čase vysedět + růst) a dnes po dobrých výsledcích akcie 20% grrr.
Portfólio: TXRH, V, Shack, CMI založeno 2018
Můj blog : http://blog.mojeokoli.cz/category/akcie/
Brooker: Fio

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Martin » 30 říj 2019 08:30

Creditas ma sice SÚ se sazbou 1,8%, ale ta plati jen do konce roku, pak budou delat nove sazby. Uvidim, kdyz klesne pod 1,5% Moneta a Hello, tak snad bude pro me lepsi koupit nejake Kingy a aristokraty s DY 3 a necekat na pokles. Kdyz vidim jak sly nahoru CAT(u 115 jsem vahal), ITW a LEG (u 36 to same).
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Odpovědět