Povídání o všem možném a nemožném..

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od VSbrok » 14 srp 2019 19:16

minarjo to už vysvětloval, když dostaneš místo dividendy akcie nebo prostě firma Ti dá nové akcie, viz. třeba VGR a jejich podzimní dělení 1:20, tak si vezmez zavírací cenu ze dne kdy je firma oficiálně vydá (tedy něco jako pay-day ... a tuto cenu pak použiješ v DAP.

Z pohledu českého práva je to jedno zda je vyplacena dividenda nebo "akciová dividenda" ... vždy je to kapitálový příjem a ten je třeba zdanit ... tedy u nás 15%.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 630
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od StanikKolarik » 14 srp 2019 23:04

neberte mne za slovo, ale degiro to má vcelku slušně zpoplatněné (těch 5 nebo 7€ se mi zdá při mých objemech vcelku dost)
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od MartinD » 16 srp 2019 09:38

Jak se u vás v Lynxu zobrazují přijaté dividendy ? Dostanete nějaký mail o připsaní, či se vám prostě navýší volné finanční prostředky v Lynxu bez jakékoliv zprávy ?
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od VSbrok » 16 srp 2019 09:42

StanikKolarik píše:
14 srp 2019 23:04
neberte mne za slovo, ale degiro to má vcelku slušně zpoplatněné (těch 5 nebo 7€ se mi zdá při mých objemech vcelku dost)
ano ano, u Degira se DRIP/STRIP díky takto vysokému poplatu vůbec nevyplatí :roll:
U tohoto brokera je lepší si nechat divi vyplatit a pak za obdržené peníze akcie sám nakoupit :idea:

MartinD :idea:
V brokeru vidiš hrubou výši a účet se Ti navýší o čistou.
V Accountu pak vidíš den připsání, hrubou, daň a čistou.

Vidíš, tos mi připomněl, že se musím podívat jak mi včera připlula hexa-divi :D
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od MartinD » 16 srp 2019 09:52

Včera vyplácelo dividendu abbvie a ukázalo mi to daň v podstatě 30 %, jak je to možné ?
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od MartinD » 16 srp 2019 10:08

Updated May 16, 2019

Dividends
In terms of dividends, nonresident aliens do face a dividend tax rate of 30% on dividends paid out by U.S. companies. However, they are excluded from this tax if the dividends are paid by foreign companies or are interest-related dividends or short-term capital gain dividends. This 30% rate can also be lower depending on the treaty between your home country and the U.S., so it is important that you contact your brokerage firm to verify the rate.
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od MartinD » 16 srp 2019 10:29

Dobrá, už je to vyřešené, s technikem z Lynxu jsem musel znovu projít formulář o dvojím zdanění, při zakládání účtu jsem měl problémy asi měsíc s jeho odesláním, pak jsem ho vyplňoval a vše se poslalo, teď jsem ho musel vyplnit znovu protože tam chyběla polovina údajů z nějakého důvodu... přeplatek na dani se do pár dnů připíše na účet a daň bude 15%...

Zatím problémy s lynxem pouze ohledně toho formuláře nicméně podpora vždy pomohla...
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ondřej » 16 srp 2019 11:27

Lynx má super podporu. A právě bez toho formuláře jsi takto šíleně zdaněn. Hlavně že jsi to vyřešil. Teď už nebudeš mít problém.

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od MartinD » 16 srp 2019 13:24

trochu jsem se polekal, že se nějak měnili zákon v JUESEJ ohledně daní... přeci, rozdíl 15 % a 30 % by byl dost velkej skok...

Podporu taky jenom chválím... když jsem zakládal účet tak jsem je otravoval neustále, a tím myslím opravdu nestále co dva dny, vždy se snažili pomoct a většinou taky pomohli, tak snad už je to teď opravdu všechno
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

mnam84
Investor
Příspěvky: 588
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od mnam84 » 19 srp 2019 10:40

Fio banka udajně neomezuje obchodování s ETF na americkém trhu, má někdo zkušenost zda tomu tak je, případně proč to neomezuje?

Odpovědět