Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Martin
Pokročilý
Příspěvky: 364
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Martin » 15 srp 2019 18:00

Ondřej píše:
15 srp 2019 17:49
Tož sedím na pivku a přidal jsem nakonec do portfólia 3M. Hodil jsem tam nakonec Market co kdyby mi to uteklo. Nákupní cena 158,86. Není to úplně roční minimum, ale i tak slušná cena za tohoto Dividendového krále a 3,6% dividendový výnos k tomu. Zvolil jsem strategii koupit z kandidátů do portfólia prvně akcií s nejnižším výnosem. Taková jistotka kdyby náhodou ceny rostly.
Ja prevadim penize, tak pocitam nez to prijde na Lynx a konverze, tak bude cena 165...
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 822
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 15 srp 2019 18:07

Peníze mívám z České spořitelny u Lynx během pár hodin. Pokud budeš mít štěstí konverzi i nákup zvládneš ještě dneska. Záleží jestli to Lynx má na skladě. Mě se to tak minule povedlo.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 491
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 16 srp 2019 07:55

Tak jsem se vratil z Thajska a co to nevidi oci me sedave, cerveny more a portfolio skoro o 100k hubenejsi?

Tak nevim, co prikoupit driv, zdali Shell, NRZ, nebo zobnout neco novyho (CARD)? No vubec se mne nechce v tom topit dalsi prachy uprimne, uprostred trumpeta season, kterou jsem navic nemel cas sledovat/orientovat... Celkove mne ty celni valky zacinaji [cenzura] az na pudu, jak u blbecku na dvorecku

TomasV
Začátečník
Příspěvky: 106
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od TomasV » 16 srp 2019 08:07

Marek píše:
16 srp 2019 07:55
Tak jsem se vratil z Thajska a co to nevidi oci me sedave, cerveny more a portfolio skoro o 100k hubenejsi?

Tak nevim, co prikoupit driv, zdali Shell, NRZ, nebo zobnout neco novyho (CARD)? No vubec se mne nechce v tom topit dalsi prachy uprimne, uprostred trumpeta season, kterou jsem navic nemel cas sledovat/orientovat... Celkove mne ty celni valky zacinaji [cenzura] az na pudu, jak u blbecku na dvorecku
Tak já to mám přesně opačně,pro mne jako dividendového investora jsou to vánoce.

mnam84
Investor
Příspěvky: 576
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od mnam84 » 16 srp 2019 08:25

Marek píše:
16 srp 2019 07:55
Tak jsem se vratil z Thajska a co to nevidi oci me sedave, cerveny more a portfolio skoro o 100k hubenejsi?

Tak nevim, co prikoupit driv, zdali Shell, NRZ, nebo zobnout neco novyho (CARD)? No vubec se mne nechce v tom topit dalsi prachy uprimne, uprostred trumpeta season, kterou jsem navic nemel cas sledovat/orientovat... Celkove mne ty celni valky zacinaji [cenzura] az na pudu, jak u blbecku na dvorecku
No jo no nemáš na to emoce, to už je pak lepší podílovej fond :) Všichni sme přišli o nákou hodnotu porfolia, ale většina to bereme jako příležitost k dalšímu rozvoji portfolia.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 364
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Martin » 16 srp 2019 08:47

Ja jsem v +0,97%😃 , ale cervena cisla mych akcii me prestavaji rozcilovat, az budu mit sirsi ptf, tak budu prikupovat. Kdyz neprodavam, nic neztratim (jak mi rikate), mozna se dostavam do DGI investora😁
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1838
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 16 srp 2019 09:32

červená, červená ... jen ať se to červená :lol:
jen tak mít ještě dostatek financí na příkupy ... Mr.Market mě opět chce přivést k infarktu :( nevím co dřív přikoupit :(
Nejradši bych všechno, jenže $$$ na to nejsou :(

Po více jak půlroce mám více jak 2 akcie v mínus (ABBV, PFE, LAZ, NRZ) a k tomu šlo další 4 sledované (MMM, LYB, DOW, CSWC) na krásný ceny ... aaa nemám na všechno, no prostě nemám :(

Kdo se složí na chudýho VSbroka? Jsem milej a nejsem náročnej, osm tisíc dolarů bude stačit :mrgreen:
Investuji na důchod a klidný spánek

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 822
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 16 srp 2019 09:46

VSBrok: zkus nějakou platformu na crowfounding či jak se tomu nadává :-D
Marku vím, že to není pěkný pohled, ale o to přeci jde. Jsou slevy tak pojďme nakupovat.
Spousta firem se jen svezla s trhem. Některé mají sto procent tržeb z USA a stejně propadly.
Všichni řeší obrácenou výnosovou křivku a podobný kraviny.
Mě zajímá společnost jako taková. Přijde mi super ji koupit za současnou cenu, no tak ještě raději nakoupím až bude levnější pokud se výrazně nezmění její čísla.
Včera jsem ulovil MMM a dál to neřeším. Další prachy budou za měsíc tak kdo ví do čeho to vrtnu. Pokud půjde MMM ještě níže dokoupím ho.
Jak píše Martin jde o současnou kapitálovou hodnotu, ale dokud neprodáš o nic jsi nepřišel a dividendy budou chodit dále.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 491
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 16 srp 2019 10:15

:D Koupil jsem si nakonec za 30k Shellu, i kdyz je to takova burning ground ve ktere se nevyznam den po dividend date, ale kaslu na to, firma je nejspis dole jen docasne a ja nemam cas spekulovat co kdy jak chronologicky nakupovat z mych koni...

Hele ten CAH z analyz na mailu i webu je porad OK na buy? Nejak nevidim p/e tedy firma docasne nevydelava? To se mi 2x nelibi ale :?

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1838
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 16 srp 2019 11:46

Shell, XOM, BP, CVX - o tyhle ropáky se bát nemusíme, ty si vždy najdou cestičku jak svý zisky udržet a navýšit
Navíc Shell a BP v poslední době hodně investují do plynu, takže šup 6,8% divi výnos domů a už na to nemyslet ;)
Investuji na důchod a klidný spánek

Zamčeno