Povídání o všem možném a nemožném..

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od MartinD » 14 srp 2019 13:47

to nevím, ale když na mě tohle vylítne jako první zpráva na Yahoo, jsem si jistej že to se spoustou investorů zamává... já budu mít teď sucho na nějakou dobu, než se sežene brigáda při vysoký, pak přijde prosinec a budou se zase dít věci :D
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ondřej » 14 srp 2019 13:50

mnam84 píše:
14 srp 2019 13:32
Netuší někde kde to nastavení hledat?
V pravém postranním panelu rozklikneš settings a account settings. V pravo budeš mít configuration a pátá položka pod tím je Dividend Reinvestment: Disabled pak by mělo stačit dát ozubené kolečko a nastavení změnit.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ondřej » 14 srp 2019 13:52

Jinak tohle na tebe vyskočí když to chceš změnit:

Dividend Reinvestment
Enabling automatic dividend reinvestment for your account authorizes the Firm, on the morning of the trading day following confirmation of the Firm's receipt of a dividend payment on a US stock, to use the dividend payment (or cash-in-lieu of dividend payment if you have a margin account and your shares are on loan at the time of the dividend payment) to purchase additional shares of that stock. If fractional shares are enabled for your account, the Firm will purchase a number of shares (including fractional shares) equal to the amount of the dividend payment less commissions; if not, the Firm will purchase a whole number of shares (or zero shares, if the dividend payment is less than the share price) and will deposit the remaining amount of the dividend payment into your account as cash, less commissions. The Firm will charge its customary commissions for the purchase. The Firm will aggregate your dividend payment with the dividend payments received by all other clients who have received this dividend payment and have enabled automatic dividend reinvestment, and will use these combined funds to purchase shares on behalf of you and the other clients. Purchases will generally take place on the open market, at or near the opening of trading (depending on the total number of shares to be purchased and the market conditions at the time), unless the Firm has a relationship with the issuer allowing dividends to be reinvested at a discount to the prevailing open - market price. Purchased shares will be allocated to clients on a pro-rata basis (based on the dividend amount each participating client is entitled to); in the event that the purchase executes in multiple smaller trades, you will receive the weighted-average price of all such trades.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ondřej » 14 srp 2019 13:55

Pokud to někdo u Lynx využívá dejte prosím vědět jak to tedy funguje hlavně jak je to s poplatkem. Píšou že si účtují obvyklou provizi. Pak ale, že se vezmou balík od všech a nakoupí akcie a ty rozdělí mezi investory. Kdyby se dělil i poplatek nemuselo by to být tak hrozné.

mnam84
Investor
Příspěvky: 588
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od mnam84 » 14 srp 2019 14:29

Takže pokud mám disable, tak jsem v klidu a nic reinvestovat nebudou?

A jak vypadá zpráva třeba rdsb když vyplací dividendu a měl bych dostatečně velkou dividendu, abych mohl dostat akcii?

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ondřej » 14 srp 2019 14:37

U RDS to zrušili proto jsem řešil přechod z RDSA v Evropě na RDSB jako ADR. u RDSB jako ADR chodí $0,94 na akcii cash.
Normálně v manažeru ti přijde zpráva kde tě informují o možnosti volby do určitého data klikneš na tlačítko vybrat a zvolíš možnost.
Bohužel momentálně žádnou takovou nemám, že bych ti poslal obrázek. A pokud se nemýlím i Santander to zrušil.
Pokud máš disable je to vypnuté a jsi v pohodě. Jak tady někdo psal, že to měl defaultně zapnuto mě udivuje, když to chceš zapnout musíš to elektronicky podepsat. Takže pokud bych to měl jako default rozhodně bych to reklamoval a dožadoval se vrácení peněz. Pokud tedy dotyčný něco nepodepsal, aniž by si to četl.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ondřej » 14 srp 2019 14:38

mnam84 píše:
14 srp 2019 14:29
Takže pokud mám disable, tak jsem v klidu a nic reinvestovat nebudou?

A jak vypadá zpráva třeba rdsb když vyplací dividendu a měl bych dostatečně velkou dividendu, abych mohl dostat akcii?
Navíc zvolit možnost výplaty v akciích můžeš i když ve výsledku žádné akcie nedostaneš. Dělal jsem to tak roky právě u RDSA, ve výsledku mi chodil cash, který nebyl zdaněn. Danil jsem tak až v DAP. Neměl jsem totiž dostatečný počet akcií na novou akcii.

mnam84
Investor
Příspěvky: 588
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od mnam84 » 14 srp 2019 14:41

Zajmave nekdy bych to chtel vyzkouset

Moneyo
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 28 čer 2019 14:20

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Moneyo » 14 srp 2019 14:58

Ondřej píše:
14 srp 2019 14:38
mnam84 píše:
14 srp 2019 14:29
Takže pokud mám disable, tak jsem v klidu a nic reinvestovat nebudou?

A jak vypadá zpráva třeba rdsb když vyplací dividendu a měl bych dostatečně velkou dividendu, abych mohl dostat akcii?
Navíc zvolit možnost výplaty v akciích můžeš i když ve výsledku žádné akcie nedostaneš. Dělal jsem to tak roky právě u RDSA, ve výsledku mi chodil cash, který nebyl zdaněn. Danil jsem tak až v DAP. Neměl jsem totiž dostatečný počet akcií na novou akcii.
A jak je to pak teda s danenim? Musim danit i tu castku za kterou se mi koupi ty akcie? Nebo se v tomhle pripade pak dani jen ten zbytkovy cash, za ktery se akcie nekoupi?

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ondřej » 14 srp 2019 15:34

Moneyo píše:
14 srp 2019 14:58
Ondřej píše:
14 srp 2019 14:38
mnam84 píše:
14 srp 2019 14:29
Takže pokud mám disable, tak jsem v klidu a nic reinvestovat nebudou?

A jak vypadá zpráva třeba rdsb když vyplací dividendu a měl bych dostatečně velkou dividendu, abych mohl dostat akcii?
Navíc zvolit možnost výplaty v akciích můžeš i když ve výsledku žádné akcie nedostaneš. Dělal jsem to tak roky právě u RDSA, ve výsledku mi chodil cash, který nebyl zdaněn. Danil jsem tak až v DAP. Neměl jsem totiž dostatečný počet akcií na novou akcii.
A jak je to pak teda s danenim? Musim danit i tu castku za kterou se mi koupi ty akcie? Nebo se v tomhle pripade pak dani jen ten zbytkovy cash, za ktery se akcie nekoupi?
Korektně by jsi měl uvést v daňovém přiznání hodnotu obdržených akcií a tu zdanit. Ale to by věděl minarjo přesněji. Pokud se nemílím tak právě on to takto vysvětloval.

Odpovědět