Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
mnam84
Investor
Příspěvky: 576
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od mnam84 » 08 srp 2019 21:28

VSbrok píše:
08 srp 2019 20:47


Ve dvou ptf máme 52 akcií a pouze JEDNA!!! po nákupu šla nahoru, všechny ostatní šly ihned po nákupu dolů :idea: ;)

Z toho plyne nikdy nekupujte v době kdy kupuje VSbrok :D

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 364
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Martin » 08 srp 2019 21:51

Andrej- aristokraty a kingy určitě, ja mel na začátku balik peněz a vybiral společnosti, kterym rozumim. Postupně chci pridat reity a bdc.
Ze začátku jsem hodně otravoval VSbroka (ještě jednou dik👍) pak si postupně pripravuju další sledovaný akcie a je dobré, ze se forum postupně rozjíždí, můžeme probírat....
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 207
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od MartinD » 08 srp 2019 22:43

Tak to já zase slušně otravoval Ondru přes mail

PS: Jsem ten mladej kluk co ti psal ohledně výběru školy, akcií, knížek atd. a pak se ještě optal na tabulku kvůli evidenci :?

u mě je asi problém že ač to beru jako DGI strategii, tedy strategii která se zaměřuje na dividendy a jejich růst, stále se ještě soustředím na to, co dělá samotná cena akcie... věčný boj, na jednu stranu si přeju aby byla cena v podstatě stále nízka a tak jsem mohl nakupovat co nejlevněji, na stranu druhou je pohlazení po duši vidět že i ta cena roste... chce to asi zapracovat na hlavě, než na portfoliu :lol:
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 767
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Pavel » 08 srp 2019 23:00

MartinD: Ano, to je přesně ten problém, který brání většině lidí investovat dlouhodobě do akcií. Je to v hlavě a člověk si to musí srovnat. Dokud to nedokáže, bude mu v té hlavně strašit furt nějaké "co kdyby" a otravovat mu život. A může to vést i k odprodeji všech akcií za aktuální cenu, jen aby hlava měla pokoj.

Není ale jednoduché a většina lidí to nikdy nejen že nezkusí, ale ani by to nedokázala.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 364
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Martin » 09 srp 2019 07:16

MartinD píše:
08 srp 2019 22:43
Tak to já zase slušně otravoval Ondru přes mail

PS: Jsem ten mladej kluk co ti psal ohledně výběru školy, akcií, knížek atd. a pak se ještě optal na tabulku kvůli evidenci :?

u mě je asi problém že ač to beru jako DGI strategii, tedy strategii která se zaměřuje na dividendy a jejich růst, stále se ještě soustředím na to, co dělá samotná cena akcie... věčný boj, na jednu stranu si přeju aby byla cena v podstatě stále nízka a tak jsem mohl nakupovat co nejlevněji, na stranu druhou je pohlazení po duši vidět že i ta cena roste... chce to asi zapracovat na hlavě, než na portfoliu :lol:
To vypada jako bych psal za dva :) mam to uplne stejne...ale postupne si zvykam, z ABBV a jeho propadu jsem chvili nespal
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 158
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Cyberguy » 09 srp 2019 07:44

Martine, tím jsme asi prošli všichni. Všichni jedeme za své a bylo by asi i divné, kdyby nás ztráta v počátcích nechávala klidné. Můj první nákup (FIO - BAAERBAG, 369 Kč/ks_150 kousků) spadl do ztráty téměř ihned a 5 měsíců to trvalo než jsem se dostal z červených čísel. Bylo pár bezesných nocí a přemýšlení, zda jsem neudělal blbost. Přitom první nákup jsem měl dobře promyšlený. Nakonec se ukázalo, že to byla pravda a dnes jsem klidný při jakémkoliv poklesu. Nasbírané dividendy a postupný růst většiny tickerů jsou mi odměnou (i když chybám jsem se také nevyhnul).

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 364
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Martin » 09 srp 2019 08:01

Cyberguy píše:
09 srp 2019 07:44
Martine, tím jsme asi prošli všichni. Všichni jedeme za své a bylo by asi i divné, kdyby nás ztráta v počátcích nechávala klidné. Můj první nákup (FIO - BAAERBAG, 369 Kč/ks_150 kousků) spad....
Ja mam tlaky do hlavy....necely dva roky zpet jsem predelal penzijko na dynamickou strategii a loni to letelo dolu.....v te dobe nacpal penize do dvou pod.fondu, vstupni poplatky a nasledny pokles mi pekne uzraly, cekam na 3 roky trvani a pak je ukoncim a dam do akcii. Mozna bych je mohl ukoncit hned a necekat, divi by mi postupne vracely ztratu, jenze nechci tlacit na pilu, jsem rad ze se mnou manzelka sla do akcii. Jinak penzijko je uz v zelenych, tam to nema smysl kontrolovat, ale nemuzu si pomoct😃
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

mnam84
Investor
Příspěvky: 576
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od mnam84 » 09 srp 2019 08:02

Taky sem dřív dennodenně sledoval vývoj atd. nakonec s přibývajícími tituly zjistíš, že to je hovadina a budeš věnovat čas radši něčemu užitečnějšímu. Jen vždy přijdeš vybereš dividendy zkoukneš co se děje pak to nákou dobu zase neuvidíš.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 767
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Pavel » 09 srp 2019 08:20

mnam84 píše:
09 srp 2019 08:02
Taky sem dřív dennodenně sledoval vývoj atd. nakonec s přibývajícími tituly zjistíš, že to je hovadina a budeš věnovat čas radši něčemu užitečnějšímu. Jen vždy přijdeš vybereš dividendy zkoukneš co se děje pak to nákou dobu zase neuvidíš.
Přesně, Buffett nebo Graham někde opakovaně říkali něco ve smyslu: Když se rozhodnu akcii koupit, tak to znamená, že je fundamentálně v pořádku (a levná) a během několika let se to musí projevit, tak se nenechte ovlivňovat každodenní cenou na burze. Představte si třeba, že je to neveřejně obchodovatelná společnost, tak to byste každodenní pohyb taky nemohli sledovat, přesto byste do takové zdravé společnosti za dobrou cenu taky investovali.

mnam84
Investor
Příspěvky: 576
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od mnam84 » 09 srp 2019 08:36

Občas koupim společnost která momentálně na tom není dobře, ale domnívám se že to ustojí a po čase z toho může být zajmavý profit, a stejně mě to nedonutí to sledovat každý den :D asi jsem z toho vyrostl... Občas si přijdu starý ikdyž nemám zatím ani školu dokončenou :D

Zamčeno