Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 207
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od MartinD » 08 srp 2019 15:13

Martine, jak říkám... ani mi tak nevadí ta cena v procentech, firmě dlouhodobě věřím... spíš se teď trochu potýkám se strachem, že koupím další firmu a půjde hned dolů... tak si říkám, jestli není problém v tom, že jsem nakupoval moc draho :shock: či jestli je problém spíše v obecné náladě na trzích, nevím a to mě tíží
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 364
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Martin » 08 srp 2019 15:32

Já investuju od prosince, co mam v ptf tak slo dolů a nakoupil jsem celkem dole. Jsem zelenáč...Za mě - podle zdejších rad si vyberu firmu a z jejich stranek si stahnu rocni vykazy nekolik let zpět, udelam si tabulky (prijmy, naklady, marže, grafy, payout ratio, zkrátka co jde). Kouknu na ceny a propady v minulosti a dam si nějakou cenu a čekám. Nikdy to nejde naplánovat přesně , ale když vidim, jak dokáže cena litat, tak se snad dockam.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 822
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 08 srp 2019 15:33

Martin píše:
08 srp 2019 14:40
Ondro - co CAH? Super výsledky a hned +4% nahoru...
Koukám na ten premarket. Vidím to tak, že si počkám do září, kdy snad přidám další korunky. Nebo pokud mě přesvědčí Abbvie nebo xom půjdu do nich. Ale neukvapuji se a uvidím.

MartinD: v ničem si chybu neudělal takových situací zažiješ ještě spousty. Důležité je, že jsi začal a koupil firmy kterým věříš. To že jsou teď levnější nic neznamená. Jak bylo řečeno v dlouhodobém horizontu to není nic hrozného.
Hlavně pokračuj a diverzifikuj dále. Je fakt že takové ty klasické bezpečné přístavy se momentálně za moc atraktivní ceny neobchodují.
Dalo by se však uvažovat o Exxon Mobil, Shell, Pfizer, Intel, Cardinal Health, AT&T není to sice spotřebák, ale stále se jedná o velice kvalitní podniky.
Snad jsem alespoň krapet pomohl.

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 207
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od MartinD » 08 srp 2019 15:50

Dík Ondro, uvažuju nad exxonem, dost se mi líbí, čekám na to, jestli začne Čína nakupovat ve velkém ropu z Íranu, nejspíš by to způsobilo dost velký propad ceny ropy a s ním by dost možná letěli dolů i ropné společnosti jako XOM nebo Chevron...

T se mi taky líbí, akorát si nejsem jistý jestli teď není už moc drahé... přeci jen, od toho co jsem ho nějak sledoval uplynuli tak 2-3 měsíce, a to byla cena od 29 až 32, teď je 34 a stoupá, tak si nejsem jistý... s tím bych radši počkal...
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

TomasV
Začátečník
Příspěvky: 106
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od TomasV » 08 srp 2019 16:21

MartinD píše:
08 srp 2019 15:13
Martine, jak říkám... ani mi tak nevadí ta cena v procentech, firmě dlouhodobě věřím... spíš se teď trochu potýkám se strachem, že koupím další firmu a půjde hned dolů... tak si říkám, jestli není problém v tom, že jsem nakupoval moc draho :shock: či jestli je problém spíše v obecné náladě na trzích, nevím a to mě tíží
Dám sem komentář mého oblíbeného člena ze seekingalpha pro pobavení.

AbbVie is testing my capacity to suffer?

I know.

The dividend is $4.28

I keep buying AbbVie and have now increased my position to 40,000 shares.

And every time I receive an AbbVie dividend check in the mail for $42,800, I say to myself: How can I stand such suffering? Make it stop. Please make it stop.

After all, an investor can only stand so much suffering.

Have you ever seen such cruelty?

mnam84
Investor
Příspěvky: 576
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od mnam84 » 08 srp 2019 16:42

T rozhodne drahe neni, naopak ke dost levne. Spis bych se bal jeho zadluzenosti v kombinaci s recesi

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 230
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Andrej » 08 srp 2019 17:35

Čo hovoríte na KHC a ich dnešné -14%?

Shares of Kraft Heinz fell on Thursday, after it said it was delaying its quarterly filing and disclosed write-downs totaling $1.22 billion.
The company disclosed earlier this year it had received a subpoena from the Securities and Exchange Commission into its accounting policies and internal controls.
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Moneyo
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 28 čer 2019 14:20

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Moneyo » 08 srp 2019 18:51

Diky, taky jsem to cetl a SKT nakonec nekoupil. Casem uvidim jestli to byla chyba :D.

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 230
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Andrej » 08 srp 2019 20:30

MartinD: v podstate taktiež začínam a zatiaľ je moja taktika sa dívať po aristokratoch/kráľoch/zombie a snažiť sa diverzifikovať ptf vrámci 11 sektoroch. Takto sa dostať na cca 22 spoločností a ďalej sa uvidí.

edit: ešte drobná poznámka. Predpokladám, že som tu najmladší a najmenej skúsený. Každopádne stratégiu som si zvolil viď. vyššie a či to bolo správne alebo nie dám vedieť o cca 10r :D
Naposledy upravil(a) Andrej dne 08 srp 2019 20:52, celkem upraveno 1 x.
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1838
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 08 srp 2019 20:47

MartinD píše:
08 srp 2019 15:13
Martine, jak říkám... ani mi tak nevadí ta cena v procentech, firmě dlouhodobě věřím... spíš se teď trochu potýkám se strachem, že koupím další firmu a půjde hned dolů... tak si říkám, jestli není problém v tom, že jsem nakupoval moc draho :shock: či jestli je problém spíše v obecné náladě na trzích, nevím a to mě tíží
+Martin: sice nejsem na trhu tak dlouho jako jiní zde fóru, ale jedno železné pravidlo jsem si již ověřil mnohokrát:
- koupím ... cena jde dolů
- sleduju (protože se zdá, že cena jde dolů), takže nekoupím ... cena jde nahoru

Ve dvou ptf máme 52 akcií a pouze JEDNA!!! po nákupu šla nahoru, všechny ostatní šly ihned po nákupu dolů :idea: ;)

Takže když mám peníze a chci něco koupit, tak si určím cenu, za jakou jsem ochoten koupit, tedy spíš jaký minimální dividendový výnos požaduji a když to na ni doleze, tak to odpálím a pak už se na to nekoukám, protože na 99% to pak ještě půjde dolů...

Zářná ukázka z pondělí ... kdy jsem přikupoval Shell (RDS.B) ... cena se furt poflakovala mezi 57,3 a 57,5 ... takže jsem si řekl, že 57,27 je takový hezky kulatý :lol: číslo za který by se mi to líbilo ... hodina, dvě hodiny a furt nic, už jsem si říkal, že to zvýším a najednou bác ho a cena slítla na 56,99 a včera dolezla až na 56,67 :shock: ... no a co, že? Dneska je cena 57,5 :lol:

XOM se mi líbíl pod 70, jenže to nebyly prachy ... takže ted nevím nevím ... opět váhám, takže za chvíli bude zas za 80 :cry:
Investuji na důchod a klidný spánek

Zamčeno