Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
mnam84
Investor
Příspěvky: 576
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od mnam84 » 08 srp 2019 10:47

Aha to jsem nevěděl že u A je jeste 5 navíc. díky za info

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 230
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Andrej » 08 srp 2019 10:54

Keď už mi raz strhne 15%, prečo sa mi uzná iba 10%? Myslel som, že to je podobne ako u ostatných spoločností na NYSE. Keď už mi raz strhne 15%, nemusím daniť nič viac.
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

TomasV
Začátečník
Příspěvky: 106
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od TomasV » 08 srp 2019 11:30

Andrej píše:
08 srp 2019 10:54
Keď už mi raz strhne 15%, prečo sa mi uzná iba 10%? Myslel som, že to je podobne ako u ostatných spoločností na NYSE. Keď už mi raz strhne 15%, nemusím daniť nič viac.
Výše stržené daně není zavislé na burze ,RDSA je Nizozemský klon a dle smluv o dvojím danění se v české republice uznává 10 %,jak to máte na slovensku nevím.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1838
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 08 srp 2019 11:43

Andrej píše:
08 srp 2019 10:54
Keď už mi raz strhne 15%, prečo sa mi uzná iba 10%? Myslel som, že to je podobne ako u ostatných spoločností na NYSE. Keď už mi raz strhne 15%, nemusím daniť nič viac.
Najdi si na IG webu článek o danění, tam je to i s ukázkama ... jsem na cestách, dám Ti sem až večer nebo zítra, ale když budeš hledat v sekci Daně, tak ho najdeš.

A taky zde na fóru je sekce Daně a jak na ně, tam jsou taky info o danění v různých státech.
Investuji na důchod a klidný spánek

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 822
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 08 srp 2019 12:16

Přesně jak píše Tomáš není to to samé.

Uživatelský avatar
MartinD
Pokročilý
Příspěvky: 207
Registrován: 28 kvě 2019 12:49

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od MartinD » 08 srp 2019 12:18

Hehe, možná běžná věc ale stejně potřebuju trochu poradit... 19 let, tak rok se nějak motám okolo akcií, hlavně tedy těch dividendových a DGI strategii už jsem přijal za vlastní...

Moje první nákupy asi před měsícem

Abbvie: 70.5 Spálil jsem se tím, že jsem měl nastavenou cenu která se vyplnila hned po začátku obchodování, a okamžitě potom klesla na nějakých těch 65...
pro mě poučení obchodovat sám, "zatím" nedávat příkazy...
Akvizice Allerganu se mi líbí, už jen z toho důvodu že odpadne taková závislost na Humiře, měla by být okolo 40 %...

MO: cena 49
Vyhlídky do budoucna se mi celkem líbí, peníze z cigaret sice klesají, jak už ale někdo zmínil, klesají posledních 30 let...
Část peněz v juulu, je to zdravější varianta kouření, řekl bych že celkový trend je ke zdravějším závislosti, ne ke zbavení se závisloti, Cronos... postupná legalizace marihuany zatím v Kanadě, postupně snad i v USA

no, a kde je problém ? Vybírám další titul, nejlépe nějaký Consumer Staples, kvůli větší stabilitě a klidu na duši, uznávám totiž že ABBV a MO v sobě tu volatilitu prostě mají, jsou to citlivá témata... to co zatím vidím na svém dosavadním portfoliu jsou jen červená čísla a okolo 7 % v mínusu...

Netíží mě ani tak to číslo, jako spíš jestli jsem někde neudělal chybu při hodnocení firem atd. chtěl bych se vyvarovat něčeho, o čem možná ani nevím co je... jinak řečeno, chci nakupovat a učit se dále, mám ale lehce strach...

Co s tím ? nějaké rady ?
ABBV, MO, T, XOM, IRM, WFC, INTC, PFE

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 230
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Andrej » 08 srp 2019 13:00

VSbrok: vďaka, odkaz už snáď nájdem. Je pravda, že tému daní si musím trochu doštudovať, inak na začiatku ďalšieho roka aj ošediviem - prvýkrát podávať sám :D
Drobná "taktická" otázka, keď už som spravil chybu, má zmysel sa zbaviť kúpeného RDS.A a zameniť za RDS.B? Hovorím o prípade, kedy to bude takmer 1:1 (aspoň sa tomu priblížiť), bez nejakej straty.
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

mnam84
Investor
Příspěvky: 576
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od mnam84 » 08 srp 2019 13:34

Andrej píše:
08 srp 2019 13:00
VSbrok: vďaka, odkaz už snáď nájdem. Je pravda, že tému daní si musím trochu doštudovať, inak na začiatku ďalšieho roka aj ošediviem - prvýkrát podávať sám :D
Drobná "taktická" otázka, keď už som spravil chybu, má zmysel sa zbaviť kúpeného RDS.A a zameniť za RDS.B? Hovorím o prípade, kedy to bude takmer 1:1 (aspoň sa tomu priblížiť), bez nejakej straty.
Z logiky věci v kratkodobém horizontu to je prakticky jedno v dlouhodobém ti to vrátí ty poplatky

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 364
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Martin » 08 srp 2019 14:33

To Martind - to jsi na tom celkem dobře, ja na začátku roku za 92,42 a hned sup pod 80. Chtěl sem naredit, ale neudelal to a šup akvizice a cena pod 70. Jsem 30% minus....koukni na ptf zdejších matadorů, neni ostuda opisovat, kouknout na vykazy a pouštět peníze. Ja furt čekám na snížení mych z watchlistu, ale pak si reknu, ze investuju na desitky let.... stejně ale budu čekat, jinej už nebudu 😁
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 364
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Martin » 08 srp 2019 14:40

Ondro - co CAH? Super výsledky a hned +4% nahoru...
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Zamčeno