Povídání o všem možném a nemožném..

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Pavel » 05 srp 2019 21:47

No chlapi, ještě jedna věc.

Pokud ani po středně intenzivní snaze není pochopeno, proč dává smysl investovat do akcií, tak zvažte, zda nevycouvat. Zažil jsem osobně rozklad jednoho fajn přátelství a kamarádství kvůli tomu, že jsem v dobré vůli kamarádovi "natlačil" investování do akcií a on se s tím nikdy vnitřně nesrovnal. Takže bacha!

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 159
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Cyberguy » 05 srp 2019 21:54

Finance doma řídím já. Ženě jsem ukázal akciový účet až asi po 1 + 1/2 roce. Byl jsem v + a měla zájem si o tom poslechnout. Asi po 3 letech jsem jí také založil vlastní investiční účet. Přibližně 1x za rok jí ukážu výsledky. Trochu i pro informaci o tom co kde máme (kdyby se se mnou něco stalo). A protože to + je stále plusovější, je spokojená a klidná.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Pavel » 05 srp 2019 23:29

Jo, manželku se asi dá zmáknout:-)

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ondřej » 06 srp 2019 07:16

Dá jen je to horší když jde vše dolů a ty chceš dokupovat a ona už po pěti letech novou ložnici. Hele koupil jsem před prázdninami novou lednici a vzal jsem poprvé k moři to musí zase na chvíli stačit teď je čas nakupovat bo mám absťák.😀

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Martin » 06 srp 2019 08:59

U nás se taky o finance a vse okolo staram ja, přesně jak Ondrej. Bez vzájemné důvěry to nejde. Výplaty chodi na manzelky ucet. U nás je složitější, ze mame male deti a chceme jim nasetrit na byty, tak nejde tolik davat do akcií. Mam brouk.ucet 3/4 roku a zacina se mi to cervenat, nezvykla situace....sice jsme 3% v plusu, ale neresim to, když neprodam neni co resit.
Jsme na dovce a vcera vecir na balkonu dcera (13) rika, ze budou mit predmet finance, jak nakladat atd. Budou mit referaty tak udela o akciích, ale rika třeba učitelka o tom nebude nic vědět a bude si myslet, ze ji poucuju a bude na me hnusná 😁
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ondřej » 06 srp 2019 10:47

A nebo učitelka uznale pokýve hlavou a bude vyžadovat další informace. Třeba jí tím dcera změní život k lepšímu.
To co děláme má smysl i kdyby to znamenalo, že pouze jediná osoba prozře. S tím jsem IG web zakládal :-D
Stále se mlelo dokola o finanční gramotnosti a o tom jak má člověk šetřit a investovat.
Jak ale investovat už nikdo moc neříká a když už začal člověk hledat na webu narazil povětšinou na nabídky traderů a brokerů.
To že lidé nevědí o akciích samozřejmě nahrává i bankám, protože je zájem o jejich fondy. Co by dělali, kdyby lidé náhodu objevili, že si ty akcie a jiné cenné papír mohou vybírat bez nich. ten stav sice nikdy nenastane z mnoha zřejmých důvodů. Ale každý kdo to alespoň zkusí a nebo jí se toho mi dodá nějakým způsobem energii pokračovat. :-D Díky lidi.
Doma se hlavně snažím, aby o tom děti věděly a braly to jako samozřejmou součást života. Ne každý hold vybudujeme podnik, který bude fungovat i generace po nás.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ondřej » 06 srp 2019 11:39

Nevím už v jakém vlákně jsme řešili co s účtem když se s námi něco stane.
Asi nás tu čtou i brokeři.
Tohle na mě vyskočilo po přihlášení do administrace účtu u Lynx:
Review Trusted Contact Person

What?
We encourage you to review the information for any Trusted Contact Person ("TCP") that you have included on your account. If you have not designated a TCP on your account, we encourage you to do so at this time.

Why?
A TCP is someone who is 18 years of age or older that you authorize us to contact regarding your account, particularly if we suspect that your account may be subject to financial exploitation or we have concerns about your health status. Customers of advancing years who could experience declining cognitive ability or health issues may wish to designate a TCP account, but designating a TCP on your account is also useful for other reasons.

Please review the information here that describes the role of a TCP.

What can I do?
If you would like to provide one or more TCPs on your account, you may provide their information by clicking "Continue" below. Please only list a contact person who is over 18 years old. You may designate one or more TCPs.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Ondřej » 06 srp 2019 11:45

Ondřej píše:
06 srp 2019 11:39
Nevím už v jakém vlákně jsme řešili co s účtem když se s námi něco stane.
Asi nás tu čtou i brokeři.
Tohle na mě vyskočilo po přihlášení do administrace účtu u Lynx:
Review Trusted Contact Person

What?
We encourage you to review the information for any Trusted Contact Person ("TCP") that you have included on your account. If you have not designated a TCP on your account, we encourage you to do so at this time.

Why?
A TCP is someone who is 18 years of age or older that you authorize us to contact regarding your account, particularly if we suspect that your account may be subject to financial exploitation or we have concerns about your health status. Customers of advancing years who could experience declining cognitive ability or health issues may wish to designate a TCP account, but designating a TCP on your account is also useful for other reasons.

Please review the information here that describes the role of a TCP.

What can I do?
If you would like to provide one or more TCPs on your account, you may provide their information by clicking "Continue" below. Please only list a contact person who is over 18 years old. You may designate one or more TCPs.
Tak jsem tam úspěšně doplnil údaje o manželce. Sice nevím, jak by se mohli oni dozvědět o tom, že se mi něco stalo ale budiž.
každopádně je důležitější aby manželka věděla, že nějaký účet existuje a u koho je a kam volat.

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od Andrej » 06 srp 2019 22:33

Poznáte/sledujete niekto tento kanál na YTB? Ide o DGI a popisuje, resp. zameriava sa na rôzne veci. Či už všeobecné rady alebo konkrétne analýzy nejakých firiem.
https://www.youtube.com/watch?v=_z0PEQGdzZc
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Povídání o všem možném a nemožném..

Příspěvek od VSbrok » 07 srp 2019 00:03

Pavel píše:
05 srp 2019 23:29
Jo, manželku se asi dá zmáknout:-)
Ne Pavle nedá... obvžláště, když všichni v okolí naprosto přesně a jistě a na 100% ví, že akcie jsou zlo a nic než zlo.
Dividendy jsou taky zlo, protože odvádí přeci peníze z republiky k těm ošklivejme a hnusnejm miliardářům, co jen rozkrádají republiku, protože Babiš je ten nejlepší, ten jedinej něco dělá pro lidi ... :roll:
Nejlepší je to co máš teď, protože zítra taky už nemusí přijít a co neutratíš dneska, tak je špatný ...
Dluhy jsou špatný, nejlepší je nemít žádný dluhy, půjčený peníze nemůžou vydělávat, protože se musí platit úroky ...

uff jsem zas dostal depku :?
Takže to, že teď už taky patříme k těm hnusnejm vyžírkám, co ždímou republiku o dividendy a tedy okrádáme všechny slušný lidi ... radši už se o tom nebavím ... na konci měsící jen suše oznámím "dostali jsme o XX % víc než loni" nebo "Y firem nám zvedlo dividendy o Z%".
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Odpovědět