Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 822
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 12 črc 2019 10:12

Tak podle toho za kolik obchoduješ si to měl vážně levnou školu 😀.
Na NRZ jsem se nedíval, ale může to být jak říkáš. Nebo kombinace poklesu ceny a růstu zisku. Pokud se díváš na stejný zdroj p/e, někde totiž uvádějí aktuální pe, jinde forward, což je počítáno dle odhadu budoucího zisku.
Je tedy možné, že firma zvýšila svůj odhad zisku za rok 2019. Ale jak říkám nedíval jsem se konkrétně na nrz pokud neobjasní někdo jiný jak se dostanu k PC zkusím se podívat a rozlousknout tu záhadu 😀.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 491
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 12 črc 2019 15:29

Ondřej píše:
12 črc 2019 10:12
Tak podle toho za kolik obchoduješ si to měl vážně levnou školu 😀.
Na NRZ jsem se nedíval, ale může to být jak říkáš. Nebo kombinace poklesu ceny a růstu zisku. Pokud se díváš na stejný zdroj p/e, někde totiž uvádějí aktuální pe, jinde forward, což je počítáno dle odhadu budoucího zisku.
Je tedy možné, že firma zvýšila svůj odhad zisku za rok 2019. Ale jak říkám nedíval jsem se konkrétně na nrz pokud neobjasní někdo jiný jak se dostanu k PC zkusím se podívat a rozlousknout tu záhadu 😀.
Tak ona nekde NRZ analyza v newsletterech myslim byla, ale ja uz ji ztratil :)

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 822
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 12 črc 2019 15:35

Marek píše:
12 črc 2019 15:29
Ondřej píše:
12 črc 2019 10:12
Tak podle toho za kolik obchoduješ si to měl vážně levnou školu 😀.
Na NRZ jsem se nedíval, ale může to být jak říkáš. Nebo kombinace poklesu ceny a růstu zisku. Pokud se díváš na stejný zdroj p/e, někde totiž uvádějí aktuální pe, jinde forward, což je počítáno dle odhadu budoucího zisku.
Je tedy možné, že firma zvýšila svůj odhad zisku za rok 2019. Ale jak říkám nedíval jsem se konkrétně na nrz pokud neobjasní někdo jiný jak se dostanu k PC zkusím se podívat a rozlousknout tu záhadu 😀.
Tak ona nekde NRZ analyza v newsletterech myslim byla, ale ja uz ji ztratil :)
VSBrok o ni psal v Květnu na webu. Máme tam vyhledávání, ale je pravda že je krapet nenápadné, v pravém sloupci pod donate QR kódem :-D - https://www.investicnigramotnost.cz/rei ... investory/

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 491
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 13 črc 2019 02:23

Ondřej píše:
12 črc 2019 15:35
Marek píše:
12 črc 2019 15:29
Ondřej píše:
12 črc 2019 10:12
Tak podle toho za kolik obchoduješ si to měl vážně levnou školu 😀.
Na NRZ jsem se nedíval, ale může to být jak říkáš. Nebo kombinace poklesu ceny a růstu zisku. Pokud se díváš na stejný zdroj p/e, někde totiž uvádějí aktuální pe, jinde forward, což je počítáno dle odhadu budoucího zisku.
Je tedy možné, že firma zvýšila svůj odhad zisku za rok 2019. Ale jak říkám nedíval jsem se konkrétně na nrz pokud neobjasní někdo jiný jak se dostanu k PC zkusím se podívat a rozlousknout tu záhadu 😀.
Tak ona nekde NRZ analyza v newsletterech myslim byla, ale ja uz ji ztratil :)
VSBrok o ni psal v Květnu na webu. Máme tam vyhledávání, ale je pravda že je krapet nenápadné, v pravém sloupci pod donate QR kódem :-D - https://www.investicnigramotnost.cz/rei ... investory/
Diky, NRZ uz ted mam kazdopadne vyresene, 7%ni expozice v pf myslim u takove akcie staci.

Az budu priste zase strilet do tmy budoucnosti :), budu zvazovat napr. WBA vs. CAH. Oboji se zdaji mit podobna doporuceni, ale kdo bude lepsi? :roll: :) Ale urcite budu mit prsticek i na buy orderu LHA, ta spol. je nyni brutalne dole, at mi nikdo nerika, ze momentalni oceneni neni projevem iracionalni hysterie :D

mnam84
Investor
Příspěvky: 576
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od mnam84 » 13 črc 2019 10:46

KOukni se do výročních zpráv a urči si sám co je lepší :) vím že to většinou bolí a všichni chtějí vodit za ručičku aby měli doporučení co koupit ale je to opravdu dobre na rozhodnutí :D Nicméně abych nebyl příliš offtopic tak jsem si přidal malou pozici NWL

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 491
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 13 črc 2019 11:56

mnam84 píše:
13 črc 2019 10:46
KOukni se do výročních zpráv a urči si sám co je lepší :) vím že to většinou bolí a všichni chtějí vodit za ručičku aby měli doporučení co koupit ale je to opravdu dobre na rozhodnutí :D Nicméně abych nebyl příliš offtopic tak jsem si přidal malou pozici NWL
S mymi dosavadnimi burzovnimi zkusenostmi = neznalosti hlubsich souvislosti a terminu vyhodnocuji cteni vyrocnich zprav jako naprostou ztratu casu, asi jako kdyz jsem jedne lopate ve fabrice dal do ruky Hawkinga :P

mnam84
Investor
Příspěvky: 576
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od mnam84 » 13 črc 2019 23:48

každý nekde začínal, dokud nezacnes nikam se neposunes

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 491
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 14 črc 2019 03:03

mnam84 píše:
13 črc 2019 23:48
každý nekde začínal, dokud nezacnes nikam se neposunes
Jsi mne nepochopil, ja zacal uz davno a posouvam se stale, znam ovsem svuj cas a sve meze a rozhodne neplytvam silami nad prilis odbornymi zdlouhavymi materialy (psanymi v obchodni AJ)... Cist veskere prameny a materialy nestiham ani ve sve praci (ktera ma mj. za ukol plnit mesec na prikupy akcii, tedy je nyni prioritnejsi)... Tedy nectu nic v AJ krom jednoduchych prehlednych analyz na par stranek... Kez by si krom akcii slo prikoupit i par dni v kazdem mesici, heh

Jinak na toto forum chodi a pise smesne nizke mnozstvi lidi - kez by "blbe dotazy" vznaselo mnohem vice lidi - ostre to kontrastuje s velmi kvalitne zpracovanymi (mohu-li soudit) materialy jenz chodi v newsletterech ci jsou publikovany na webu - cim to, snad nezajem Cechu investovat? Znam komunity o uplnych kravinach, kde pusobi hromady cesky mluvicich lidi...

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 822
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 14 črc 2019 09:00

Marek píše:
14 črc 2019 03:03
mnam84 píše:
13 črc 2019 23:48
každý nekde začínal, dokud nezacnes nikam se neposunes
Jsi mne nepochopil, ja zacal uz davno a posouvam se stale, znam ovsem svuj cas a sve meze a rozhodne neplytvam silami nad prilis odbornymi zdlouhavymi materialy (psanymi v obchodni AJ)... Cist veskere prameny a materialy nestiham ani ve sve praci (ktera ma mj. za ukol plnit mesec na prikupy akcii, tedy je nyni prioritnejsi)... Tedy nectu nic v AJ krom jednoduchych prehlednych analyz na par stranek... Kez by si krom akcii slo prikoupit i par dni v kazdem mesici, heh

Jinak na toto forum chodi a pise smesne nizke mnozstvi lidi - kez by "blbe dotazy" vznaselo mnohem vice lidi - ostre to kontrastuje s velmi kvalitne zpracovanymi (mohu-li soudit) materialy jenz chodi v newsletterech ci jsou publikovany na webu - cim to, snad nezajem Cechu investovat? Znam komunity o uplnych kravinach, kde pusobi hromady cesky mluvicich lidi...
Marku bohužel máš pravdu. Diskutujících je fakt málo. Možná je už těch fór o investování mnoho a nebo se lidé o investování nechtějí moc bavit. V mém okolí moc neznám nikoho dalšího kdo by do akcií investoval i když já se o tom s každým normálně otevřeně bavím. Co jezdím s reklamou na autě ozval se mi sám od sebe jen jeden kolega z práce s dotazem jak to dělám.

Pro spoustu lidí je investování do akcií tabu a myslí si, že je to jen pro bohaté jinak že to nemá přeci smysl. Navíc je pro ně daleko pohodlnější nastavit trvalý příkaz do nějakého z podílových fondů kde jde investovat od pár stokorun. Nemusí se pak přeci o nic starat. Troufám si tvrdit, že většina těchto lidí ani neví jak podílový fond funguje natož do čeho zrovna ten co jim banka vnutila investuje.

Díky za pochvalu newsletteru jsem rád, že se tato jednoduchá forma libí. Sám nemám moc rád analýzy na deset a více stránek.

Jak sis určitě ráčil všimnout, až na výjimky, jsou články na webu překlady článků od společnosti SureDividend od které máme svolení překládat a publikovat články v češtině.

Někdy ve vzdálené budoucnosti bych rád uspořádal setkání a Bena Reynoldse na něj pozval :-D To jso uale takové ty růžové sny.

mnam84
Investor
Příspěvky: 576
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od mnam84 » 14 črc 2019 09:19

Marek píše:
14 črc 2019 03:03
mnam84 píše:
13 črc 2019 23:48
každý nekde začínal, dokud nezacnes nikam se neposunes
Jsi mne nepochopil, ja zacal uz davno a posouvam se stale, znam ovsem svuj cas a sve meze a rozhodne neplytvam silami nad prilis odbornymi zdlouhavymi materialy (psanymi v obchodni AJ)... Cist veskere prameny a materialy nestiham ani ve sve praci (ktera ma mj. za ukol plnit mesec na prikupy akcii, tedy je nyni prioritnejsi)... Tedy nectu nic v AJ krom jednoduchych prehlednych analyz na par stranek... Kez by si krom akcii slo prikoupit i par dni v kazdem mesici, heh

Jinak na toto forum chodi a pise smesne nizke mnozstvi lidi - kez by "blbe dotazy" vznaselo mnohem vice lidi - ostre to kontrastuje s velmi kvalitne zpracovanymi (mohu-li soudit) materialy jenz chodi v newsletterech ci jsou publikovany na webu - cim to, snad nezajem Cechu investovat? Znam komunity o uplnych kravinach, kde pusobi hromady cesky mluvicich lidi...
Přečti si Inteligentního investora když na to budeš mít čas, pochopíš třeba podle čeho vybírat a hledat ;) nikdo ti vážně míněné doporučení co koupit nedá, jelikož přitom nerozhoduje o svých penězích... Max ti řekne tohle je dobrý ale neřekne ti moc proč... i články co jsou tu, které jsou mimochodem dobré, je potřeba brát s nadhledem, pánové tu pišou podle své investiční strategie, která jim vyhovuje. Ale každej máme jinou.

Zamčeno