Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 290
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od slon » 03 črc 2019 12:52

například... BASF, T, ABBV, ENB, MO, HSBC, PM, RDSA/B, PPL, BHP, NGG

dejte mi mega a zainvestuju. Mám nápady, nemám prachy :D

Není to nijak řazeno, jen z čeho bych zhruba vybíral já, tak se na to můžeš podívat podrobněji. jo a máš to jen tickerama jak od hloupého tradera. ;)

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Investor
Příspěvky: 599
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od StanikKolarik » 03 črc 2019 12:57

Marek píše:
03 črc 2019 12:22
Tak co byste ted prikupovali? Mam prachy, ale nemam napad. Lufthansa je levna? :D
mít kačky navíc tak asi konečně vlezu do NYSE:OLN a NYSE:LEG
vcelku přijatelné je teď i NYSE:BP a NYSE:RDSA/B
k samostudiu se podívej i na NYSE:TKC a NYSE:NRZ (ten má teď dokonce jako jediný z mého wishlistu doporučení BUY, ale já ho mám nakoupeného už asi i docela moc)
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1838
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 03 črc 2019 15:03

Já mám na účtu $20 :cry:

A na buy listu hromada: ABBV, BAT (či BMT), BKE, BP, BT, CAH, CLDT, HSBC, IRM, ITB, LEG, MO, PM, T, VOD (či VODI)

Kdo obdaruje chudého investora? Jsem milej a nenáročnej, 50 tisíc USD bude stačit :mrgreen:
Investuji na důchod a klidný spánek

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 290
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od slon » 03 črc 2019 15:16

VSbrok píše:
03 črc 2019 15:03
Kdo obdaruje chudého investora? Jsem milej a nenáročnej, 50 tisíc USD bude stačit :mrgreen:
hele stoupni si do fronty a nepředbíhej :lol:

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 822
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 03 črc 2019 15:20

slon píše:
03 črc 2019 15:16
VSbrok píše:
03 črc 2019 15:03
Kdo obdaruje chudého investora? Jsem milej a nenáročnej, 50 tisíc USD bude stačit :mrgreen:
hele stoupni si do fronty a nepředbíhej :lol:
Hele první v pořadí jsme já a jsem velice nenáročný stačí mi pouhých deset tisíc dolarů. Co se mi líbí a koupil bych se dozví členové klubu IG. :-D

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Investor
Příspěvky: 599
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od StanikKolarik » 03 črc 2019 15:36

Ondřej píše:
03 črc 2019 15:20
slon píše:
03 črc 2019 15:16
VSbrok píše:
03 črc 2019 15:03
Kdo obdaruje chudého investora? Jsem milej a nenáročnej, 50 tisíc USD bude stačit :mrgreen:
hele stoupni si do fronty a nepředbíhej :lol:
Hele první v pořadí jsme já a jsem velice nenáročný stačí mi pouhých deset tisíc dolarů. Co se mi líbí a koupil bych se dozví členové klubu IG. :-D
si přijdu jak žabař... kdybych nasypal 10tis USD tak se moje potrfolio asi tak ztrojnásobí
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,


Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1838
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 03 črc 2019 15:50

Na Tanger mám takovej neuspořádanej názor... :idea:
- Brad Thomas na SKT nedá dopustit a pěje na firmu chválu kudy chodí
- Jussi Askola na SKT nadává co to jde a neustále vydává na SA články, že SKT brzy zbankrotuje
Investuji na důchod a klidný spánek

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 491
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Marek » 03 črc 2019 20:22

StanikKolarik píše:
03 črc 2019 12:57
Marek píše:
03 črc 2019 12:22
Tak co byste ted prikupovali? Mam prachy, ale nemam napad. Lufthansa je levna? :D
mít kačky navíc tak asi konečně vlezu do NYSE:OLN a NYSE:LEG
vcelku přijatelné je teď i NYSE:BP a NYSE:RDSA/B
k samostudiu se podívej i na NYSE:TKC a NYSE:NRZ (ten má teď dokonce jako jediný z mého wishlistu doporučení BUY, ale já ho mám nakoupeného už asi i docela moc)
NRZ jsem nakupoval posledne, proc jej mas jako jediny na buylistu a co vlastne subjektivne znamena vlastnit moc NRZ? :)

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1838
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 03 črc 2019 23:30

Marek píše:
03 črc 2019 20:22
NRZ jsem nakupoval posledne, proc jej mas jako jediny na buylistu a co vlastne subjektivne znamena vlastnit moc NRZ? :)
Mít něco na buylistu znamená, že si uděláš vlastní seznam akcií, které by jsi chtěl vlastnit:
- buď až budou za lepší cenu
- nebo až budeš mít na nákup peníze

Mít doporučení BUY je od nějaké ratingové agentury, tzn. nějací anál-itici si sedli na pifko a řekli si "tohle vypadá dobře", tak řekneme lidem, aby si to kopili :lol:
Nebo jim někdo zaplatí za to, aby to lidem doporučili, protože se toho ten-onen potřebuje zbavit za lepší cenu :idea:

Vlastnit něčeho moc: to je naprosto subjektvní. Obecně se to bere k diverzifikaci ptf ... hranici si musíš ale stanovit sám :idea:
Já osobně jsem si stanovil, že chci mít ptf o 25 až 30 akciích, proč? Protože 100% děleno 25ks je 4% na akcii.
Tedy optimální rozložení pro mě znamená, mít 25 ks akcií a každou mít nakoupenou za 4% celkově vložených peněz - vložených, nikoliv současná tržní cena :idea:

Můj osobní limit pro "už toho mám moc" je 10% kupní (vložené) ceny.

Jak si čísla zvolíš je pouze a jenom na Tvém dobrém spánku, jestli dokážeš klidně spát, když budeš mít 4 akcie a v každé 25%, tak OK ;)
Já mám radši 25 akcií a v každé 4% ;) takže když jedna padá, tak jiná roste a na celkové hodnotě ptf to není téměř znát 8-)
Investuji na důchod a klidný spánek

Zamčeno