Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 333
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od Investor007 » 17 zář 2022 09:38

Já už nakoupil. Nechci se dívat jak to půjde nahoru.

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 17 zář 2022 12:49

Ladislav píše:
16 zář 2022 06:09
Ale ty levné techno firmy jako Intel, IBM, Micron, HP, Xerox jsou dost nemocné.
Muzete prosim strucne vysvetlit jak presne jsou nemocne firmy HP a MU? Docela by me zajimalo co Buffett, Li Lu, Guy Spier a Mohnish Pabrai prehledli;)

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od czhunter » 21 zář 2022 11:26

HP je asi nemocný tím růstem 15% ročně, co se jim poslední roky podařil. Kolik Ladislavovo akcií nerostlo alespoň o inflaci 3% poslední dekádu radši ani nechci vědět. Ty jsou nemocné doopravdy. Třeba HSBC, to je kauf. Pere prachy mafii, kdy jim drogový kartely nosily desítky milionů Dolarů v hotovosti na pobočky a nikdo se na nic neptal. Usvědčené podvody na klientech, manipulovaní trhu a většina zisku z Hongkongu, kde je jedna z největších realitních bublin na světě a mají podíl finančního sektoru k HDP, jaký měl naposledy Island a Kypr, před jejich finančním kolapsem v roce 2008. Intel a IBM je proti tomu zdravý jak řípa.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od JosephusMiller » 22 zář 2022 21:02

Prikupuju INTC, za tyhle ceny....
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 333
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od Investor007 » 22 zář 2022 21:41

Taky jsem dnes přibral INTC a LUV. Rád bych ale také něco dividendového netechnologického jako např. O, nebo NNN. Jen se tomu nechce pořádně jít dolů. Prozatím jsem bral jen malý vzorek SLG. Jsem obecně moc namočený v techu, který dipuje. To navíc pokukuji po BKNG.

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od Marek » 23 zář 2022 09:35

Protoze O na rozdil od INTC neni shitove vedena firma s divokou konkurenci a mizernym vyhledem.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od StanikKolarik » 23 zář 2022 11:19

Já jsem měl TECH hrozně podvážený, tak jsem koupil pár "testovacích vzorků" a všechny v kytkách...
Momentálně moje tech vypadá asi takhle: IBM, NNDM, ERIC
A třeba u toho ERICSSONU by mne docela zajímalo proč je tak v kopru...
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

JosephusMiller
Začátečník
Příspěvky: 140
Registrován: 18 srp 2019 16:49
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od JosephusMiller » 23 zář 2022 11:49

Marek píše:
23 zář 2022 09:35
Protoze O na rozdil od INTC neni shitove vedena firma s divokou konkurenci a mizernym vyhledem.
Myslim ze v delsim horizontu bude uspesna, tak si to za par let povime :-).

Kdybych uz si musel vybirat, ktera z techhle dvou ma v horizontu 10-20 let vetsi sanci selhat, asi bych si vsadil na O - (anebo vlastne jakoukoli REIT.) nez techno obra.
ABBV/NGG/TCPC/GSK/PPL/CSCO/BKCC/KHC/PFE/MAIN/PRU/INTC/ARCC/ARI/CIM/VTRS/MMM/ED/MRK/UL/FMS/TWO/PNW/OGN/GOOD/NLY/LYB/GILT/BDX/RIO/TAK/MSFT/OHI/FSR/GLAD/C/ARR/BAK/O/HAS

CEZ/KB/COLT

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od Martin » 23 zář 2022 13:53

Me se zase zacinaji libit poklesy LOW a HD, uz se mi blizi prvni vstup. Dost akcii se mi zacina hezky cervenat, tak uz se pripravuji na prikupy.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 517
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v04

Příspěvek od Marek » 23 zář 2022 17:07

Intel: nerostou jim poradne zisky ani eps. Co jim naopak roste, je konkurence, ktera je tvrda... Podil na trhu upada. Obavam se, ze soucasny sentiment dokaze takovou slabnouci firmu doslova semlit na kusy. Kam az chcete ty padajici noze chytat? Ja prachy z Intelu preparkoval na $35. Ted je na $27 a nezda se, ze by padum byl konec. Srovn. s performance jinych, zdravejsich tech firem v bearu za +- posledni rok, drzi se o desitky % lepe.. Zde jsem musel plne souhlasit s czhunterem, jde o marneni casu nad cekanim, jestli z oskliveho kacatka vykvete krasavice. Nevim sice, jestli sve penize jinde zaparkuju lepe, ale domnivam se, ze o moc hure uz to momentalne nejde..
Doufal jsem, ze z te akcie vyjde alespon split Mobileye, ale stalo se houbeles.

Odpovědět