Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 767
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Pavel » 21 čer 2019 21:28

Já bych ty sektory zas tak neprožíval, není to úplně jednoduché rozčlenit. Spíš diverzifikujte portfolio tak nějak obecně rovnoměrně do všech směrů. Případně si to nastudujte v knížce Inteligentní investor:-)

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1838
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 22 čer 2019 15:07

11 sektrorů, tak jak je uvádí Staník, se berou jako všeobecně uznávané dělení.

Ale stejně tak jak píše Pavel, tak dost firem už jsou tak velký konglomeráty, že je nelze zařadit pouze do jednoho sektoru. Tedy lépe použít selský rozum a diverzifikovat dle něho, než dle toho co píšou na nějakým finančním webu :idea:
Investuji na důchod a klidný spánek

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 364
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Martin » 23 čer 2019 11:20

Jak to tak čtu, tak se mrknu na T. Tenhle sektor ještě nemám, když bych vzal ABBV (měl bych ABBV 1/5 ptf). U LEG - už mám 3 Consumer goods. Jakou máte "napsanou" dobrou cenu u T? Teď je 32,50.....možná si odpovím sám, koupím teď a budu případně průměrovat :lol:
Mám ptf na furt...
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1838
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 23 čer 2019 12:27

Já mám průměrku někde kolem $34, ale naposledy jsem přikupoval kolem $29 :P takže pro je současná cena z jedné strany už moc vysoko a z druhý stále hezky nízko ... jenže jsem už skoro na 9% ptf, takže držím ruce pod sedinkou seč můžu, abych ještě nepřikoupil :oops:
Investuji na důchod a klidný spánek

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 822
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 23 čer 2019 12:32

Aktuální cena T je vhodná na vstup. A jak sis sám odpověděl máš to přeci na furt a tak není problém průměrovat.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Investor
Příspěvky: 599
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od StanikKolarik » 23 čer 2019 18:41

Tak já mám 8/11 sektorů :-)
ty zelené už mám, ty ostatní jsou jenom plány
cokoliv mi prosím navrhněte/rozmluvte (řekněte, že to mám v blbém sektoru)
ObrázekObrázek
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1838
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od VSbrok » 23 čer 2019 19:17

- XOM bych osobně přibíral jen v případě, že nejsi s Shellem a BP v mínus, další Divi.Aristokrat se vždy hodí.
- k LYB bys spíš měl přizvat MMM (Divi.Krále)
- průmysl nesleduji
- cyklika: 13% je slušné zastoupení, i když Divi.Aristokrata LEG bych se nebál přidat
- nonCyklika: k BTI přibrat MO, či PM by nemělo ničemu vadit, PG a UL jsou bohužel dost vysoko
- zdravoťáci: JNJ a PFE jsou též bohužel dost vysoko, takže CVS, či WBA jsou vhodnější volbou
- finance: tam je teď těžko hledat, protože se FED furt pořádně nevyžvejknul co bude dál. Můžu Ti pouze říct co sleduju já: HTGC, ARI, GLAD, GOOD, GAIN, ORI (od nejvyššího DY k nejnižšímu)
- IT: tu je poslední dobou dost "živo", až moc na můj vkus, Cisco je dost vysoko, Qualcomm furt řeší problém s poplatky, Broadcomm zas problém s Čínou, IBM klesající zisky, Mrkvošrot příšeně předražený
- telco: k T-čku můžeš přizvat buď druhé v pořadí (VZ) nebo diverzifikovat do světa VOD, či BT - obojí teď klesly, kvůli obavám velkých nákladů na budování 5G sítí, (popř. CTL pokud máš pevný spaní)
- utils: k DUK bych přibral PPL, či SO, popř. NGG (pokud se nebojíš Brexitu)
- REIT: toho už máš docela dost, tak bych už docela dost, bohužel moc na výběr teď není, ale jen pár do budoucna EPR, MPW, HCP, VTR, O, NNN
Investuji na důchod a klidný spánek

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Investor
Příspěvky: 599
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od StanikKolarik » 23 čer 2019 20:47

no, nejvíc mám v plánu LEG a OLN (u Leg mám trochu blok z toho, že by to byl pátý cyklik)
po GLAD a GAIN se dívám, ale u degiro teď do BDC nemůžu
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 767
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Pavel » 23 čer 2019 23:02

U sektoru IT se zamysli na pozůstatky původního HP: HPQ, HPE, DXC.

Ale důkladně si projdi kvartální zprávy za několik čtvrtletí ze stránek těch firem. Mají dost velké rozdíly mezi GAAP a nonGAAP čísly a jen ten kdo hledá v kupce sena i najde jehlu:-)

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 822
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit?

Příspěvek od Ondřej » 24 čer 2019 05:05

Rád bych v budoucnu přidal něco k Cisco systems. Takže myslíš, že jedna z těch dvou by byla dobrá volba? Nebo si raději počkat na Intel? Ach ty dilemata v hlavě mít prachy vezmu všechny 😀. To bych pak měl ale z portfolia Zoo.

Zamčeno