Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Diskuse o všem ostatním

Moderátor: VSbrok

Zamčeno
Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 01 zář 2021 22:15

Silent píše:
01 zář 2021 21:45
Abbvie koriguje o zhruba 10 % po zprávě, že FDA bude vyžadovat vydání dodatečného varování na léku Rinvoq. Za mě přehnaná reakce a příležitost k nákupu.
Taky jsem slevicce neodolal a nabral neco za 107,5usd;) To uz je pan Trh tak vyklepany kdy to rupne nebo probehla nejaka kaskada margin callu? Prihodil jsem k tomu BMY + nedavno jeste, INTC, MU a TSM.
Do konce roku se asi nic zasadniho od FEDu ocekavat neda, uvidime jak to bude s Deltou a jestli pak zacnou pripadne utahovat QE.

Silent
Začátečník
Příspěvky: 51
Registrován: 24 lis 2019 18:02
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Silent » 01 zář 2021 22:21

Victor Nettoyeur píše:
01 zář 2021 22:15
Taky jsem slevicce neodolal a nabral neco za 107,5usd;) To uz je pan Trh tak vyklepany kdy to rupne nebo probehla nejaka kaskada margin callu?
Zřejmě to vymlátilo nějaké stoplossy, ale taky takový propad moc nechápu.

Jack N.
Začátečník
Příspěvky: 93
Registrován: 06 kvě 2020 18:51

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Jack N. » 04 zář 2021 17:03

Srpnové nákupy: GIS, LMT, VET
Prodáno: ADBE

Jinak je taková okurková sezóna, až na problémy čínských gigantů se vlastně nic moc neděje ...

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Glueless » 07 zář 2021 18:42

kofola comment.JPG
kofola comment.JPG (67.43 KiB) Zobrazeno 3550 x
Připomenu starší příspěvky:
Kofola
když se probírala, tak byla v pásmu 220-230 Kč. Nyní máme, jak říká Kozina, do roka a do dne hezký 50 % zisk s divi v kapse, co dál?
Co říkáte, bude se to zlepšovat s uvolňováním?
Glueless
P.S. ad čínani a okurková sezóna: podle mě je to právě jeden z těch momentů, které dělají dobré (ziskové) investory: vybereš si, jestli je to "ono" a do roka, dvou máš pěkný zisk, jako ta Kofola 8-)
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Uživatelský avatar
IG_Ronie
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 21 říj 2020 12:58

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od IG_Ronie » 07 zář 2021 18:53

Myslim, ze hodne uz je promitnuto v cene, bo bylo silne leto, ktere uz konci. Na druhou stranu, dividenda neni spatna, vedeni dobre a slusna diverzifikace i pozice ve vychodni Evrope. Ja to mam na long 🙂
CZ akcie: ČEZ | Moneta | O2 | Komerčka | Kofola | Avast | CTP

Zahraniční: INTC | R6C3 (Shell) | BABA | KO | VZ | T | BAC | MSFT | ABBV | CVS | VOD | PG | 9888 (Baidu) | ATVI | SPCE | SSSS | SBSW

REITs: MPW | O | AMT

ETF: IQQQ (voda) | Portu

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Martin » 08 zář 2021 11:23

Jak vidite cervenani cen, bude pokracovat nebo to byla jen vlnka a zase se pojede nahoru? Chci prikoupit jeste pred ex-divi ARCC ( v utery), ORI (specialka ve stredu), pak O, mozna i ABBV. Vstup do novych pozic chystam ENB a PRU. Jak vidite vstup u CSWC, preplaceni je sice veliky, ale ciste jen pro dividendy DY 6,5%, ted zvedli dividendu plus bude specialka. Jsem pripraveny pri poklesu naredit, ale furt lepsi vyssi DY, nez ted koupit PG, ADM a dalsi co maji nizke DY a pak redit. To si na ne radsi pockam u korekce.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
Marek
Investor
Příspěvky: 520
Registrován: 20 čer 2019 11:34

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od Marek » 13 zář 2021 16:00

Tak jsem dnes premierove v zari vyrazil nakupovat. A hodil jsem pres 40k do Caterpillar (CAT) a Novartis (NVS) na NYSE.

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od bulinak » 14 zář 2021 18:28

Přikoupil jsem PNW
Stavím zoo.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od VSbrok » 14 zář 2021 21:39

Martin píše:
08 zář 2021 11:23
Jak vidite vstup u CSWC, preplaceni je sice veliky, ale ciste jen pro dividendy DY 6,5%, ted zvedli dividendu plus bude specialka. Jsem pripraveny pri poklesu naredit, ale furt lepsi vyssi DY, nez ted koupit PG, ADM a dalsi co maji nizke DY a pak redit. To si na ne radsi pockam u korekce.
CSWC: Net Asset Value per Share: $16.58
Cena $26,xx
je bohužel dost drahý, ale po MAIN je to řekněme "stříbrný standard", takže kdo nekoupil loni, tak už za levno těžko sežene. Já mám plnou pozici, navíc jsem převáženej ve Financích, ale jako menší vstup bych se toho nebál, samo počítat se ředěním, když by cena klesla.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 638
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Proč jsem koupil? / Co je dnes dobré koupit? - v03

Příspěvek od czhunter » 15 zář 2021 20:53

Glueless píše:
25 srp 2021 15:15
zaklad nenaplneni ocekavani investovani v cine je komunisticky, kolektivisticky rezim.
Vyhodu maji ti, kdo zazili na vlastni kuzi, ostatni se musi prenest z (vice nebo mene) demokratickeho rezimu s durazem na individualitu cloveka do systemu, kde jedinec nic neznamena a v ramci prospechu skupiny muze a bude odsunut na vedlejsi kolej.
Muzete namitnout, ze toto delaji i jine rezimy, ale na nesrovnatelne mensi urovni.
Zajem cinske vlady neni prospech obyvatelstva a zbohatnuti chytrych a uspesnych. Naopak, chteji pilne mravenecky ochotne se obetovat v blaho skupiny. Uz vubec cinu nezajimaji cizi investori.

Toliko k polotickemu pozadi. Nyni investice: prakticky vsechny tech firmy jsou fundamentalne hrube podhodnoceny. Rizika jsou jasna, staci si stanovit miru akceptace ztraty a hura do toho:
buy: BABA, TCEHY
🙂
have fun investing
Glueless
No nemáš moc pravdu dle mě. Čínská vláda vytáhla nejvíc lidí z chudoby v lidské historii a tím značně zlepšila jejich standart a kvalitu života. Je to také největší ekonomický úspěch v dějinách lidstva a spousta zahraničních investorů tam vydělala královské sumy. Miliarda lidí prvně dosáhla na věci jako tekoucí voda, zdravotní péče, vzdělání, dostatek jídla atd.

V USA také jedinec nic neznamená a je vždy odsunut na druhou kolej ve prospěch top 10% elity. Zájem vlády USA také není prospěch obyvatelstva a zbohatnuti chytrých a úspěšných, ale udržení statusu quo, kdy top 10% vlastní 90% majetku a vykořisťování zbytku světa ve prospěch USA a udržení jejich nadvlády nad světem. Politika je ovládána korporacemi a lidmi z Wall Street, kteří mají jedinou agendu a to je zisk bohatých. Milion zabitých v Iráku, žádný problém, mučení lidí, většinou nevinných, žádný problém pro USA. Svrhávat demokraticky zvolené režimy napříč světem, žádný problém. Průměrná mzda v USA je na úrovni z roku 1980, zatímco platy CEO vzrostly o desetinásobky až stonásobky a produktivita práce také značně vzrostla. Užitek z toho měl jen top 20%, zbylých 80% téměř nulu. Velice doporučuji shlédnout dokument - Oliver Stone Neznámé dějiny Spojených států https://youtu.be/NFcJVxn2qhk co je schopný "demokratický" režim provádět za zvěrstva.

No a jak řekl Charlie Munger, Čína je dnes více kapitalistická, než USA. USA bohužel už nemá s volným trhem moc společného a je to silně regulovaný a silně manipulovaný trh.

BABA je zruba na úrovni férové ceny, což ale při jejím růstu o 20% ročně stačí na to stát se milionářem celkem rychle. Určitě zatím není BABA hrubě podhodnocená akcie.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Zamčeno