Lynx

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Ave
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 04 led 2019 22:48

Re: Lynx

Příspěvek od Ave » 03 úno 2021 15:16

ok, děkuji, jdu zkusit

Dzejkob
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 26 bře 2019 07:56

Re: Lynx

Příspěvek od Dzejkob » 03 úno 2021 16:54

Čau, tak jsem se bavil s podporou na Lynx o dividendách a tohle mi odepsali:
lynxdivi1.png
lynxdivi1.png (14.41 KiB) Zobrazeno 2550 x
lynxdivi2.png
lynxdivi2.png (13.57 KiB) Zobrazeno 2550 x
lynxdivi3.png
lynxdivi3.png (10.72 KiB) Zobrazeno 2550 x

Uživatelský avatar
IG_Ronie
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 21 říj 2020 12:58

Re: Lynx

Příspěvek od IG_Ronie » 05 úno 2021 11:52

Chápu správně, že tohle je stará informace z webu Lynx (nebo nějaká novinka)?:

Nejvyšší standard na ochranu Vašeho majetku.
Hotovost a cenné papíry jsou uloženy na oddělených majetkových účtech od účtu brokera. Váš účet spadá pod zabezpečovací schéma, díky kterému jsou aktiva pojištěna do výše $500 000. Každý účet je navíc pojištěn až do výše $30 000 000 u pojišťovny Lloyds. Přístup do účtu je chráněn víceúrovňovým zabezpečením a výběr je možný pouze na účet vedený na jméno majitele. LYNX nemá sídlo v daňovém ráji, regulován je ČNB a dalšími evropskými regulátory.


Jinak já vážně uvažuju, že založím právě ten Lynx... větší poplatky za nákup, ale pokud tam budu dělat větší nákupy akcií na dlouhodobé držení, tak to vem asi čert. Přijde mi, že všude jsou problémy, kam se podíváš :) Tohle působí jako dobrá a čistá platforma, s dobrou podporou, širokou nabídkou a ještě lokální...

Jen jsem teda koukal, že kdysi byl minimální depozit 50 tis. Kč, ale už to zvedli na 200 tis. Kč...
CZ akcie: ČEZ | Moneta | O2 | Komerčka | Kofola | Avast | CTP

Zahraniční: INTC | R6C3 (Shell) | BABA | KO | VZ | T | BAC | MSFT | ABBV | CVS | VOD | PG | 9888 (Baidu) | ATVI | SPCE | SSSS | SBSW

REITs: MPW | O | AMT

ETF: IQQQ (voda) | Portu

Ave
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 04 led 2019 22:48

Re: Lynx

Příspěvek od Ave » 05 úno 2021 14:12

bigusdykus píše:
03 úno 2021 14:33
1/ Přihlaš se na
https://www.clientam.com/sso/Login

2/ Nahoře je záložka "Reports"

3/ Uvidíš tam lištu "Statemen - Flex Reports atd"
Zůstaň v tom Statements

4/ Buď si v "Default Statements" klikneš na předvyplněné sestavy
MTM Summary
Accounts Summary
Realized Summary
Commodities Regulatory
Trade Confirmation

nebo

5/ V "Custom Statements" si klkni na PLUS a vytvoříš si sestavu na přání.
6/ Až budeš mít svojí sestavu, tak klikni na "Statements Delivery"a tam se nastaví posílání mailem.

Dále se pak podívej do Menu (tři čárky nahoře), na odkaz PortfolioAnalyst a vytvoř si tam sestavu pro zaslání mailem.

Dále pak, v Menu klikni na FYI Notification, tlačítko Settings. Zde pak, v záložce TradingAssistant si zaklini "Trade Notifications" a v Delivery Options si vyplň mail.
Všechny zrealizované obchody ti přijdou do mailu.


2021-02-03_14-26-33.jpg
ahoj, tak jsem si to nastavil a sleduji co mi chodí, nicméně je to pořád nic neříkající - mám tam položku Starting Cash a Ending Cash - ale nikde není uvedeno, co a jaká činnost změnu těchto položek způsobila - takže např. ač jsem včera nic na účtu nedělal, tak tam mám pohyb Deposits 19.87 a naprosto netuším, co to je za pohyb

Michael
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 17 úno 2020 14:47

Re: Lynx

Příspěvek od Michael » 05 úno 2021 15:27

IG_Ronie píše:
05 úno 2021 11:52
Chápu správně, že tohle je stará informace z webu Lynx (nebo nějaká novinka)?:

Nejvyšší standard na ochranu Vašeho majetku.
Hotovost a cenné papíry jsou uloženy na oddělených majetkových účtech od účtu brokera. Váš účet spadá pod zabezpečovací schéma, díky kterému jsou aktiva pojištěna do výše $500 000. Každý účet je navíc pojištěn až do výše $30 000 000 u pojišťovny Lloyds. Přístup do účtu je chráněn víceúrovňovým zabezpečením a výběr je možný pouze na účet vedený na jméno majitele. LYNX nemá sídlo v daňovém ráji, regulován je ČNB a dalšími evropskými regulátory.


Jinak já vážně uvažuju, že založím právě ten Lynx... větší poplatky za nákup, ale pokud tam budu dělat větší nákupy akcií na dlouhodobé držení, tak to vem asi čert. Přijde mi, že všude jsou problémy, kam se podíváš :) Tohle působí jako dobrá a čistá platforma, s dobrou podporou, širokou nabídkou a ještě lokální...

Jen jsem teda koukal, že kdysi byl minimální depozit 50 tis. Kč, ale už to zvedli na 200 tis. Kč...
No s tím pojištěním to asi nebude tak horké když v detailech je napsáno :
Jelikož je váš účet veden u IBIE, použilo by se Irské kompenzační schéma (www.investorcompensation.ie). Schéma kompenzuje 90 % ztráty do maximální výše 20.000 EUR.
Čemu pak má člověk potom věřit...

Jako je to na prd. Doufám, že se toto do budoucna nějak změní. Dlouhodobý investor se během 20ti let dostane na hodnotu portfolia kolem 3-4M ( někdo méně někdo vice takový můj odhad ) . Představa mít kvůli tomu 6-8 brokerů mi přijde ujetá.
Fio : ČEZ, KB, Moneta, O2, LMT
Lynx : AAPL,ABBV, ADP, BABA, CSCO,HAS, IBM, IRM, KO, MMM, MO, NIO, NRZ, PFE, RDS.B, RTX, SLRC, SPG, T, VTRS, WPC, XOM

Glueless
Investor
Příspěvky: 597
Registrován: 02 kvě 2020 11:11
Been thanked: 3 times

Re: Lynx

Příspěvek od Glueless » 05 úno 2021 16:31

Michael píše:
05 úno 2021 15:27
IG_Ronie píše:
05 úno 2021 11:52
Chápu správně, že tohle je stará informace z webu Lynx (nebo nějaká novinka)?:

Nejvyšší standard na ochranu Vašeho majetku.
Hotovost a cenné papíry jsou uloženy na oddělených majetkových účtech od účtu brokera. Váš účet spadá pod zabezpečovací schéma, díky kterému jsou aktiva pojištěna do výše $500 000. Každý účet je navíc pojištěn až do výše $30 000 000 u pojišťovny Lloyds. Přístup do účtu je chráněn víceúrovňovým zabezpečením a výběr je možný pouze na účet vedený na jméno majitele. LYNX nemá sídlo v daňovém ráji, regulován je ČNB a dalšími evropskými regulátory.


Jinak já vážně uvažuju, že založím právě ten Lynx... větší poplatky za nákup, ale pokud tam budu dělat větší nákupy akcií na dlouhodobé držení, tak to vem asi čert. Přijde mi, že všude jsou problémy, kam se podíváš :) Tohle působí jako dobrá a čistá platforma, s dobrou podporou, širokou nabídkou a ještě lokální...

Jen jsem teda koukal, že kdysi byl minimální depozit 50 tis. Kč, ale už to zvedli na 200 tis. Kč...
No s tím pojištěním to asi nebude tak horké když v detailech je napsáno :
Jelikož je váš účet veden u IBIE, použilo by se Irské kompenzační schéma (www.investorcompensation.ie). Schéma kompenzuje 90 % ztráty do maximální výše 20.000 EUR.
Čemu pak má člověk potom věřit...

Jako je to na prd. Doufám, že se toto do budoucna nějak změní. Dlouhodobý investor se během 20ti let dostane na hodnotu portfolia kolem 3-4M ( někdo méně někdo vice takový můj odhad ) . Představa mít kvůli tomu 6-8 brokerů mi přijde ujetá.
přečti si to pozorně, probíralo se to tady (viz odkaz níže), pojistka 20tEUR neznamená, že při úpadku IBIE dostaneš 20tEUR nebo 90 % z toho. Pozice a cash jsou tvoje, nejsou součástí rozvahy IBIE, tzn. věřitelé IBIE si na to (v právním státě) nešáhnou. Dále prostředky jsou rozmístěny mezi několik custodianů, tzn. abys přišel o pozice a cash, tak by museli sborem zkrachovat všichni dokola a to podvodem.

více zde:
viewtopic.php?f=5&t=11&p=9682&hilit=glueless#p9682

Glueless
Radši budu mít přibližně pravdu, než se úplně přesně mýlit...

You are neither right nor wrong because the crowd agrees or disagrees with you.
You are right because the data and reasoning are right.

Superior
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 10 čer 2020 03:15

Re: Lynx

Příspěvek od Superior » 05 úno 2021 18:19

Glueless píše:
29 pro 2020 12:12
Kolegové/yně,
připomenu myšlenku přechodu Lynx do IB kvůli nižším poplatkům. Přečetl jsem si totiž smlouvu (v souvislosti s převodem IBUK-IBIE) a bod 19.3 to umožňuje, chápu to dobře?

"19.3 Po ukončení této Smlouvy a příkazu zadaného na jejím základě se společnost LYNX po konzultaci s Klientem dohodne na plánu přechodu. Tento plán bude zahrnovat jednu z následujících možností:
• Klient bude pokračovat ve vztahu se společností IB a bude i nadále držet svůj účet (účty) u společnosti IB nebo jejím prostřednictvím a v budoucnu bude zadávat příkazy přímo u společnosti IB bez zásahu společnosti LYNX"
Zatím si jen zjisťuji informace pro můj případný přesun od LYNX k čistě IB.
Dnes jsem si psal na chatu s podporou IB a pán mě zaslal PDF form Authorization to (De-Link) Account from Financial Advisor a že to mám zkusit poslat LYNX.
Spíš jsem se na to ptal jen tak okrajově a jak říkám,do budoucna.
Někdo nějaké informace ohledně tohoto?

bigusdykus
Začátečník
Příspěvky: 151
Registrován: 24 čer 2019 15:29

Re: Lynx

Příspěvek od bigusdykus » 08 úno 2021 10:46

Kde vidíš v Lynx ten CZK účet?
Díky
ČEZ, Moneta
AAPL, ABNB, AT&T, 3M, GSK, INTC, KHC, WBA, JNJ, MCD, CSCO, ENB, MPW
BASF, Allianz, Lufthansa, RDS-B, BMW, Santander, BHP/BIL
Spekulace: ABNB, CRSR

blac
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 23 bře 2020 14:18

Re: Lynx

Příspěvek od blac » 08 úno 2021 10:50

bigusdykus píše:
08 úno 2021 10:46
Kde vidíš v Lynx ten CZK účet?
Díky
No ono je to zavadejici, dole si vyberes, ze chces poslat CZK a ona se ti pak ukaze banka v nemecku. Omlouvam se za zmatek, ale ptal jsem se na to podpory a ta mi rekla ze CZK ucet existuje... Ale uz mi nerekli ze je to v nemecku a ze je to jako zahranicni platba...

Posilate nekdo do Lynx prostredky pres RoklenFX (kvuli smene CZK na USD)? Vzdy, kdyz jsem posilal CZK do Lybx z FIO, tak jsem do poznamky zadal cislo uctu u Lynx, aby se jim to lepe parovalo, ale Roklen tam takovou moznost nema (jako zadat poznamku) :(
Roklen mam, tak jsem ho chtel vyuzit.

bigusdykus
Začátečník
Příspěvky: 151
Registrován: 24 čer 2019 15:29

Re: Lynx

Příspěvek od bigusdykus » 08 úno 2021 11:18

No tak to je v prdeli. Teď na to koukám.
Poslání 20.000 Kč z FIO a následná směna na USD mě vyjde na 3%, a to už je přes čáru.
ČEZ, Moneta
AAPL, ABNB, AT&T, 3M, GSK, INTC, KHC, WBA, JNJ, MCD, CSCO, ENB, MPW
BASF, Allianz, Lufthansa, RDS-B, BMW, Santander, BHP/BIL
Spekulace: ABNB, CRSR

Odpovědět