Daně a jak na ně (původní vlákno ze starého fóra)

Diskuse o daních a zákonech

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Daně a jak na ně (původní vlákno ze starého fóra)

Příspěvek od Ondřej » 01 úno 2021 12:02

Martin píše:
30 led 2021 13:16
Ondřej píše:
30 led 2021 11:32
Martin píše:
29 led 2021 15:30
Tak jsem koukal do uctu Lynx a v zalozce Reports _Statements_Activity kdyz si dam Annual, tak uz tam mam dividendy a dane za rok 2020, ale je to Activity Statement (nazev vpravo nahore), neni to Dividend report Tax Year 2020. Mam jeste cekat az bude tento dividendovy report v zalozce Tax nebo to pro financak staci z formulare Activity Statement. Jsou tam dvidendy a dane , ale nejsou tam rozepsane vratky ani Dividend summary by country - od shellu jsem mel loni jak GB,NL,UK tak US.
Jinak jsem si priznani pripravil v EPO a celkem to slo.
Diky
Počkej jak se objeví ten TAX. Tam je to úplně dole pěkně rozepsáno podle zemí. Zda by finančáku stačil i ten co popisuješ ty nevím, nemám zkušenost. Na DAP je času dost, nespěchal bych. Já třeba ještě nemám ani potvrzení o příjmech od zaměstnavatele.
Diky, nechci to uplne honit, ale radsi to mit driv nez pak pred koncem se tam mackat.
Pockam tedy na ten Tax.
Není třeba se někam mačkat. S datovkou nikam nemusíš a když to děláš elektronicky stačí donést na podatelnu jeden papír s podpisem.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Daně a jak na ně (původní vlákno ze starého fóra)

Příspěvek od Martin » 02 úno 2021 18:00

[quote=Ondřej post_id=10142 time=1612177379 u


Není třeba se někam mačkat. S datovkou nikam nemusíš a když to děláš elektronicky stačí donést na podatelnu jeden papír s podpisem.
[/quote]

Budu delat priznani kvuli dividendam poprve, tak to chci s pani domluvit a zkontrolovat na miste, dalsi pak uz budu resit jinak.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Daně a jak na ně (původní vlákno ze starého fóra)

Příspěvek od bulinak » 03 úno 2021 07:58

Martin: Já jsem teda ani napoprvé nikam nechodil...
Stavím zoo.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Daně a jak na ně (původní vlákno ze starého fóra)

Příspěvek od Martin » 03 úno 2021 09:05

bulinak píše:
03 úno 2021 07:58
Martin: Já jsem teda ani napoprvé nikam nechodil...
Kdyz jsem s pani lonsky rok mluvil, tak se nejak moc netvarila, ze by tomu rozumela a pry si mam zajit za danovym poradcem. Navic mam spolecny ucet s manzelkou, ale danit to budu cele ja, takze veci k reseni bude vic. Nez tam pak chodit nebo posilat opravne danovko, takhle budu mit mustr, jak je to spravne a dalsi roky to bude jednodussi. Dam pak vedet, kdyby nekdo resil podobne DP.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Daně a jak na ně (původní vlákno ze starého fóra)

Příspěvek od slon » 03 úno 2021 12:20

úředníci na finančním úřadu totiž nejsou od toho, aby ti radili jak to máš vyplnit (danit). Kdyby to takhle dělal každý, tak nedělají nic jiného a ještě by nestíhali. Správně ti řekla co máš udělat.

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Daně a jak na ně (původní vlákno ze starého fóra)

Příspěvek od Sumo.cz » 03 úno 2021 12:33

JJ oni ti pak jen poví že je to blbě:) Na to si čas najdou. Ještě že nemusím mít poradce na výměnu občanky, řidičáku, registrace vozidla, atd......

Ještě že tam nejsou pro lidi, to by už vůbec nešlo stihnout.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Daně a jak na ně (původní vlákno ze starého fóra)

Příspěvek od Martin » 03 úno 2021 12:40

slon píše:
03 úno 2021 12:20
úředníci na finančním úřadu totiž nejsou od toho, aby ti radili jak to máš vyplnit (danit). Kdyby to takhle dělal každý, tak nedělají nic jiného a ještě by nestíhali. Správně ti řekla co máš udělat.
Tady jde o jinou vec...ja si to vsechno vyplnim a prinesu, plus prilohy, jak jsem rikal, ze mame u Lynx ucet spolecny s manzelkou. Pani mi da termin a spolecne se na to podivame, kdyz bude problem, vysvetlime si to a pripadne opravim. Stejne si moje danovko musi zkontrolovat, at prijde postou, datovkou nebo z podatelny. Myslim, ze to pomuze i ji.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Daně a jak na ně (původní vlákno ze starého fóra)

Příspěvek od slon » 03 úno 2021 13:11

jo jo letos ti to paní zkontroluje, další tam bude jiná a ta ti řekne - nenene to je jinak. Záruka 0. Každopádně si teda nemyslím, že každý daňový přiznání opravdu někdo fyzicky kontroluje. Stejně by na to neměl všechny podklady aby ověřil jestli je to ok.

Mě prostě přijde že se tu šíleně stresujete jestli to máte vyplněný dobře do puntíku, zbytečně dáváte výpisy brokera apod.. až to budou chtít řešit tak si to vyžádají. A u takových investorů jako jsme my o tom silně pochybuju - to by objevili opravdu extra daňový úniky.

Když už tak to automaticky systémem porovnají s tím co jste kde zapsali za majetek a pak se o Vás začnu zajímat ;)

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Daně a jak na ně (původní vlákno ze starého fóra)

Příspěvek od bulinak » 03 úno 2021 13:52

Já si myslím, že jejich kontrola spočívá v tom, jestli jsou v DP všechny přílohy. Když člověk vykazuje na něco slevu, tak jestli k tomu je potvrzení a letmo to proletí očima...
Určitě je to ale případ od případu (úředník od úředníka), třeba někdo nemá někoho v lásce a muže mu to dát pak sežrat.
Stavím zoo.

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Daně a jak na ně (původní vlákno ze starého fóra)

Příspěvek od Martin » 03 úno 2021 14:48

Ja mam proste rad poradek a pro svuj klid, abych to mel dobre. Jak rikam na poprve si to necham zkontrolovat a pak uz to budu resit jinak.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Odpovědět