Daň z dividend v různých zemích

Diskuse o daních a zákonech

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
marek95
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 02 led 2020 17:49

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od marek95 » 28 kvě 2020 17:41

díky, o víkendu na to mrknu jestli ve správě účtu k tomu najdu nějaký info a podrobnosti :)

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od VSbrok » 28 kvě 2020 22:12

marek95 píše:
27 kvě 2020 07:00
dnes jsem si všiml, že mi přišla první dividenda na účet u lynxu, ale je v hrubé výši (nezdaněná). Řešil jste to někdo? stačí jen zavolat/napsat do lynxu a je to vyřešený, nebo je třeba ještě něco dodat? Formulář W-8BEN jsem nepodepisoval, může to být tím? dával jsem ho jen loni když jsem zakládat portu, ale ted u lynxu ne
od jaké firmy? jesli má domicil v GB, tak opravdu příjde v plné výši a dodanit musíš to pak v DAP dodanit :idea:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 157
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od Cyberguy » 29 kvě 2020 00:17

Marek psal dříve že to je LAZ (Bermundy). Tam odsud chodí divi také nezdaněné.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od VSbrok » 29 kvě 2020 15:39

Díky za připomenutí, jsem se na to chtěl Lynx zeptat už dávno. No čoveče u LAZ je to takový divný.
"ještěrkáře" mám na Lynx a jeden měsíc mi chodí s daní 15% a druhej s 0% ...
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

marek95
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 02 led 2020 17:49

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od marek95 » 01 čer 2020 19:15

a jak to řešíš? prostě dodaníš ty, který jsou nezdaněný? nic jinýho mě moc nenapadá :)

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od Ondřej » 01 čer 2020 19:46

Dividendy, které ti chodí nezdaněné jsou z hlediska danění ty nejjednodušší. Prostě to uvedeš v daňovém přiznání a víc neřešíš. Zdaníš tak u nás 15% a hotovo.

marek95
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 02 led 2020 17:49

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od marek95 » 02 čer 2020 08:15

moc díky za info :)

Marcuso
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 23 čer 2020 14:55

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od Marcuso » 23 čer 2020 15:28

Zdravím všechny, měl bych prosbu. Dle postupu na stránkách připravuji daně z akcií - díky za podrobný návod, dělám to poprvé... Jen jsem narazil na jednu věc. V lednu jsem koupil Nightstar Therapeutics (NITE) na Nasdaqu - 20 ks za 13,25/ks usd, no a ona je koupila firma Biogen - sfúzovali v březnu s tím, že stáhli všechny akcie a akcionáře vyplatili. Takže mi v červnu na účtu přistálo 508,- usd s poznámkou CASH MERGER (25,40/pc) Jen bych se rád zeptal - protože nevím detaily jak je koupili - nayvšovali/ snižovali základní jmění .... mě v podstatě vyplatili... ve Fio přehledu se mi to zařadilo jako výnos CP. Tak nevím zda zdanit dle §8 jako příjem z kapit. majetku a celou částku zdanit 15% nebo danit jako normální nákup a prodej, tedy dle §10 ostatní příjmy a normálně odečíst pořizovací cenu s poplatky a zdanit rozdíl...? Prosím o rady, zda jste se někdo setkal s podobnou situací...díky moc

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od Ondřej » 23 čer 2020 16:23

S podobnou situací jsem se sám zatím nesetkal. Jsem zvědav, co řeknou ostatní, ale já bych to nedanil. Považoval bych to jako příjem z prodeje a pokud si tedy nepřesáhl 100 tisíc za rok nebo nepřesáhneš tak bych to do dap nedával.
Beru to de-facto jako uzavření pozice, stejně jako bys to udělal sám. FIO nemám a tak nevím jak má strukturované výpisy. Pokud je to však ve výnos CP a máš tam i dividendy asi bych to pak bral jako dividendu jinak ne.

Marcuso
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 23 čer 2020 14:55

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od Marcuso » 23 čer 2020 21:42

No protože jsem začal od ledna 2019, tak jsem blbnul a kupoval a prodával, takže budu přiznávat, protože jsem přesáhl 100 tis., ale jsem v minusu, takže z nuly....a dividendy taky přišli, takže ty budu taky přiznávat, ale jde o to, zda to dát do ostatních příjmů nebo přijmu z kapit.majetku.... v nejhorším přijdu o nějaký tisíc...ale lepší zdanit víc než aby mě pak naháněli, že jsem to nezdanil...ne???

Odpovědět