Daň z dividend v různých zemích

Diskuse o daních a zákonech

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od Pavel » 23 čer 2020 23:25

Ďábel je v detailu, napsal jsi: " sfúzovali v březnu s tím, že stáhli všechny akcie a akcionáře vyplatili"

To není přesné a do jisté míry si to odporuje. Sfúzovat znamená, že dostaneš nějaké nové, jiné akcie. Vyplacení akcií ale bude spíš odkup. Zkus si přesně najít na jejich stránkách, o co šlo, mělo by to tam být detailně popsáno (i kvůli daňovým povinnostem).

Mně to přijde jako nabídka nuceného odkupu, takže bych to bral, že jsi ty akcie prodal. Tedy stejná situace jako když prodáš akcie na burze. Prodej akcií a basta:-)

Marcuso
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 23 čer 2020 14:55

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od Marcuso » 24 čer 2020 09:11

JJ, chyba na mé straně...špatně popsáno, v podstatě se mě zbavili a nikdo se na nic neptal :) - nucený odkud je přesnější...zkusím hledat na netu, zda něco najdu, ... díky moc

marek95
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 02 led 2020 17:49

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od marek95 » 05 črc 2020 09:04

Ahoj všem, konečně mám více času na investice a začal sem víc řešit jak to mám tedy s těmi dividendami. Koukal sem na lynx a podle všeho mi zatím přišly 3 dividendy od Lazard, WBA a MMM. Všechny jsou asi nezdaněné, ale to nevím jak přesně zjistit ve výpisu, ale když jsem kouknul na finance.yahoo.com, tak když tam uvádí u firmy dividendu, tak předpokládám, že je to nezdaněná?

Můžu tedy někoho z vás požádat kdo má např. MMM aby se podíval, v jaké výši mu přišla dividenda v červnu, abych to mohl porovnat, jeslti mi to chodí zdaněné nebo nezdaněné? moc díky za pomoc, jsem z toho trochu nervozni, že nevím jak mi to vlastně chodí, v týdnu chci zavolat na lynx jak to tam mám s tím formulářem W8-BEN, jelikož při zakládání sem nic nevyplňoval, takže si myslím, že ho tam zatím asi nemám vyplněný.
díky moc všem za pomoc.

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 157
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od Cyberguy » 05 črc 2020 21:48

Marku, stržené daně najdeš:
Přihlášení do Správy účtu/Reports (horní lišta v pravé polovině)/Activity (klikni na šipku napravo "Run")/
Period - vyber co chceš, např. Custom Date Range
Date - vyber si období kdys dostal divi
klikni na "Run"
A vidíš v sekci "Dividend" = připsané divi v hrubém
V sekci "Withholding Tax" vidíš stržené daně.

marek95
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 02 led 2020 17:49

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od marek95 » 06 črc 2020 07:48

Mooc díky, takový návod jsem potřeboval :) koukal sem sicena podporu lynx jak udělat výpis, ale nějak sem se k tomuto nedopátral :)
a ještě otázka, pro zajímavost jsem si chtěl podle jejich návodu vygenerovat výpis jako podklad pro daňový přiznání, ale nepovedlo se mi to, bylo to jiný než uváděli v tom návodu. Je to třeba tím, že investuji teprve od dubna, tak ten výpis pro daňový přiznání mi půjde udělat až v příštím roce?
díky moc :)

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od Ondřej » 06 črc 2020 19:54

Ve správě účtu se vždy někdy v únoru či březnu dá vygenerovat výpis za minulý rok jako podklad pro daňové přiznání. Takže nemusíš mít obavy. Z US akcií by ti dividendy měly chodit zdaněny 15%, což jednoduše zjistíš z toho reportu aktivity jak je uvedeno výše. Když si najdeš sekci s obchodním deníkem je tam odkaz na stránku s deníkem kde je i návod na generování výpisu vyplacených dividend.

marek95
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 02 led 2020 17:49

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od marek95 » 06 črc 2020 21:10

Joo díky za info ;)

a ještě otázka, když jsem se dnes díval do výpisu, tak jsem tam nenašel daň z dividendy co mi byla vyplacena od Lazardu. U něj je to normální, že dávají nezdaněnou divi, máte s tím někdo zkušenosti?

Cyberguy
Začátečník
Příspěvky: 157
Registrován: 07 led 2019 07:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od Cyberguy » 06 črc 2020 22:28

Koukám Marku, že LAZ sídlí na Bermundách. Já sice LAZ nemám ale z Bermund chodí divi nezdaněné. Mám to tak u jiného tickeru, který je také doma na Bermundách.

marek95
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 02 led 2020 17:49

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od marek95 » 07 črc 2020 13:36

super, díky za info :)

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Daň z dividend v různých zemích

Příspěvek od VSbrok » 10 črc 2020 20:24

Tož zrovna s LAZ to není tak nějak úplně pravda.
LAZ držím u Lynx a jeden měsíc příjde nezdaněné a další zas zdaněná 15%.
Už jsem se jich ptal, ale vždy přišla jen obecná odpověď, že to prověří, ale výsledek žádný.
Dokud chodí s max. 15% daní, tak to neřeším.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Odpovědět