Portál "Rozumný investor" - Jindřich Pokora

Diskuse o podílových fondech a různých poradcích

Moderátor: VSbrok

Ondřej
Site Admin
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Kontaktovat uživatele:

Re: Portál "Rozumný investor" - Jindřich Pokora

Příspěvek od Ondřej » 13 lis 2020 13:43

Já rád vždy říkám, že jsme taková nezisková organizace :-D Co nám pár jedinců z dobré vůle pošle spálíme na hostingu a doméně. To co pošle strýček google je na to kafe co vypijeme o psaní či překládání článků. Nestěžujeme si, děláme to rádi.
Myslím si, že při ceně 6tisíc ročně je to už při sto zájemcích dost, k uživení se. Neberu mu to pokud se na to cítí a má spokojené lidi. Já ani po více než deseti letech na trhu bych neměl koule na to si za něco takového brát peníze.

Inev
Začátečník

Příspěvek od Inev » 13 lis 2020 13:52

Slone s tím ČNB to asi má ošéfované. Navíc on posílá emailem své nákupy a prodeje. Čili to není doporučení. Ale jak píšeš, asi by to spíše byla právní bitva :-)

Co se týče těch stovky klientů spokojených. Z čeho soudíš? Já znám lidi jako já a vy tady, co investují sami a v podstatě nikoho nepotřebují......paaaaaak je veliká díra a je pár lidí co nějak investují a neví ani pomalu co a jak a kam......a pak je ten zbytek co nemají co investovat nebo je jim to jedno. Mám spousty kamarádů a přesně to členění mi sedí. Drtiví většina má své penzijko, životko a občas někdo OPF. Jak řekneš akcie, ani neví co to je. A z tohoto pohledu se dívám , pro koho by byl tento portál dobrý. A je to něco mezi námi a těmi co něco investují. Tím nechci říci, že z toho nemá byznys. Dobrý myšlenka a třeba ji posune dále.

Inev
Začátečník

Příspěvek od Inev » 13 lis 2020 13:54

Ondřej píše:
13 lis 2020 13:43
Myslím si, že při ceně 6tisíc ročně je to už při sto zájemcích dost, k uživení se. Neberu mu to pokud se na to cítí a má spokojené lidi. Já ani po více než deseti letech na trhu bych neměl koule na to si za něco takového brát peníze.

Tak ty počty jsou vcelku lehké, že :-) No já taky nad tím někdy přemýšlel. A asi to chce mít ty koule:-) Nebát se a zkusit. A máš koníček a práci v jednom :-)

Inev
Začátečník

Příspěvek od Inev » 13 lis 2020 14:12

Ono to je tak. Pokud já bych uměl zhodnocovat pravidelně peníze 20% p.a. a více, NIKDY a NIKOMU neřeknu jak to dělám. Všude si půjčím za 4,5,8% a budu vydělávat a za chvíli jsem milionář :-) Takže je jasné, že spousty lidí se neživí tím že to dělají, ale tím, že to přednáší a učí :-)

Pavel
Dlouhodobý investor
Been thanked: 1 time

Příspěvek od Pavel » 13 lis 2020 14:28

Inev píše:
13 lis 2020 14:12
Ono to je tak. Pokud já bych uměl zhodnocovat pravidelně peníze 20% p.a. a více, NIKDY a NIKOMU neřeknu jak to dělám. Všude si půjčím za 4,5,8% a budu vydělávat a za chvíli jsem milionář :-) Takže je jasné, že spousty lidí se neživí tím že to dělají, ale tím, že to přednáší a učí :-)
Přesně!

IG_Ronie
Začátečník

Příspěvek od IG_Ronie » 04 pro 2020 14:02

Mně to nepřijde špatné jako doplněk. Základní analýzy nemá špatné, občas zajímavé a užitečné informace. Co člověku třeba ani nedojde / neví.

Ale, jak už tu zaznělo, má dost odlišnou strategii (pidi firmy odkudkoli, jen pokud si spočítá, že to "údajně" dá 15 %) a jeho projev a máchání rukama je šílený (byť už se zklidnil :D ). Takže určitě na něj nespoléhat a prachy bych do toho taky nedal.

Btw, na P2P fóru někdo hezky vytáhl video nějakého Slovince - na první dobrou to skoro vypadá, jako by ho Pokora totálně kopíroval :) Stejná témata, přístup, výstupy... Ale nezkoumal jsem do detailu.

raven272
Začátečník

Příspěvek od raven272 » 14 pro 2020 20:15

JJ to je tuším Sven Carlin. taky mi ho připomíná :D

Odpovědět