InvestGuru

Diskuse o podílových fondech a různých poradcích

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mamut
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 29 zář 2019 12:42
Bydliště: Brno

Re: InvestGuru

Příspěvek od Mamut » 20 lis 2020 11:37

Vokvok píše:
19 lis 2020 23:26
pro me je minimalni zhodnoceni 7% nad inflaci a cisteho, ale to je opravdu minimum. Cokoliv ztratovejsiho se snazim likvidovat, protoze clovek ma omezeny cas a za me nema smysl se venovat necemu, co “dorovnava inflaci” nebo je treba jen 2-3% nad inflaci.
Můžu se prosím zeptat, na jakých investicích dosahuješ dlouhodobě takového zhodnoceni? Díky.
Long: COP, MSFT, RIO, WBA, T, JNJ, MO, BMW, NRZ, PFE, BBVA, CGBD, CSWC, WFC, RDSB, HPQ, HON, BASF, ALV, PPL,CVX, ABBV, GAIN, CSCO, D, RTX, IBE
Reits: NRZ, VICI, MPW, IIPR, IRM, STOR

Inev
Začátečník
Příspěvky: 53
Registrován: 11 lis 2020 22:24
Been thanked: 1 time

Re: InvestGuru

Příspěvek od Inev » 21 lis 2020 11:52

Vokvok píše:
19 lis 2020 23:38
Inev, muzes mi poseptat do SZ, pokud to nechces psat verejne, co jsi se dovedel, co jsi nevedel? Kolik casu rocne jsi tem akciim venoval, pres co nakupujes? Lynx? Proc se ptam? Protoze jsi psal jinde, ze jsi OBZ.. a tak mas mozna dost casu, nevim.
Nechápu. Na jednu stranu to shazuješ a na druhou stranu chceš napsat do SZ co jsem se dozvěděl? Jde o celkový a jiný pohled na investice, jinou strategii. To se těžko dá popsat 3 větami. Jsem u Saxo bank. Svým investicím pár hodin ročně. První asi 3-4 roky jsem se tomu věnoval trochu více a i více prodával. Ale jak se změnil časový test z 6 měsíců na 3 roky, tak jsem to omezil. Jeden čas bych řekl, že jsem se na to úplně vybodnul :-) Jen nevím kam tím míříš a co tím řešíš? Jakou souvislosti v tom hledáš?
Vokvok píše:
19 lis 2020 23:38
Ok, zastavas se poradcu, to musi mit nejaky duvod, tak mi obetujes prosim 2 vety, co tak super jsi se dovedel na placenym webinari (zrejme naskriptovanym a pak tam je nejaka konzultace v tom). Ja to mam nakoukane od nich skoro vsechno co maji zdarma, je to nuda a prijde mi, ze i kdyz do toho delaji 8 hodin denne, tak ze stejne neumeji predikovat lip nez ja :-)
Nezastávám se žádných poradců! Toto vlákno jsem nezaložil. Pouze zde referuji o čem to bylo a dávám některé vaše zavádějí a nepřesné info do správné roviny. Jakožto člověk vcelku znalý našeho fin. trhu, s několikaletou praxí, si to myslím mohu dovolit. Super je celkový pohled a hlavně reálné závěry. Mluví na rovinu. Neslibují nereálné věci.

Chápu, že to pro tebe může být nuda. A pokud tyto věci umíš dělat lépe než oni, neměl by jsi mrhat svými schopnostmi zde na fóru a měl jít dělat portfolio managera. To myslím vážně. Protože pokud s něčím má náš finanční trh největší problém, tak jsou to právě investice. A dělá to problém drtivé většině poradců. Ale pomalu se blýská na lepší časy. Z toho důvodu Investguru doporučuji.

Inev
Začátečník
Příspěvky: 53
Registrován: 11 lis 2020 22:24
Been thanked: 1 time

Re: InvestGuru

Příspěvek od Inev » 21 lis 2020 12:08

Vokvok píše:
19 lis 2020 23:38
Kdyz budu mit 50 mega rekneme usporeno, tak si to prece nedas k nim za 18% p.a. i kdyz ze zisku aby ti nakupovali etfky, to mi nerikej! Rozumim ze ty mas jiny produkt, ale zaujalo me, jak vychvalujes webinar a pritom VETSINA provozovatelu webinari generuje miliony prave na webinarich, tady uz jsou dolarovi multimilionari z webunaru a ja zacinam byt na to alergicky, jak agresivni reklamy treba ale nejen youtube tlaci na webinare.
Ber to tak. Ty jsi člověk který asi investicím rozumí. Ale je spousty lidí co tomu nerozumí a ani nechtějí rozumět. A většinou je to tak, že čím více peněz lidé mají, tím méně se tím chtějí zabývat. Nedívej se na tyto věci jen ze svého pohledu. To je asi to samé jako bych já napsal, tvl. proč jsi někomu platil za opravu auta, když jsi si to mohl podle internetu opravit sám :-) Vím, že je to nadnesené, ale princip je stejný. Spousty věcí si lidé můžou dělat sami, ale nedělají. A je jedno zda z toho mají strach, či nemají čas, nebo jsou jen lenivý atd. Výsledek je ten, že jim to někdo udělá za peníze. Investování nevyjímaje. Nebo si myslíš, že nějaká prodavačka z Kauflandu si sama vybere ETF?

Chápu tě kam míříš. Je toho na netu hodně a ty musíš umět vybrat to správné. Mě to problém nedělá. Platil jsem si webináře jinde. A před několika lety jsem dokonce platil 10 tis. Kč a za 1 den. Když si myslíš, že se z toho staneš milionář, tak to začni dělat, ne :-)
Naposledy upravil(a) Inev dne 21 lis 2020 18:21, celkem upraveno 1 x.

Inev
Začátečník
Příspěvky: 53
Registrován: 11 lis 2020 22:24
Been thanked: 1 time

Re: InvestGuru

Příspěvek od Inev » 21 lis 2020 12:10

VSbrok píše:
19 lis 2020 23:03
Nene, mě o nějaký index vůbec nejde, ale když si to nadnesl, tak jsem se podíval do Lynx na srovnání a musím bohužel konstatovat, že od začátku roku jsem SP500 rozhodně neporazil.

Ale je mi to naprosto ukradný, já sleduju pouze dva ukazatele:
1) rostoucí dividendy - každý rok musí být víc než v předchozím roce
2) roční dividendový výnos - musí být nad 4% čistého, abych porazil inflaci
https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... &start=920

Juggle a jeho srovnání. Dal jsem to i do vlákna porovnání ETF a DGI.

raven272
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 22 lis 2020 15:34

Re: InvestGuru

Příspěvek od raven272 » 22 lis 2020 17:37

Zdravím všechny,
taky jsem prošel kurzem Investguru.cz a jsem spokojen. Za slušnou cenu získáte know-how jak investovat pomoví ETF, finanční plán s doporučenými produkty a pak přístup ke analytickému servisu na 1 rok. Plán si můžete realizovat sami, takže není pak potřeba platit poplatky za zisku ani za vedení portfolia. Realizace plánu spočívá v pravidelném nákupu ETF , což průměrný čtenář tohoto fóra hravě zvládne :)

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: InvestGuru

Příspěvek od VSbrok » 23 lis 2020 09:47

Mě právě ta cena příjde neúplně adekvátně vysoká.
Tedy Tvé "za slušnou cenu" bych úplně neřekl, ale zas nemohu hodnotit, když jsem placenou částí neprošel.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

raven272
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 22 lis 2020 15:34

Re: InvestGuru

Příspěvek od raven272 » 23 lis 2020 21:12

Otázka je za kolik je to teď. Já absolvoval minulý ročník a tam se to pohybovalo okolo 4 000 Kč ,což mi vzhledem k tomu co jsem dostal ,přišlo přiměřené.
Víceméně souhlasím s tím co už tady někdo psal - je to vhodné pro lidi co investování nechtějí řešit a chtějí mít vše až na podnose. Dostanou finanční plán a 1x za měsíc nakoupí.
Kdo má zájem si to řešit sám, tak si to může nastudovat v knihách a ušetří :)

Vokvok
Začátečník
Příspěvky: 90
Registrován: 13 říj 2020 08:56

Re: InvestGuru

Příspěvek od Vokvok » 10 pro 2020 01:55

Ti je jako když si koupíš od youtůbera kulturisty jídelníček na míru za 2500,- ;-

Jack N.
Začátečník
Příspěvky: 93
Registrován: 06 kvě 2020 18:51

Re: InvestGuru

Příspěvek od Jack N. » 10 pro 2020 18:56

Vokvok: 20.11. se Tě Mamut zeptal " Můžu se prosím zeptat, na jakých investicích dosahuješ dlouhodobě takového zhodnoceni? Díky". Můžeš nám tedy zde na fóru odpovědět ?

Trimax
Začátečník
Příspěvky: 45
Registrován: 19 zář 2020 16:10

Re: InvestGuru

Příspěvek od Trimax » 07 srp 2021 13:04

VSbrok píše:
22 čer 2019 17:12
No to, že lidi neví kolik vlastně budou, či chtějí mít naspořeno/investováno, je bohužel smutnou pravdou :?
A to, že lidi by chtěli nejlíp 100% výnos za rok a s 0% rizika ... to je bohužel taky smutná pravda :roll:
A o emocích už vůbec nemluvím ...

Takže tohle může být pro někoho docela slušný otvírák :idea:
Nerozumím v čem by tato skutečnost měla být smutná.
Pro mě osobně je investovaní snahou zhodnotit volné finanční prostředky, nebo si vytvořit kladné cashflow.
Nepotřebuji nutně konkrétní cíl. Co se zhodnocenými prostředky udělám se můžu rozhodnout kdykoliv.
Stačí vědět kolik potřebuji na živobytí, kolik jako rezervu a zbytek můžu investovat.

Odpovědět