InvestGuru

Diskuse o podílových fondech a různých poradcích

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Malag
Začátečník
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2019 10:43
Been thanked: 5 times

Re: InvestGuru

Příspěvek od Malag » 30 srp 2019 11:06

Absolvoval někdo ten jejich kurz (myslím ten rozšířený za 5k)? Chvilku jsem to zvažoval, ale nakonec se mi za to nechtělo platit.. Z jednotlivých (volně dostupných) videí mi to přišlo docela zajímavé. Taktéž jednotlivý lidé, kteří za tím stoji mají docela přehled.

To, že investují to EFT je vcelku pochopitelné. Nejsou žádný fond, takže stěží budou doporučovat konkrétní akcie. Spíš to bude na rozumné vyvažování pomocí různých ETF. Docela by mě zajímalo jakým způsobem tvoří portfólia.

Sám s investováním začínám a nejsem si jist, zda jít cestou výběru jednotlivých akcii či kombinace několika EFT. Čím víc jsem toho nastudoval, tím víc mi příjde, že s pomocí EFT se dá s menší námahou dosáhnout vyššího zisku.

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: InvestGuru

Příspěvek od Andrej » 30 srp 2019 11:23

Dokážem odpovedať len na poslednú otázku. Ja som to skombinoval, tzn. mám zatiaľ 1 ETF, plánujem pridať ešte jedno - obe s nejakým pravidelným nákupom a k nim pridávam konkrétne akcie.
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: InvestGuru

Příspěvek od VSbrok » 30 srp 2019 12:09

státní dluhopisy jsem chvíli zvažoval, ale inflace 2,9% ... moje ptf dělá 5% čistého, takže to je 2,1% čistého nad inflaci :mrgreen:
Takže i když české dluhopisy nesou 2,9+0,5 = 3,4%, tak je to furt hluboko pod mým čistým divi výnosem :idea:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: InvestGuru

Příspěvek od Pavel » 30 srp 2019 21:48

VSbrok píše:
30 srp 2019 12:09
státní dluhopisy jsem chvíli zvažoval, ale inflace 2,9% ... moje ptf dělá 5% čistého, takže to je 2,1% čistého nad inflaci :mrgreen:
Takže i když české dluhopisy nesou 2,9+0,5 = 3,4%, tak je to furt hluboko pod mým čistým divi výnosem :idea:
Ano, ale bavíme se o úplně jiném rizikovém profilu, není fér to srovnávat. Akcie nejsou státní dluhopisy.

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: InvestGuru

Příspěvek od mnam84 » 30 srp 2019 21:58

No povídejte to Argentincům :D

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: InvestGuru

Příspěvek od Pavel » 30 srp 2019 22:22

Argentinci už jsou zvyklý a kupují americké státní dluhopisy. Jejich měna je jen takové oběživo, nic víc.

Byl jsem tam někdy kolem roku 1999 a to si tehdy hráli na to, že jejich peso je 1:1 s americkým dolarem. Ale jakmile člověk v obchodě zaplatit americkým dolarem, vrátit mu nazpět taky dolary se jim vůbec nechtělo:-)

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: InvestGuru

Příspěvek od mnam84 » 30 srp 2019 22:27

Jednou sem četl ve Forbesu, že pro ně by bylo vysvobozením přijmout jako měnu USD jako některé latiskoamerické státy, ale hrdost jim to nedovolí. A ta je jedním z důvodů proč skoro každých deset let krachují.

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: InvestGuru

Příspěvek od Pavel » 30 srp 2019 22:51

Ono to není tak jednoduché přijmout cizí měnu. Problém je v podstatě jen ve fiskální disciplíně.

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: InvestGuru

Příspěvek od mnam84 » 30 srp 2019 23:08

zaleží jestli smluvne a závazně nebo ne, i euro má par zemí z vlastní iniciativy bez závazků vůči EU, třeba černá hora

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: InvestGuru

Příspěvek od Pavel » 30 srp 2019 23:32

mnam84 píše:
30 srp 2019 23:08
zaleží jestli smluvne a závazně nebo ne, i euro má par zemí z vlastní iniciativy bez závazků vůči EU, třeba černá hora
Černá hora je nesoběstačná pidirepublika, u takových je to snadnější, de facto rezignují na vlastní monetární politiku. Taky záleží, jestli svou měnu "násilně" udržují 1:1 s nějakou kvalitní měnou, nebo přímo zavedou tu kvalitní měnu. Je na to spousta odborné literatury a vědeckých studií centrálních bankéřů. Ale to je už nad rámec zdejší diskuze, to by bylo na celodenní seminář.

Důvěřovat státní měně (a státním dluhopisům) lze jen u volně směnitelné měny s dlouhodobě stabilním kurzem. A taky u států, které mají bezpečnou fiskální politiku a přiměřené zadlužení.

Odpovědět