XTB broker

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Uživatelský avatar
MiHons
Začátečník
Příspěvky: 94
Registrován: 24 lis 2020 11:54
Been thanked: 4 times

Re: XTB broker

Příspěvek od MiHons » 15 úno 2024 07:52

phoenix píše:
14 úno 2024 22:04
Uvažuji o založení XTB. Není tam něco jako "doporučte kamaráda"?
Bohužel nemají refferal pro kamarády, musíš sehnat refferal od nějakého finačního "guru" co s nimi má affilate dohodnutý a upřímně nevím jestli něco dostaneš, ale XTB je stejně shit,který to hraje přes marketing, nemají ani 2 faktor ověření loginu, nechápu, že tam lidi lezou..

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: XTB broker

Příspěvek od minarjo » 15 úno 2024 21:24

@phoenix:
Jelikož jsou u XTB poplatky za nákup přímých akcií i ETF nulové, tak CO bys jako chtěl tím refferal kódem ušetřit? To mi hlava nebere, jakákoliv sleva z nuly je prostě nula 😁. A poplatku 0,5% za konverzi (jediný, se kterým se při nákupu běžných akcií či ETF můžeš setkat, je o něj zhoršen použitý kurz) se dá také vyhnout, prostě si například pro nákup eurových ETF založíš u XTB eurový účet, na něj budeš zdarma posílat přímo eura třeba z Revolut a tedy i konverze za nula, takže fakt není, co by ti více mohli zlevnit.
A paranoika @MiHons si nevšímej, většina klientů je ráda, že je broker neotravuje s X různými ověřeními pro obyčejné přihlášení. Požaduje to snad jen ten, kdo si neumí své údaje chránit sám a chce to po druhých, nebo kdo se bojí v životě všeho, i "přejít ulici" 😁 (a že by takový bojácný člověk vůbec neměl investovat, protože ho může skolit infarkt při prvních tržních poklesech, to je snad každému jasné).

phoenix
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 22 črc 2021 22:37
Has thanked: 1 time

Re: XTB broker

Příspěvek od phoenix » 15 úno 2024 23:01

@minarjo
Za optání nic nedám. Znáš to, nikdy není nic tak levné, aby to nemohlo být ještě levnější :D.

@MiHons
Co tedy doporučuješ pro nákup ETF, aby to vyšlo co nejlevněji? Degiro už mám, ale s těmi jejich neustálými ojebávkami mi už došla trpělivost, IB nepřipadá v úvahu, mám Lynx.

Uživatelský avatar
MiHons
Začátečník
Příspěvky: 94
Registrován: 24 lis 2020 11:54
Been thanked: 4 times

Re: XTB broker

Příspěvek od MiHons » 16 úno 2024 08:07

minarjo píše:
15 úno 2024 21:24
@phoenix:
Jelikož jsou u XTB poplatky za nákup přímých akcií i ETF nulové, tak CO bys jako chtěl tím refferal kódem ušetřit? To mi hlava nebere, jakákoliv sleva z nuly je prostě nula 😁. A poplatku 0,5% za konverzi (jediný, se kterým se při nákupu běžných akcií či ETF můžeš setkat, je o něj zhoršen použitý kurz) se dá také vyhnout, prostě si například pro nákup eurových ETF založíš u XTB eurový účet, na něj budeš zdarma posílat přímo eura třeba z Revolut a tedy i konverze za nula, takže fakt není, co by ti více mohli zlevnit.
A paranoika @MiHons si nevšímej, většina klientů je ráda, že je broker neotravuje s X různými ověřeními pro obyčejné přihlášení. Požaduje to snad jen ten, kdo si neumí své údaje chránit sám a chce to po druhých, nebo kdo se bojí v životě všeho, i "přejít ulici" 😁 (a že by takový bojácný člověk vůbec neměl investovat, protože ho může skolit infarkt při prvních tržních poklesech, to je snad každému jasné).
Tak ty seš dobrej střelec... já nejsem paranoik, jen si dobře hlídám komu svěřím svoje peníze.. co je na tom špatnýho...

Tvoje vyjádření " většina klientů je ráda, že je broker neotravuje s X různými ověřeními pro obyčejné přihlášení. " to snad ani nemůžeš myslet vážně, možná až tam budeš mít pár milionů a poláci tě odstavěj tak se budeš tvářit jinak, každý svého štěstí strůjce...

Nedivím si, že tato webovka/forum je mrtvé...

Jediné co XTB umí je cpát prachy do nesmyslnejch kampaní s vyhaslejma sportovníma hvězdama atp..

I´m out..

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: XTB broker

Příspěvek od minarjo » 16 úno 2024 15:37

I na fóru Finexpert, kde jsem častěji, přijde většině lidí tato snaha o "zabezpečení na druhou" nadbytečná a otravující, zralá pro paranoiky, to je prostě fakt. Důležitější mi přijde zdravý rozum a diverzifikace jak u investičních titulů, tak u brokerů (sám mám brokery hned tři), než broker pouze jeden a snaha o "mega bezpečnost". Přitom když už nějaký průser u brokerů v minulosti byl, tak typicky takový, který jednotliví klienti neovlivní, i kdyby používali desetifaktorové přihlašování :D. Aneb peněženku v kapse také jistě nikdo nemá ověšenou visacími zámky.
A ano, sportovní reklamy ti mohou u XTB přijít zbytečné, ale jejich organický růst (počtem klientů i jejich akciemi na polské burze), nulové poplatky u akcií a ETF a možnost automaticky investovat klidně trvalým příkazem do nastavených Plánů, to je prostě fakt. Tedy něco podobného (i když zjednodušeně) jako to má třeba Portu, kde se mimochodem také přihlašuje jednoduše a ne X faktorově a také to nikomu nevadí :).

volnicko
Pokročilý
Příspěvky: 214
Registrován: 23 led 2021 19:48
Has thanked: 22 times
Been thanked: 6 times

Re: XTB broker

Příspěvek od volnicko » 17 úno 2024 17:22

2FA je pojistka, kterou si platime (prilozeni prstu, opsani tokenu) pro zvyseni bezpecnosti. Neni uplne snadne vyhodnotit, kolik bezpecnost navic si kupujeme a proti jak velkemu riziku.

IMHO to je zbytecne vyhrocene. Pokud se nekdo neciti komfortne mit nekde miliony (rozdil proti penezence) bez takove pojistky, kdyz ma nekde (treba o chlup drazsi) produkt s pojistkou, tak proc ne. Stejne tak je ok, pokud to nekdo nepozaduje, ostatne jsou to jeho penize a podle me jde rizika castecne eliminovat.

Doporucil bych alespon nejakou zakladni hygienu:
- Mit nejake rozumne heslo a nepouzivat heslo, ktere pouzivame v jakekoliv jine sluzbe.
- Pro prihlaseni pouzivat jen duveryhodne zarizeni a vyhybat se verejnym wifi.
- Pouzivat aktualizovany system a programy.
- Pouzivat zdravy rozum. Neinstalovat/nestahovat veci z pochybnych zdroju. Premyslet, proc a na co klikam, na ktery web lezu.

Myslim, ze spousta lidi si nabehne pri phishingovem utoku nebo kdyz recykluje stale ta sama hesla, ktera jiz mnohokrat unikla https://haveibeenpwned.com/ (muzete si to zkontrolovat). 2FA by jim byval mohl pomoci.

LáďaV
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 11 pro 2019 21:46

Re: XTB broker

Příspěvek od LáďaV » 27 bře 2024 20:46

Díval se někdo do nových obchodních podmínek a tabulky poplatků vstupujících v platnost 28.3.2024? Tedy konkrétně na nově zavedenou službu Směnárna - body 8.20 - 8.36. Pochopil jsem to správně, že bude nově umožněno provést směnu finančních prostředků mezi účty v různých měnách? Tedy z účtu vedeného v CZK převést prostředky na účet v USD (s poplatkem 0,5 % v obchodních hodinách devizového nástroje a s poplatkem 0,8 % mimo obchodní hodiny devizového nástroje). Následně pak na účtu v USD provádět nákupy a prodeje akcií v USD bez poplatku za směnu z/do CZK oproti opakovaným poplatkům za směnu při nákupech a prodejích akcií v USD z CZK účtu. A tedy touto novou službou "vyřešit" převod finančních prostředků z běžného účtu v CZK na USD účet u XTB (přes CZK účet u XTB).
Portfolio: ČR - Colt CZ Group SE, Komerční banka, Moneta Money Bank; SRN - Lufthansa; VB - BHP Billiton, British American Tobacco, Royal Dutch Shell; USA - ABBV, BEN, BMY, CAH, CVX, INTC, IRM, KMB, LEG, LMT, MMM, MO, MRK, NRZ, OHI, PFE, SWK, T, TROW, VTRS, VZ, WBA, WBD, WFC, XOM

LáďaV
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 11 pro 2019 21:46

Re: XTB broker

Příspěvek od LáďaV » 17 dub 2024 14:09

Sám si odpovím na předchozí dotaz - kdyby se hodilo i někomu dalšímu. Hledal jsem tu možnost v platformě hned 28.3.2024 a nenašel a tak to nechal být. Když mi dnes volali z podpory XTB ohledně jiné záležitosti (přidání tickeru BERY na základě mého požadavku), zeptal jsem se na to a bylo mi potvrzeno, že to již jde. V profilu investora je interní převod mezi jednotlivými podúčty, kdy vložené CZK na podúčet v CZK lze převést na podúčet v jiné měně (USD, EUR) za jednorázový směnný poplatek 0,5 % a pak již nakupovat akcie v jiné měně (USD, EUR) na těchto podúčtech bez nutnosti platby za směnu při každém obchodu.
Portfolio: ČR - Colt CZ Group SE, Komerční banka, Moneta Money Bank; SRN - Lufthansa; VB - BHP Billiton, British American Tobacco, Royal Dutch Shell; USA - ABBV, BEN, BMY, CAH, CVX, INTC, IRM, KMB, LEG, LMT, MMM, MO, MRK, NRZ, OHI, PFE, SWK, T, TROW, VTRS, VZ, WBA, WBD, WFC, XOM

Odpovědět