Interactive Brokers

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 333
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od Investor007 » 08 čer 2022 13:48

To není pro mne zajímavé, protože Irské protection scheme má pojištění jen do 90% z 20k EUR a je s tímhle v rozporu. U ostatních jsem to pochopil dle textu na dané stránce tak, že kdo tam má ekvivalent 100k USD<, tak mu to úročí celé v plné výši.

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od czhunter » 18 čer 2022 14:45

Interactive Brokers má velkou výhodu a to, že se dá propojit se Sharesight portfolio trackerem a tak odpadá jediný důvod si vést jakékoliv statistiky v Excelu.

Všechny transakce se přidají do Sharesight automaticky a dividendy pak také Sharesight připočítává automaticky. A minulý měsíc dokonce přidali českou burzu do Sharesight.

Zkusil jsem mnoho různých služeb i tabulek na sledování portfolia, včetně té tady z fóra a vždy to stálo za prd. Sharesight je super. Mám i Degiro, tedy tam to musím přidat ručně, ale dělám minimum obchodů, tedy mi to nevadí. Hlavně že dividendy to přidává všude automaticky. Stačí nastavit srážkovou daň a o víc se člověk nestará.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Jakub
Začátečník
Příspěvky: 134
Registrován: 25 pro 2019 00:14
Been thanked: 4 times

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od Jakub » 18 čer 2022 16:18

Zajímavý tip. Škoda, že jsem si už tu zdejší tabulku natolik opravil, upravil a rozšířil, že žádná free ani placená služba nemůže konkurovat.

- Automatický import z IB a Degira - akcie, dividendy, opce;
- Kromě US akcií se dá donutit k trackování EU i CZ akcií;
- Průběžný orientační propočet budoucí daňové povinnosti z prodeje akcií a opcí, vč. možnosti optimalizovat daň ručním párováním nákupů s obchody;
- Vývoj dividendového příjmu (už se mi tam klube pěkná exponenciála), s elementární projekcí budoucího div. příjmu na pár let dopředu;
- Tabulka s cílovými cenami pro nákup, a email notifikacemi, když aktuální cena klesne pod cílovku;
- plus spousta plánů, co si tam v budoucnu přidělat, což je u 3rd party aplikace nemožné (a kdyby to byl open source, tak by to bylo mnohem pracnější)

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od czhunter » 18 čer 2022 18:11

Jo také jsem si jí zkoušel upravit, ale neustále problémy s měnami, nerozpoznanými tickery, stock splits, akvizice apod jí poslaly do propadliště dějin, kam tabulky patří. Tady udělám dva kliky myší a spin-off je vyřešený. Do toho přidám i jiné investice, zlato, cash, umí to vše v jednom a započítá to i vliv měnových pohybů. Na jeden klik myši vidím veškeré obdržené dividendy od nákupu pozice dividendu po dividendě. Grafy vývoje investice i portfolia, jejich rozdělení podle sektorů a odvětví. Grafy diverzifikace podle stejného. Daňový report a report výnosů jednotlivých pozic a jejich vliv na celkový výnos portfolia na jeden klik myší.

Daň z akcií neplatím, ta mě nezajímá. Proč bych se okrádal o 15% zisků fakt netuším, když v ČR nemusím. Přehled dividend u Sharesight by potřeboval vylepšit. To souhlasím. Proto používám jako doplněk Divitrack.io. Počítá dividendový příjem portfolia i jednotlivých pozic, Yield on cost pozic i portfolia i aktuální yield dle ceny na burze. Vše jde seřadit podle obdržených ročních dividend, podílu pozic v portfoliu podle market cap apod. Má i to projekci příjmu do budoucna. Kombinace Divitrack a Sharesightu do jednoho by byla naprostá bomba.

BTW jak si ta tabulka poradí u Degira s jejich bordelem v dividendách. Jednu dividendu to připíše klidně 10x, pak jí zase odečítají. Jak si poradí s různou srážkovou daní z Kanady, USA, Německa, UK apod? Umí to vycucnout zaplacenou srážkovou daň?
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Uživatelský avatar
Scrooge_McDuck
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 29 kvě 2020 10:25

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od Scrooge_McDuck » 30 zář 2022 16:39

Tak jsme se dočkali CZ účtu, bohužel asi jen IBCE :(

TomasV
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 04 črc 2019 09:56

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od TomasV » 30 zář 2022 17:28

Scrooge_McDuck píše:
30 zář 2022 16:39
Tak jsme se dočkali CZ účtu, bohužel asi jen IBCE :(
Dovolím si překopírovat z jiného fora,tak snad se časem dočkáme i u IB IE.


the opening of a local accounts for IB IE is still ongoing and we can not confirm the exact date when it will be offered / ready, however this is not expected to be live within the next 3 months.
Please ensure the deposit notification is created each time you intend to deposit and the account is check. Also, note that IB IE clients are not able to use IB CE bank bank routing information as this will cause rejections and return of your funds.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od VSbrok » 02 říj 2022 01:00

hmm, takže Maďarsko už ma CZ účet, ale u Lynx, tedy IB IE, furt nic a asi ještě dlouho nic ... to je smutný :(
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
Scrooge_McDuck
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 29 kvě 2020 10:25

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od Scrooge_McDuck » 04 říj 2022 14:55

Tak jsem to schválně zkusil poslat na IBCE a vážně tu platbu vrátili :( Takže nezbývá než si počkat.

Možná kdo máte Lynx tak na ně zkusit trošku tlačit ať tlačí oni víc na IB :D

honzas
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 07 pro 2019 22:10

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od honzas » 27 led 2023 10:02

Ahoj, tak nám včera IB znemožnilo obchodovat všechny CEF (closed end funds) podobně jako před lety ETF kvůli chybějícím "KID" prospektům pro Evropu (neplatí pro professional status). Kdyby měl někdo nějaký tip, jak to obejít, uvítám radu, ...bohužel na CEF nelze aplikovat výpis put opce jako u ETF.

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od czhunter » 27 led 2023 17:37

FIO to nenabízí? US ETF tam mají.

Jinak k čemu jsou ty CEF dobré? Poráží to indexy po dlouhou dobu?
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Odpovědět