Interactive Brokers

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
hawkeytom
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 26 čer 2021 11:51

Interactive Brokers

Příspěvek od hawkeytom » 26 čer 2021 17:58

Ahoj, pročítal jsem informace o různých brokerech a nenašel jsem tu téma s IB.

https://www.interactivebrokers.com/en/home.php

Hledám ideálního brokera na zahraniční investice, v současnosti používám Degiro a FIO.

Doporučili by jste spíše IB nebo zde populární LYNX? Vyčetl jsem, že po založení jednoho z těchto brokerů už není možno založit druhého (minimálně 6 měsíců po uzavření prvního účtu).

Díky.
T, PLTR, IBE, GSK, RDS.B, VOD, BHP, RIO, HSBC, BTI, UL, OGZPY, BAS.DE, ALV.DE
CZ: TABAK, KOMB, CEZ, MONET

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od minarjo » 26 čer 2021 19:42

Samosebou nelze klasickým způsobem mít oba, protože Lynx je introducing broker pracující plně na systémech Interactive brokers, tedy funguje v podstatě pod ním, plně na jeho službách. Platí tedy zjednodušená rovnice, že Lynx = Interactive brokers + česká nadstavba v podobě podpory z Prahy + jiná struktura ceníku (bez poplatku za neaktivitu, tedy více zohledňující i dlouhodobé investice s málo obchody za rok a ne jen trading jako u IB, výrazně menší nutný prvotní vklad pro založení atd). Platforma a vše ostatní je totéž, to Lynx plně využívá od IB. I třeba vklady/výběry u Lynx probíhají na účty do/z Interactive brokers.
Proto vše co se týká IB zde najdeš přímo ve vlákně Lynx, toto mi přijde nadbytečné.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od VSbrok » 28 čer 2021 08:08

Po zvážení všech pro a proti téma IB znovu otvírám.
Jen prosím žádné poznámky o Lynx, tedy sem pouze a jenom info k IB.

I když si myslím, že minarjo má naprostou pravdu, pokud již máte Lynx, tak neexistuje LEGÁLNÍ důvod jak si IB založit.
Neexistuje ani jednoduchý způsob převodu Lynx > IB ... POUZE a JENOM vše u Lynx prodat, převést peníze na EURa, poslat na účet, převést na USD a PO PŮL ROCE!!! založit účet u IB.

Vstupní vklad u IB býval 50 000 USD, někde jsem zahlédl, že to snížili na 10 000 USD, i tak to bude nad možnosti průměrného českého (začínajícího) investora.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od VSbrok » 17 črc 2021 18:11

zajic píše:
17 črc 2021 17:38
Ahoj, uvažuju o IB po tom co zrušil 10 EUR poplatek, dosud mám Degiro brokera. Přemýšlím jestli tam nejsou nějaké komplikace při danění akcií/divi, vybírání/vklady částek, převodech měn (Degiro dělá převody automaticky), či nějaké jiné povinnosti odlišné od Degira.

K IB chci kvůli většímu pojištění (100K EUR, u Degira je 20K EUR), neexistenci FPT (fond pěněžního trhu), diverzifikaci a větším možnostem - třeba nákup některých akcií, které v Degiro nelze, nebo výběr v EUR. Předpokládám, že je i levnější než Degiro.

Jakou pobočku třeba máte (Lucembursko, Irsko, Maďarsko) a jakou jste si nastavili základní měnu v IB? Je lepší mít USD nebo EUR, příp. CZK?
Moje představa je, že pošlu EUR, převedu na USD, nakoupím akcie, prodám akcie za USD, vyměním na CZK a pošlu na účet nebo vyměním za EUR a pošlu na účet. Degiro třeba vyžaduje převod EUR na CZK při vybírání, nejde vybrat v EUR.

Víte o nějakých komplikacích u IB, třeba co se u Degira nemusí vůbec řešit a u IB by se muselo? Je danění stejné lehké jako u Degira - roční výkaz?
1. vklad je podstatně vyšší, než už Lynx nebo Degiro
2. pojištění vyšší, ale Tvý prachy budou na 99% v Maďarsku
3. otázku dědictví v případě úmrtí vlastníka účtu už se řešila na mnoha fórech a ani právníci nebyli schopni pořádně odpovědět co se IB účtem stane ... bude se danit dle českých nebo amerických zákonů (40%!)

IB je z pohledu podpory, danění dividend a dostupnosti akcií na světelné roky před Degiro o tom žádná :idea:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od slon » 18 črc 2021 12:55

vklad na IB je jakýkoliv jen tuším pod 2000 Usd tam byl nějaky poplatek navíc. Já sám jsem vkládal poprvé 40 000 CZK, protoze tam jeste byla výhoda že první 3 měsíce tyto poplatky neplatily.

Drmla
Začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: 14 črc 2020 20:34
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od Drmla » 18 črc 2021 17:34

Nyní už je minimální zůstatek 0 USD a měsíční fee 0 USD. Takže luxus!

zajic
Začátečník
Příspěvky: 47
Registrován: 18 kvě 2021 14:12
Has thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od zajic » 19 črc 2021 17:40

Tak jsem to nevydržel a podal si žádost o vytvoření účtu - Application. Zatím čekám na schválení.
Převod 1 EUR proběhl ok a v Application Status už vidím zelenou fajvku u Fund Your Account. Nicméně je tam uvedeno i "Account Balance: HUF 359.61". Doufám, že mi už dopředu nevytvořili účet ve forintech :-) Měna účtu nebyla ještě na výběr.

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od minarjo » 20 črc 2021 11:25

IB pro středoevropany využívá svou maďarskou pobočku, tak se těm forintům nediv. A to je právě kvůli politické nestabilitě špatné a proto mnoho lidí střední Evropy teď přímo IB nechce ani za nic, i kdyby byly poplatky přímo u IB zcela zdarma :). Protože co vše si už Orbán vymyslel, nad tím zůstává rozum stát, a to i z finančního trhu (třeba známá věc, kdy donutil banky hypotéky v eurech, které si Maďaři sami cíleně brali v domněnce že ušetří, zkonvertovat do forintů, na čemž bankovní trh, zejména skupina Erste, výrazně ztratil). Ostatně od Maďarska jako člena EU už se odklání i řada EU představitelů, teď třeba skrz ten zákon proti sexuálním menšinám, které se nesmí v Maďarsku zmiňovat na školách atd. Fakt bych maďarské instituci nesvěřil ani korunu (a právě do maďarské pobočky IB ty budeš vkládat), ale každý svého štěstí strůjce. To je právě výhoda Lynx, že jeho účty jsou u irské entity IB (a posíláme tedy do Irska do IB IE), nikoliv u politicky rizikové maďarské IB CE.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od VSbrok » 21 črc 2021 00:00

Měnu účtu by sis měl být schopen v Accountu změnit na USD nebo EUR.

Ale větší strach bych měl z toho, že Tvý prachy a akcie bude držet Maďarsko ... Orbán zavelí, že XYZ a bude hromada smutnejch investorů :(
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od slon » 22 črc 2021 16:28

blbost, zas taková věc že by Orbán jen tak ukradl prachy i akcie IB by mu asi neprošlo. zase nemalujte čerta na zeď.

Odpovědět