Interactive Brokers

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Har.Megido
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 19 úno 2020 13:11

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od Har.Megido » 04 říj 2023 16:32

Máte někdo zkušenost s přechodem od Lynxu v tom, jak účet založit? Zkusil jsem to od začátku a po oveření telefonu mě systém upozornil, že jsem patrně existující klient a jestli se chci přihlásit. Tím ale byla žádost v tahu a najednou jsem byl v administraci jako v Lynxu. Mám si to s nimi vyjednat jako s tím, že jsem u Lynxu, nebo ignorovat výzvy k přihlášení a předstírat, že Lynx neznám a nejsem to já? Sorry za spam a díky předem za radu.

Dodatek, teď mi přiśla odpovéď z podpory IBKR, tak asi musím dělat, že jsem úplně nový klient:
Dear Mr. xxx,

As you have opened an account under ''Lynx b.v.'' I-Broker structure, per our agreements, your account needs to be serviced by them.

For all requests and/or enquiries related to your account, please contact them directly; below is a link where you can find all their contact details:

https://www.lynxbroker.com/about-lynx/contact/

Thank you for your understanding.

Yours sincerely,

IBKR Professional Services

robmars
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 21 lis 2019 22:06
Bydliště: Brno

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od robmars » 16 lis 2023 15:29

Investor007 píše:
10 kvě 2022 14:46
Převod z IB (Maďařsko) do banky v ČR (např. FIO, Airbank, je mi to jedno) v měně CZK. Je to zatíženo nějakým poplatkem korespondenční banky? Jeden převod z IB je zdarma, takže tohle mi je jasné. Otázka je co soudruzi v Maďarské pobočce používají za zprostředkující banku. Jestli to je ČSOB, tak to může být pěkná palba.

CZK neustále oslabuje a nemá pro mne smysl tam nechat ležet aktiva, které raději dám na spořící účet, nebo termínovaný vklad. Za tenhle kurz určitě provádět konverzi nebudu.

Pokud je tohle aktuální https://www.finhacker.cz/pozor-na-vyber ... e-brokers/, tak převod přes EUR je taky kurzovní sebevražda, tj. asi bych si tam ty CZK přeci jen nechal "uležet". Přicházím tak ale o desítky tisíc na úrocích. Když to proženu přes EUR, tak přijdu o desítky tisíc na kurzovém rozdílu. Prostě všechno špatně.
Já převádím své dividendy z IB pravidelně na Fio CZK účet po převedení na CZK v IB. Žádný poplatek neplatím. Zdá se, ze posílají využitím nějakého Raiffeisen CZK účtu.
ABBV,AMGN,AMP,AMZN,AVGO,BABA,BMY,BRK-B,CAH,CARR,CSCO,DLR, ED,GD,GIS,GOOGL,IBM,IIPR,JNJ,JXN, KD,KO,LMT,LYB,MAN,MMM,MO,MRK,MTCH,NFLX,
NNN,O,OGN,OHI,OKTA,ONL,OTIS, PEP,PINS,PM,PRU,RTX,SBUX,
SO,SPG,STWD,T,TD,TDOC,TROW,UGI,UPS,WBA,WBD,ZM

Antoan
Začátečník
Příspěvky: 60
Registrován: 25 úno 2020 16:37
Been thanked: 2 times

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od Antoan » 08 pro 2023 18:52

Registrujete problém nákupu British american tobacco ticker BMT na Xetre?

JardaBr
Začátečník
Příspěvky: 27
Registrován: 16 bře 2022 20:09
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od JardaBr » 09 pro 2023 09:15

6.12. jsem normálně nakoupil.. nevím o ničem, co se děje?

Jakub
Začátečník
Příspěvky: 137
Registrován: 25 pro 2019 00:14
Been thanked: 5 times

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od Jakub » 09 pro 2023 17:54

No je to teda šílená záhada...

---

Obrázek

honzas
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 07 pro 2019 22:10

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od honzas » 13 pro 2023 17:36

Já kupuji pouze BATS (na LSE) nebo BTI (ADR v US), nevidím důvod mít tuhle akcii jako EUR klon...

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od VSbrok » 23 pro 2023 22:43

Důvod proč kupovat BMT na Xetře jsou samozřejmě poplatky.
LSE platíš nejem nákupní/prodejní poplatek, ale ještě navíc i londýnské kolkovné a to pak je docela rozdíl!
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

honzas
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 07 pro 2019 22:10

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od honzas » 29 pro 2023 19:22

jj, což to je pravda, britského kolkovného jsem si vědom. Ale má ten Xetra klon stejné daňové zacházení jako GB verze, tj. není strhávána žádná srážková daň?

Peterle
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 17 zář 2019 12:49

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od Peterle » 29 pro 2023 23:07

Mam na účte IB warranty OXY, ktoré som dostal už skôr k akciám OXY. Teraz mi prišla možnosť uplatnenia warrantov, len nerozumiem tej správe od IB. To ako že za uplatnenie warrantov chcú poplatok 1000USD, alebo ako tomu mám chápať? Dík

Occidental Pete Corp has offered an exercise of its outstanding public warrants.

The options available to holders are as follows:

Option 1 - Take no action

Option 2 - Submit Warrants for CASH Exercise: 1 Warrant = 1 share of Occidental Pete Corp Common Stock at 22.00 USD per share. When Guaranteed Delivery is applicable for this choice, holders must submit a ticket to IBKR customer service. The election will be subject to best efforts processing and a manual processing fee of 1,000.00 USD.

Warrant exercises, once submitted to the depository/agent, will no longer be eligible to be withdrawn.

Elections made prior to 10:00 ET (America/New York) will be processed daily. Note that your elected quantity must be settled in order to be submitted at the depository.

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Příspěvek od mnam84 » 30 led 2024 13:13

Har.Megido píše:
04 říj 2023 16:32
Máte někdo zkušenost s přechodem od Lynxu v tom, jak účet založit? Zkusil jsem to od začátku a po oveření telefonu mě systém upozornil, že jsem patrně existující klient a jestli se chci přihlásit. Tím ale byla žádost v tahu a najednou jsem byl v administraci jako v Lynxu. Mám si to s nimi vyjednat jako s tím, že jsem u Lynxu, nebo ignorovat výzvy k přihlášení a předstírat, že Lynx neznám a nejsem to já? Sorry za spam a díky předem za radu.

Dodatek, teď mi přiśla odpovéď z podpory IBKR, tak asi musím dělat, že jsem úplně nový klient:
Dear Mr. xxx,

As you have opened an account under ''Lynx b.v.'' I-Broker structure, per our agreements, your account needs to be serviced by them.

For all requests and/or enquiries related to your account, please contact them directly; below is a link where you can find all their contact details:

https://www.lynxbroker.com/about-lynx/contact/

Thank you for your understanding.

Yours sincerely,

IBKR Professional Services
Hele já nad tím teďka taky uvažuji, ve finále stačí zažádat o převod účtu z Lynxu do IB. Dostaneš formulář, který podepsaný oskenuješ Lynxu. Reálně jsem ve fázi, že mám formulář v mailu, ale nedokopal jsem se k podepsání. Tak dál nemohu komentovat. Taky jsem nejdřív zkusil se registrovat na IB do trial verze. To se nelíbilo ani jedné straně, ale převod ze strany IB byl ok, ale musel být se souhlasem Lynxu. Těm se to nelíbí, ale dali formulář.

Odpovědět