Spořák v zahraničí

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Spořák v zahraničí

Příspěvek od StanikKolarik » 25 led 2021 16:32

Hello folks,
je tu někdo kdo používá spořící účet u zahraniční banky?
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Spořák v zahraničí

Příspěvek od StanikKolarik » 25 led 2021 16:35

Jde mi o to, že české spořáky jsou na [cenzura], tak mne napadlo, že se zkusím rozhlédnout mimo českou kotlinu.
Požadavky
- úrok +1% (vylučuje české účty)
- možnost otevřít si to i pro nerezidenty (to třeba diskvalifikuje 1,5% u Bank Isle od Man a u NatWest International)
- přístup k penězům do 72h
- ideálně v EUR, ale netrvám na tom
- možnost zřídit si to distančně (SK/PL/AT/DE bych si zajel, ale jinak asi ne)

Líbí se mi Syslenie na Slovensku, ale nedovolují to nerezidentům
btw. lze vůbec legálně mít účet na cizí jméno?
že bych zneužil švagrovou co má slovenské občanství a založil si to na ni...
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
Pavel
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 778
Registrován: 09 led 2019 14:02
Been thanked: 1 time

Re: Spořák v zahraničí

Příspěvek od Pavel » 25 led 2021 21:29

Účet vždy musí mít vlastníka, tedy švagrovou. Ty můžeš být disponent s účtem.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Spořák v zahraničí

Příspěvek od VSbrok » 26 led 2021 06:37

pokud švagroFka nevezme roha :D
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

ravo
Začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2021 09:55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Spořák v zahraničí

Příspěvek od ravo » 17 kvě 2021 15:20

StanikKolarik píše:
25 led 2021 16:35
- úrok +1% (vylučuje české účty)
Kdo měl účet u ING, která ukončuje v ČR retail, ten teď dostal běžný účet u Raiffeisenbank s úrokem 1 % na 1 rok. Vedení účtu zdarma, karta zdarma, výběry ze všech bankomatů světa zdarma.

Jo, a na co potřebuje investor do akcií spořák?

Martin
Pokročilý
Příspěvky: 384
Registrován: 07 led 2019 10:50
Been thanked: 1 time

Re: Spořák v zahraničí

Příspěvek od Martin » 17 kvě 2021 15:30

ravo píše:
17 kvě 2021 15:20
StanikKolarik píše:
25 led 2021 16:35
- úrok +1% (vylučuje české účty)
Kdo měl účet u ING, která ukončuje v ČR retail, ten teď dostal běžný účet u Raiffeisenbank s úrokem 1 % na 1 rok. Vedení účtu zdarma, karta zdarma, výběry ze všech bankomatů světa zdarma.

Jo, a na co potřebuje investor do akcií spořák?
Ja treba vsechny penize nechci davat do akcii, taky jsem z ING presel do RB.
Ja za pul roku budu resit konec terminaku,mel jsem ho dat na delsi dobu. Jestli se sazby nezvednou,tak je asi dam do akcii.
APD/ABBV,JNJ,PFE/DUK,ENB,ČEZ/EMR,LMT,MMM,SWK / CL,GIS,MO,PEP/DEA,FRT,IRM,O/ARCC,CSWC,MAIN/ORI,PRU/ RIO/BNS,Komerční Banka

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Spořák v zahraničí

Příspěvek od slon » 17 kvě 2021 16:46

ravo píše:
17 kvě 2021 15:20
Kdo měl účet u ING, která ukončuje v ČR retail, ten teď dostal běžný účet u Raiffeisenbank s úrokem 1 % na 1 rok. Vedení účtu zdarma, karta zdarma, výběry ze všech bankomatů světa zdarma.
jo to se plácnuli přes kapsu s tím 1%.. zrovna tahle nabídka přesvědčila ženu začít řešit dividendové akcie. takže za mě super nabídka :lol:

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Spořák v zahraničí

Příspěvek od StanikKolarik » 17 kvě 2021 17:16

ravo píše:
17 kvě 2021 15:20
StanikKolarik píše:
25 led 2021 16:35
- úrok +1% (vylučuje české účty)
Kdo měl účet u ING, která ukončuje v ČR retail, ten teď dostal běžný účet u Raiffeisenbank s úrokem 1 % na 1 rok. Vedení účtu zdarma, karta zdarma, výběry ze všech bankomatů světa zdarma.

Jo, a na co potřebuje investor do akcií spořák?
jsem taky od ING přemigrovaný k RB...
a na co to potřebuju? Jedu čtyřfázové plánování, tak do druhé fáze...
1. Aktivní - 1500-2000 na obyč účtu
2. Peníze do 24h - rezerva kdyby se třeba po*** margin, platím z toho nájem a trvalé příkazy, nebo volná cash kdyby se náhodou objevila extra příležitost - prostě něco na co není potřeba sahat (v portfoliu "CASH")
3. Peníze do týdne - třeba Mintos a podobné věci. Nemůžu to mít hned, ale když by bylo potřeba, tak z toho kdyžtak doplním dvojku
4. Dlouhodobé investice - akcie a podobně na co nemíním sahat a i kdybych chtěl, tak to z tama moc ryhle nedostanu
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

ravo
Začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2021 09:55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Spořák

Příspěvek od ravo » 18 kvě 2021 09:30

Já k tomu ještě jenom, že ty máš marginový účet. Pokud si člověk půjčuje na margin za 4 % p.a. a na druhé straně má bankovní účet, kde dostává 1 % p.a. před zdaněním, 0,85 % po zdanění, tak tratí na úrokovém spreadu 3,15 % p.a. Pak mi přijde lepší ty peníze použít na umazání dluhu na marginovém účtu. Čímž zároveň řeší i to "kdyby se pos*** margin". Zainvestováno bude mít stejně, ale více z vlastního a méně z dluhu.
Ale koukal jsem, že jsi sice nejdřív psal, že platíš 4 %, ale pak jsi psal, že jsi 2500-3000 € v mínusu a stojí tě to 3-4 € měsíčně. To mi vychází (12x3,5)/2750=0,0153, takže 1,5 % p.a., takže OK.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Spořák

Příspěvek od StanikKolarik » 18 kvě 2021 17:11

ravo píše:
18 kvě 2021 09:30
Já k tomu ještě jenom, že ty máš marginový účet. Pokud si člověk půjčuje na margin za 4 % p.a. a na druhé straně má bankovní účet, kde dostává 1 % p.a. před zdaněním, 0,85 % po zdanění, tak tratí na úrokovém spreadu 3,15 % p.a. Pak mi přijde lepší ty peníze použít na umazání dluhu na marginovém účtu. Čímž zároveň řeší i to "kdyby se pos*** margin". Zainvestováno bude mít stejně, ale více z vlastního a méně z dluhu.
Ale koukal jsem, že jsi sice nejdřív psal, že platíš 4 %, ale pak jsi psal, že jsi 2500-3000 € v mínusu a stojí tě to 3-4 € měsíčně. To mi vychází (12x3,5)/2750=0,0153, takže 1,5 % p.a., takže OK.
jako jo, to je pravda (snažím se platit co nejvíc mimořádek abych to co nejdřív umořil), ale dnes jsem v tom mínusu o dost víc a fakt to mám spíš místo "CASH části portfolia"
ten rozdíl v kurzu je kvůli tomu, že krom marginu jako takového na 4% degiro dovoluje mít i fixní alokaci za PRIBOR nebo nějakou takovou sazbu, takže si v té alokaci držím margin zaokrouhlený na celé tisíce nahoru a tam to vychází nějak kolem 1,5%
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Odpovědět