IQ-Trade / IB

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Uživatelský avatar
danycz
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 led 2019 09:27
Has thanked: 3 times

IQ-Trade / IB

Příspěvek od danycz » 30 zář 2020 09:37

Zdravím kolegové,
Nabízím alternativu k LYNX. Buď přechod od LYNX, nebo zřízení nového účtu, např. pro rozložení aktiv.

Zajímalo mě, jestli už se náhodou neví, kam bude migrovaný můj účet u IQ-Trade a proto jsem je kontaktoval, abych něco zjistil.

Zde je moje mailová komunikace:

Na dotaz ohledně chystané migrace účtu a změny max. výše pojištění přišla odpověď:
IQT1.jpg
IQT1.jpg (56.42 KiB) Zobrazeno 3348 x

Moje odpověď:
IQT2.jpg

Odpověď pana Večery:
IQT3.jpg

Zde je link:
https://www.interactivebrokers.com/Univ ... =I1711663

Ještě doplním:
- akcie nákup/prodej 1USD
- poplatek za neaktivitu 0USD
- konverze CZK-USD 2USD (mám dojem, že při poslední konverzi to tak bylo), posílám CZK do HSBC Praha
- poplatky za obchodování dalších instrumentů na jejich stránkách

Ještě mě napadlo, že jsem se zapomněl zeptat, jak to mají s nákupem zbrojařů, které LYNX nenabízí.

Zkuste zvážit a uvidíte. Já s tím zatím nemám problém a určitě u nich nějakou dobu ještě zůstanu.

Ať se daří

Jack N.
Začátečník
Příspěvky: 93
Registrován: 06 kvě 2020 18:51

Re: IQ-Trade / IB

Příspěvek od Jack N. » 30 zář 2020 19:41

O lepším pojištění v Lucembursku trochu pochybuji, viz info přímo z webu IB:

Q: How will my account protection be impacted?
Under the EU Brokers IBLUX, IBIE and IBCE eligible claimants may be entitled to claim compensation up to a maximum of EUR 20,000. More information on the applicable scheme, coverage and claim eligibility will be provided together with our request to transfer.

Možná se to ale ještě upraví, Lucembursku bych věřil nejvíc.
Do konce roku jsou 3 měsíce a nemá cenu být nyní zbytečně / předčasně aktivní.

Vokvok
Začátečník
Příspěvky: 90
Registrován: 13 říj 2020 08:56

Re: IQ-Trade / IB

Příspěvek od Vokvok » 13 říj 2020 13:31

Jake jsou vyhody IQ-Trade proti IB, dokazal by to nekdo porovnat? Zvazuji ucet u IB.

alt64mor
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 10 zář 2019 19:11
Been thanked: 1 time

Re: IQ-Trade / IB

Příspěvek od alt64mor » 13 lis 2020 19:53

Také vyjádření od IQ-Trade moc nevěřím. I Lynx uvádí toto a nevidím důvod, proč by to mělo být u IQ-Trade jinak, jelikož se obch. účet převádí pod stejně EU subjekty.

Jak se po převedení změní zajištění a ochrana účtu?
V současné době se váš investiční účet u IBUK skládá ze tří rozdílných segmentů. Tato struktura zajišťuje, že jste schopni obchodovat nepřeberné množství finančních instrumentů po celém světě. Správa a ochrana vašich prostředků a pozic tedy záleží na konkrétním segmentu vašeho účtu.

V případě nepředvídaného bankrotu tak spadáte částečně pod americkou US Securities Investor Protection Corporation (Americká společnost pro ochranu investorů v oblasti cenných papírů) a částečně pod britský Financial Services Compensation Scheme (Britský systém kompenzačních služeb). Případné další informace naleznete na www.lynxbroker.cz/platforma-a-nastroje/ochrana-uctu/.

U nových evropských subjektů IBLUX a IBIE se už účet ale skládá jen z jednoho segmentu. K ochraně vašich prostředků u IBLUX tak slouží lucemburský Système d’indemnisation des investisseurs a u IBIE irský Investor Compensation Scheme.

Oba tyto subjekty pak zjišťují kompenzaci do výše €20.000.

mnam84
Investor
Příspěvky: 587
Registrován: 05 led 2019 07:59
Been thanked: 1 time

Re: IQ-Trade / IB

Příspěvek od mnam84 » 13 lis 2020 20:22

jaké jsou oficiální stránky tohoto? nějak na googlu nemužu dohledat to pravé

Uživatelský avatar
danycz
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 led 2019 09:27
Has thanked: 3 times

Re: IQ-Trade / IB

Příspěvek od danycz » 14 lis 2020 16:03

mnam84 píše:
13 lis 2020 20:22
jaké jsou oficiální stránky tohoto? nějak na googlu nemužu dohledat to pravé
http://www.iq-trade.eu

Erik
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 06 črc 2020 20:44

Transfer portfolia

Příspěvek od Erik » 09 úno 2021 13:42

Zdravím,

nevíte někdo, zda je s transferem akciového portfolia od IB/IQ-Trade k jinému brokerovi spojen nějaký poplatek? Nedaří se mi tuto informaci dohledat.

Díky moc.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: IQ-Trade / IB

Příspěvek od VSbrok » 09 úno 2021 15:29

Za příchod (přechod/převod) k novému je neplatí (aspoň jsem to nikdy zatím neviděl), ale za odchod se platí vždy.
Buď je to paušálem (procentem) dle velikosti ptf nebo za každou pozici.
Např. u Degiro je (bylo) to 10 EUR za pozici (akcii/firmu).

Dost často se tak vyplatí vše prodat, převést peníze k novému brokerovi a tam znovu nakoupit.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 333
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: IQ-Trade / IB

Příspěvek od Investor007 » 15 úno 2021 12:50

Proč by se měl za odchod od IB platit poplatek? Já převáděl ACAT jinam a bylo to zdarma. Převáděl jsem prostředky wire transfer jinam a bylo to zdarma. Je potřeba dodržet 1 převod měsíčně, jinak 10 USD.

U jiných brokerů jako TW/TS jsou tam za útěk již pravda poplatky, ale ne IB.

Dnes se mi konečně podařilo prodat s lehkým ziskem poslední akcii v EU, která by nešla převést ACAT do USA a můžu IB opustit.

Platí u IQ Trade stále 0 USD měsíčně za neaktivitu? Nemusel bych tak účet u IB rušit a stačilo by přejít od Tradestation Global k IQ Trade.

Uživatelský avatar
danycz
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 05 led 2019 09:27
Has thanked: 3 times

Re: IQ-Trade / IB

Příspěvek od danycz » 15 úno 2021 15:31

Jj, pořád mám 0 za neaktivitu. Po migraci do Irska mi zůstal stejný účet, i možnost odesílat CZK do HSBC Praha, vše zůstalo tak, jak to bylo před migrací.

Odpovědět