Revolut

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Revolut

Příspěvek od Andrej » 21 zář 2019 22:12

Ako rozumiete tejto časti?
No Guarantee of Rights

Whilst Instruments can often have rights to dividends and, in certain instances, the right to vote on certain matters at general meetings of the issuing company, you should not assume that you will be able to exercise these rights. The payment of dividends by a company is not guaranteed and you may not have the opportunity to exercise any voting rights attaching to those Instruments.


Znamená to, že by som mal vedieť, že existujú spoločnosti, ktoré nevyplácajú dividendu (pochopiteľne) alebo je to niečo "viac", že Revolut mi môže kedykoľvek prestať vyplácať dividendu?
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Revolut

Příspěvek od slon » 21 zář 2019 23:11

podle mě teda je to myšleno na firmu (instrument) jejíž akcie vlastníš = může kdykoliv zrušit dividendy a ty nedostaneš pochopitelně nic.
A asi když koupíš za $1 část akcie amazonu, tak nemáš žádný právo hlasovat -> nejspíš ti asi ani nedaj dividendu. Nebo nevím jestli budou připisovat něco jako 0,00001 dolaru...

Jinak klasický výplaty dividend těžko budou nějak rušit - by je lidi ušlapali :) Ne že bych se toho bál, ale osobně to na držení akcií "napořád" nevidím. Pro mě dobrý na menší spekulace firem na NASDAQ, který v degiru nemám.

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Revolut

Příspěvek od Andrej » 21 zář 2019 23:44

Niekde v podmienkach som čítal, že zaokruhlujú na 8 desatinných miest.
Súhlasím, na dlhodobejšie držanie určite brokera, ktorý tu už nejakú dobu je. Mňa to zaujalo iba z dôvodu frakcií, tzn. možnosť zakúpiť aj dnes drahšie akcie ako MCD, AAPL, MSFT, ...
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Revolut

Příspěvek od slon » 21 pro 2019 19:20

Revolut: přidali jsme přes 350 nových akcií a počet amerických akcií, které nabízíme, tak poskočil na víc než 800. Mnohé z nich patří významným globálním hráčům a vy se díky zlomkovým akciím můžete přidat k jejich investorům třeba jen s pouhým dolarem. Určitě u nás najdete společnost, kterou máte rádi: od Amazonu po Apple, od Netflixu po Nike, od Pelotonu po PepsiCo. A některé nové přírůstky jsou opravdu supergalaktické, třeba Virgin Galactic Holdings (SPCE) Richarda Bransona – můžete s nimi stoupat výš než do nebe!

Oči na stopkách 👀
Naše nová funkce Sledování vám zajistí přehled o vašich oblíbených akciích na jednom místě, kde uvidíte ceny v reálném čase. Můžete si taky nastavit cenové výstrahy ke společnostem, které vás zajímají, a pak v ten správný čas nakoupit. Investorům, kteří dostávají dividendy, teď posíláme push oznámení, když jim dividenda dorazí na účet.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Revolut

Příspěvek od StanikKolarik » 05 srp 2020 21:56

tyjo taky to po vás chce furt dokola doklady?
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Revolut

Příspěvek od slon » 06 srp 2020 00:07

po mě vůbec. Navíc jsem se dneska na jejich sekci akcie podíval a docela překvapili. Stále na tom pracují.. rozdělení akcií do sektorů, na grafech zaznamenán nákup případně i prodej.

Blešák
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 06 srp 2020 07:24

Re: Revolut

Příspěvek od Blešák » 06 srp 2020 07:28

Po mně také vůbec. Před zhruba 2 měsíci chtěli nový doklad (při registraci původně stačil řidičák). Dal jsem tam pas, znova se vyfotil a od té doby je klid.

bulinak
Pokročilý
Příspěvky: 306
Registrován: 08 zář 2019 22:56

Re: Revolut

Příspěvek od bulinak » 06 srp 2020 08:09

Začal jsem tam nakupovat růstové akcie po frakcích a jsem spokojen...
Ideální by bylo více bezpoplatkových obchodů, ale i tak :-)
Stavím zoo.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Revolut

Příspěvek od VSbrok » 03 dub 2021 14:10

vytvořen návod jak pomocí Revolut posílat Kč>USD do Lynx
https://www.investicnigramotnost.cz/rev ... r-do-lynx/
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

bertino10
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 24 čer 2020 09:21

Re: Revolut

Příspěvek od bertino10 » 06 pro 2021 15:47

Když na Revolut akcie nevlastníte, tak v případě vyplácení dividendy je či není třeba řešit formulář w-8ben, nevíte někdo?
1) Já se ptal na jejich chatu, zda při investování do US akcii sami procesují za mě ten formulář w-8ben. Odpověď byla, že "unfortunately, due to Brexit, our UK trading company is no longer able to advertise or promotce the trading service in your country. That is why I cant provide you with information at the moment."
2) Když už člověk jednou ten w-8ben pošle (třeba já přes FIO), tak je třeba jej v principu řešit i u jiného paralelního brokera, nevíte?

Odpovědět