Degiro

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Degiro

Příspěvek od slon » 30 čer 2020 12:35

Tak trochu pro angličtináře jak by jste pochopili tyto instrukce
---------------------------
Dear Investor,
We are writing in regards to your position in J.C. PENNEY COMPANY .

This product has been delisted from NYSE and can no longer be traded.
For that matter, DEGIRO can facilitate the transfer of your holding to FRA at a fee of EUR 25.00.

If you wish not to transfer your holding, it will remain non-tradeable in your portfolio.
The internal deadline to submit your request is set for the 23.06.2020 14:00:00 CET. .

After the 23.06.2020 14:00:00 CET we will check with our custodians if it's possible to move the position to Frankfurt. If the transfer is fungible we will initiate it and within 2-3 weeks clients who accepted the fees will be transferred the tradable line Frankfurt (listing).

Kindly note that trading on the FRA incurs different transaction fees, which you can see in our Fee Schedule.

In order to have your instructions recorded successfully, we kindly ask that you fulfil all of the following instructions:

Please send an email to ca@degiro.cz from the email address which is registered to your DEGIRO account, stating your username, that you accept the fees, and your clear instructions.
Your instructions must be submitted prior to the aforementioned internal deadline.

When your instructions have been received, we aim to send you a confirmation within the following 24 hours. If you have not received this confirmation, please contact us as soon as possible in order to have your request recorded.

Please make sure that your free space is sufficient at the deadline.

The corporate actions are processed on a best effort basis.

Should you have any further queries, please do not hesitate to contact our Service Desk.

Kind Regards,
DEGIRO

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 30 čer 2020 17:57

Tož zaprvý už jsi to propásl, měl jsi odpověd to 23.6., pokud nemáš stroj času, tak už to nestihneš :(

Píšou, že J.C. PENNEY bylo zrušeno, delistováno, z NYSE burzy a pokud chceš, tak Ti akcie můžou přesunout na FRA burzu ... za bratu 25 jůro. Navíc na FRA jsou podstatně vyšší platky, tak jsi jim měl poslat emailem, že chceš akcie převést a výslovně uvést, že souhlasíš s vyššími poplatky.

Pokud jim do 23.06.2020 14:00:00 CET neodpovíš, tak akcie Ti zůstanou na účtu, ale nebude možné s nimi nic udělat = nebudeš je moct ani prodat.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Degiro

Příspěvek od slon » 30 čer 2020 18:08

Tak jsme to pochopili stejně :D Když nic nenapíšu a neodsouhlasím (dělal jsem záměrně), tak mi to tam zůstane viset a nic s tím logicky nemůžu dělat. A dnes automaticky transakce a mám je na FRA burze. Jako budu se hádat, spekulační investice v hodnotě 25 EUR, která krachnula a oni mi ji za 25 EUR převedou na FRA burzu -> poplatky převod, poplatky burza, teď poplatky za prodej těch akcií na FRA burze převýší i ten zisk z toho prodeje. No sranda :D DeGiro u mě začíná též jaksi ztrácet na hodnotě...

Edit: ten poplatek 25€ mi ještě nenaskočil, stalo se to dnes, ale počítám že naskočí + 2,5€ další burza.

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Degiro

Příspěvek od slon » 02 črc 2020 09:15

Thank you for your email.
We can confirm that we did not facilitated the transfer and the stock will remain as non tradeable in your portfolio.
We remain at your disposal.
----------
01/07/2020 10:59:42
DEGIRO poplatek za Obchodování na zahraničních burzách 2020 (Borse Frankfurt - FRA)
€ -2,50

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 02 črc 2020 23:51

Nooo, tak to bych se hádal! Napíšou, že Ti akcie nechali na účetu a hned si shrábnout poplateček za další burzu... nooo moc hezký :(
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Degiro

Příspěvek od Andrej » 03 črc 2020 23:00

Aspoň niečo pozitívne za poslednú dobu, v tabuľke "Nárok na dividendy" pribudol stĺpec "Dátum výplaty (odhad)", celkom pekná vec.

Inak čo sa týka W8-BEN, že ho neuznávajú pre všetky spoločnosti, nedá sa ešte brániť nasledujúcim spôsobom: http://zakony.centrum.cz/zakon-o-podnik ... va-1-dil-4?
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Uživatelský avatar
Victor Nettoyeur
Pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 05 led 2020 02:46

Re: Degiro

Příspěvek od Victor Nettoyeur » 04 črc 2020 11:54

Kdyz jsem znovu procital recenzi na Degiro, tak me tam zaujal ten poplatek za vyplatu dividend v podobe akcie firmy. Hrozi neco podobneho u toho spin offu Pfiezer/Upjohn?

Apis
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 27 úno 2020 10:00

Re: Degiro

Příspěvek od Apis » 07 črc 2020 09:56

Dobrý den, prosím o radu nebo vysvětlení - chci koupit na DG akcie na burze Toronto, a narozdíl od třeba Xetry nebo Nyse se mi vůbec nezobrazuje aktuální pohyb cen nebo grafy - mám nějaké špatné nastavení nebo je to prostě omezení, se kterým je nutno počítat? Dívala jsem se, že to není vidět u vůbec žádných akcií na této burze...tak nevím, jak to udělat, když dg stejnou akcii nabízí jen na burze FRA s více než 10násobným poplatkem. Předem děkuji za reakci

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 10 črc 2020 20:29

To je spíš otázka na Degiro, jestli vůbec tuhle burzu podporují.
S posledním omezováním, bych se vůbec nedivil, že to zrušili nebo zpoplatnili a budeš muset platit měsíční poplatek, aby se Ti zobrazovaly ceny :(
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
doonio
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 28 črc 2019 17:09

Re: Degiro

Příspěvek od doonio » 11 črc 2020 19:12

slon píše:
30 čer 2020 12:35
Tak trochu pro angličtináře jak by jste pochopili tyto instrukce
---------------------------
Dear Investor,
We are writing in regards to your position in J.C. PENNEY COMPANY .

This product has been delisted from NYSE and can no longer be traded.
For that matter, DEGIRO can facilitate the transfer of your holding to FRA at a fee of EUR 25.00.

......
Jé, vítej v klubu slone, ty jsi měl taky tu starou herku JCP. Já s transferem souhlasil, neb jsem jaksi propásl, který že to den byl poslední pro obchodování na NYSE, nevíš?
Jinak na FRA taky nevím jak se ta firma bude obchodovat...Degiro si samozřejmě shráblo 25€, a až je brzy prodám, tka dalších 7,5€...Tímto skončí moje hořká zkušenost s první společností, která skončila v bankrotu a mě zanechava docela průvan na investičním účtu, aspoň tu ztrátu můžu vykrýt nějakýma prodejema, kde jsem zase skončil v zeleném a nebude to potřeba danit.
ABBV, T, VAL, JCP, BT, CHL, GE, LB,SLB, SKT, VAL, KTP, CVS

Odpovědět