Degiro

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 14 lis 2020 11:24

Tak Degiro se opět předvedlo. Vratky za rok 2019 budou asi nejspíš až v roce 2021 :shock: :evil: :roll:
In this case the corrections for tax have not been processed thus far. This should be the case by the end of they year however.
Once this is processed you will see the changes reflected in the account. We appreciate your patience while this is finalised.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Inev
Začátečník
Příspěvky: 53
Registrován: 11 lis 2020 22:24
Been thanked: 1 time

Re: Degiro

Příspěvek od Inev » 14 lis 2020 11:35

Když končil Brokerjet, tak v danou chvíli to bylo asi nejlepší řešení (hlavně bylo nejlevnější a nejjednodušší). Platforma se mi líbí. Když čtu problémy co jsou na Lynx, Degiro, Fio atd. Tak já nic takového neznám. Když přišly Divi Čezu zdaněné vyšším %, do asi měsíce to bylo vyřešení a dodaněno správně a od té doby je to OK. Telefonická podpora OK. Výběr burz super. Obchody fungují okamžitě. Vše za těch několik let nakoupeno prakticky ihned. Navíc můžu obratem koupit a nečekat. Jen ty poplatky jsou vyšší. A tím, že chci přejít od akcií k ETF, přemýšlím kam. Čili hledám dalšího brokera. Mám i FIO, ale tím, že vyjma ČEZu nic CZ nemám, tak to pro mě není a ta platforma, noo. NO coment:-) Takže jsem zvažoval IB, Lynx, Degiro atd. Tak si to asi postupně založím a vyzkouším. Stejně bych asi nejraději více brokerů pro diverzifikaci. Uvidíme. Poplatky pro mě nejsou až to nejhlavnější. Ne že bych chtěl platit dobrovolně více, ale než platit o 5 USD méně a pak řešit problémy se mi nechce :-) Navíc mám pocit, že ti nízkonákladový neustále něco mění a člověk to pořád musí hlídat a studovat. Teď například jsem zaznamenal někde manuální převod měny za 10 EU.

Inev
Začátečník
Příspěvky: 53
Registrován: 11 lis 2020 22:24
Been thanked: 1 time

Re: Degiro

Příspěvek od Inev » 14 lis 2020 11:35

JO broku, přesně to se mi nelíbí. Pořád něco musíš řešit a hlídat si to.

Ondřej
Site Admin
Příspěvky: 834
Registrován: 03 led 2019 22:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od Ondřej » 14 lis 2020 11:56

Inev píše:JO broku, přesně to se mi nelíbí. Pořád něco musíš řešit a hlídat si to.
Já po konci broekrjetu jsem přešel k Lynx stylem, prodeje a nákupu. Původně totiž chtěl brokerjet nehorázný poplatek za převod každého titulu. Až pod nátlakem a vyhrožováním klientů to zrušili a dělali zdarma.
Každopádně chci říct, že nemám u Lynx od té doby absolutně žádný problém a poplatek poloviční jak u Saxo. Navíc pokud si pamatuju tak Saxo má i poplatek za neaktivitu.

Inev
Začátečník
Příspěvky: 53
Registrován: 11 lis 2020 22:24
Been thanked: 1 time

Re: Degiro

Příspěvek od Inev » 14 lis 2020 12:00

Tak ty poplatky byly šílený :-) Já jsem víceméně byl v danou chvíli lenivý :) Poplatek za neaktivitu mi nevadí. A jelikož obchoduji více méně ve vyšších objemech, tak i poplatek za obchod beru vcelku OK. I když je třeba pořád vylepšovat :-)

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 18 lis 2020 21:19

aaaa mistři z Degiro se vzbudili z letního spánku a snad konečně zprocesují kapitálové vratky za rok 2019 :roll:
by mě zajímalo co s těma prachama celý rok dělali ... když Lynx je byl schopen vrátit hned v lednu :idea:
US Dividend Tax RE-Classification
Dear investor,

It is possible in the United States that the origin of the profit could be adjusted afterwards by the issuing institution via a so-called Reclassification Tax Adjustment. Due to this a part of the original dividend will still be paid out tax free.

From our American sub-custodian we have received adjustments for several funds as a result of a Reclassification Tax Adjustment. These are related to a redistribution of the original paid dividend tax concerning several dividend payments in 2019.

Income from the US is always subject to the regular American taxes, while income classified as foreign is paid out tax free. For several funds the origin of the profit has been reclassified by the issuing institution as ‘foreign income’. Therefore the origin of the received dividend by the stockholders has been changed.

You will see the adjustments in your 'Account' tab. The adjusted amount and the product involved will be displayed there.

Kind regards,

DEGIRO
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Degiro

Příspěvek od StanikKolarik » 18 lis 2020 22:52

VSbrok píše:
18 lis 2020 21:19
aaaa mistři z Degiro se vzbudili z letního spánku a snad konečně zprocesují kapitálové vratky za rok 2019 :roll:
by mě zajímalo co s těma prachama celý rok dělali ... když Lynx je byl schopen vrátit hned v lednu :idea:
nevím jestli je to ono, ale dnes mi dorazilo v Degiru 28řádků "Daň z dividendy" ale zaujalo mne, že se tam dokola opakuje jenom 5 společností
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 19 lis 2020 03:14

jo, dle "Reclassification Tax Adjustment" by to mělo být ono :idea:
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 19 lis 2020 22:57

Please be advised that the risk category will be changed for several products.

We will change the risk category for several products as of November 26th, 2020 after the European market close. Please find the list of affected products here.
https://www.degiro.com/data/pdf/english ... sation.pdf

What to do when this will lead to a deficit?

In case these margins will lead to a deficit on your account, you will receive a margin call with a deadline. We kindly ask you to solve the deficit before the deadline. If this is not done before the given deadline, we will close some of your positions to rectify the limit breach. To avoid a margin call, we ask you to solve your deficit by adjusting your position(s) or transferring funds to your account. If you have any questions, please do not hesitate to contact our Service Desk.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Vokvok
Začátečník
Příspěvky: 90
Registrován: 13 říj 2020 08:56

Re: Degiro

Příspěvek od Vokvok » 19 lis 2020 23:42

VSbrok píše:
18 lis 2020 21:19
aaaa mistři z Degiro se vzbudili z letního spánku a snad konečně zprocesují kapitálové vratky za rok 2019 :roll:
by mě zajímalo co s těma prachama celý rok dělali ... když Lynx je byl schopen vrátit hned v lednu :idea:
Bohuzel cely jejich model zdarma byl zalozenej na tom, ze kseftujou s tvymi penezi a CP a z toho zijou!

Jenze to platilo v 2019, jak klesly v 2020 uroky, tak podle me zacnou zdrazovat sluzby, FX a dalsi, uvidis...

Proto se ptam, jakeho vybrat brokera, je to dnes prast jak uhod, nevidim nic idealniho... Treba IB ted ztrata pojisteni, a pres koho nakupovat americky etfka? Kdyz IB LYNX DEGIRO T212 to neumeji, a Patria a Fio je drahy? :-))

Odpovědět