Degiro

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Investor007
Pokročilý
Příspěvky: 333
Registrován: 15 dub 2020 23:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od Investor007 » 14 črc 2020 12:56

Stalo se vám někdy, že Degiro po přihlášení chce znovu vyplnit veškeré údaje o vás vč. čísla účtu? To vše bez jakéhokoliv vysvětlení. Důvěra v tohoto brokera u mne klesla na bod mrazu.

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 14 črc 2020 18:54

Tak u mě zatím tohle nenastalo ... nooo vidím, že nepřestávají překvapovat :(
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Degiro

Příspěvek od czhunter » 16 črc 2020 14:24

Ano překvapují. Někdy v dubnu jsem manželce zakládal účet na Degiro a prý pro velký zájem je pořadník. Po měsíci byla o jedno místo vpřed z 66 na 65 v pořadí. Dočkala se po 2 měsících od registrace. Divný přístup ke klientům. Asi vůbec nebrali nové klienty kvůli karanténě, tak to měli napsat a nevymýšlet pohádky.

Jeden evropský Peer to peer portál na půjčky za druhým se ukazuje být jen ponziho schéma, tak si člověk říká, jaká je šance, že jednoho dne se při vstupu na degiro zobrazí jen chyba 404, stránka neexistuje :?

A to, že poslední vytunelovaný evropský broker byl také z Holandska je jen další důvod k zamyšlení.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Drmla
Začátečník
Příspěvky: 64
Registrován: 14 črc 2020 20:34
Been thanked: 1 time

Re: Degiro

Příspěvek od Drmla » 16 črc 2020 19:32

Jaký broker to byl?

Pomah
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 12 črc 2020 13:16

Re: Degiro

Příspěvek od Pomah » 18 črc 2020 11:44

Zdravím. Nevíte jak se dopátrat průměrného kurzu za který jsem na degiru převedl koruny na euro?

Ilustrační příklad. Mám na degiru nějaký zůstatek, například 13 000 euro a pak +- bilanci, třeba mínus 2625 euro. Pokud vím, že jsem na degiro poslal v korunách 400 000, tak je kurz 25.6. Jenže když chodí dividendy, které dál investuji, počítá se to do té +- bilance, kterou degiro ukazuje? Jsem z toho zmatený, procházel jsem transakční historii a snažil se nějak sepsat za kolik se jednotlivé vklady převedly na euro, ale moc se to nedá. Další údaj co znám je celková suma dividend v eurech, měl bych ji tedy odečíst od zůstatku a pak přičíst mínusovou bilanci. Díky za rady pokud jste to taky řešili :)

Uživatelský avatar
Sumo.cz
Pokročilý
Příspěvky: 205
Registrován: 12 čer 2019 15:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od Sumo.cz » 18 črc 2020 13:40

V reportu Prehled uctu mas u kazdeho vkladu i kurz za ktery bylo prevedeno na eura. U prevodu USD z div je to uvedeno take.

Ale co vim tek degiro eviduje bilanci v eur a pak ti do ni vstupuji prave vsechny prevody jak pro nakup, tak pro prodej. Proto si ja v deniku vedu vklady v korunach, zustatek u degira(ten v reportu mas) pteveden na koruny a porovnavam to vuci cene portfolia v mene daneho tickeru.

Portfolio prevedu na koruny aktualnim kurzem a vidim kolik bych inkasoval v aktualni chvili. Jelikoz budu inkasovat v korunach je pro me eurovej stav trochu k nicemu pri pohybech jake jsou s korunou.

Dividendy mam reinvestovane jiz v portoliu a ty co ne jsou v zustatku.

Pomah
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 12 črc 2020 13:16

Re: Degiro

Příspěvek od Pomah » 18 črc 2020 16:08

O tom udaji v reportu vím, ale původně byl na degiru fond v korunách a je v tom hrozný guláš...nicméně od doby co je fond v eurech, tak jsem si zkusil dát do sloupečku částku v eurech a částku v korunách, vyšel mi průměrný kurz 25,36Kč za 1 euro, bohužel to není kurz pro celý vklad ale pro nějakých 86% vkladu. Možná o něco přesnější je vzít částku portfolia a u každé akcie je nerealizovaný zisk/ztráta už v eurech. Každou tuhle ztrátu k portfoliu přičíst a každý zisk odečíst, vyjde částka od které odečtu sumu obdržených dividend, no vyšlo mi 25,51. Což by mohlo odpovídat, vzhledem k současnému kurzu je příjemné vědět, že je to zhodnocení o 4.4% jen na změně kurzu.

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Degiro

Příspěvek od czhunter » 22 črc 2020 15:14

Drmla píše:
16 črc 2020 19:32
Jaký broker to byl?
Jméno jsem už zapomněl, ale bylo to v 90. letech v Holandsku. Nedivil bych se tedy, kdyby právě kvůli tomuto vytunelování zakázali v Holandsku brokerům držet peníze na svých účtech a nutí je používat fondy.

Akcie jsou snad v bezpečí u nějakého třetího subjektu, který by v případě krachu jen převedl akcie pod jiného brokera.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Degiro

Příspěvek od slon » 22 črc 2020 17:08

každopádně DeGiro ignoruje již můj třetí email ohledně neoprávněného strhnutí poplatku za FRA burzu co jsem tu řešil před cca 3 týdny. Akcie sice převedli zpět na NYSE burzu (to ještě zareagovali) ale poplateček zůstal.

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Degiro

Příspěvek od slon » 28 črc 2020 15:53

Pokračování story :) začíná mě to bavit...

Please note that the solely purpose of this email address is for answering to the emails regarding corporate actions.
In order to revert the wrong fee you will have to send an email to klienti@degiro.cz.

Odpovědět