Degiro

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
RomanS
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 10 říj 2020 17:50

Re: Degiro

Příspěvek od RomanS » 09 pro 2020 03:33

Ahojte. Mám ešte 1 otázku na ľudí, ktorí majú degiro už dlhšiu dobu. Keby som si kúpil europské akcie napr. British American Tobacco (BMT na Xetre) alebo Royal dutch shell klon B (cestou europskej burzy) ... dividendy mi prídu na degiro v librách alebo sa to automaticky konvertuje na euro ? ďakujem za prípradné odpovede.

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Degiro

Příspěvek od slon » 09 pro 2020 07:23

Čau automaticky konvertuje, ale můžeš si to vypnout. V menu vypořádáni měn.

I.am.Black
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 16 pro 2020 18:42

Re: Degiro

Příspěvek od I.am.Black » 17 pro 2020 19:24

Ahoj,
Jednou jsem si takhle převáděl mezi CZK a EUR (Což by mělo být zdarma). Dělal jsem to už mnohokrát. Ale tehdy se ten převod započítal jako normální transakce na burze Currenex (prodej). Říkal jsem si, že je to divné, ale hej. To co jsem chtěl jsem dostal a peníze si v CZK z účtu degiro vybral. Další den ráno se objevila opačná transakce ve stejné hodnotě s popisem "Nákup (Zaúčtování měnového převodu)". Což je asi nějaký sebevyrovnávací mechanismus degira.
Co se přesně stalo? Já jsem ty peníze vyměňoval pozdě v noci. Mohlo to být tím? Běžně se ty peníze normálně převedou a je to vcelku bez problému.

Tohle všechno je vcelku fuk. Nejvíce mě štve, že se pak na konci měsíce samozřejmě započítal poplatek za obchodování na burze Currenex. Když jsem psal na podporu, tak jsem se dozvěděl úplný kulový a pouze generické fráze.

Kód: Vybrat vše

"I see on the 01/12/2020 you were charged 2.50Eur. This fee is not charged as a conversion fee. This is a connectivity fee charged for trading on a foreign market.".
V dalším emailu podpora označila akcii z NYSE jako zdroj tohoto poplatku. Ale když jsem vysvětlil, že NYSE poplatek chápu a že byl strhnut také tak se podpora prostě odmlčela a od té doby mě ignoruje.
Kdyby alespoň vysvětlili o co jde. Kdyby alespoň četli celý mail a reagovali na historii konverzace. Takhle to fakt bylo jak mluvit s Google asistentem mnoho let zpátky.

Prosím o pomoc. Jde jenom o 2.5€. Ale stejně by mě to zajímalo...
Díky moc, Hodní lidé :-)

rich
Začátečník
Příspěvky: 43
Registrován: 18 led 2020 15:50

Re: Degiro

Příspěvek od rich » 17 pro 2020 20:37

slon píše:
09 pro 2020 07:23
Čau automaticky konvertuje, ale můžeš si to vypnout. V menu vypořádáni měn.
Tomu asi moc nerozumim, ale chápu to, že připadne divi v USD se neprekonvertuji na EUR a potom budu mit moznost koupit akcie primo v usd?

I.am.Black
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 16 pro 2020 18:42

Re: Degiro

Příspěvek od I.am.Black » 23 pro 2020 01:33

Tak jsem po dlouhém naléhání zjistil o co jde.

Kód: Vybrat vše

This was charged for the Currenex exchange and you will see this going forward. 
The fee will not be applied for automatic conversion and for this year, we would like to offer the CNX fee reimbursement as a courtesy.

Kód: Vybrat vše

We apologise for any confusion or inconvenience, this will be communicated via our fee schedule in future.
Fakt zvláštní...No nic. Já jsem stejně přemýšlel, že od Degira uteču. Alespoň mám teď o důvod navíc. :-) Zatím, ale zůstávám.

Uživatelský avatar
slon
Pokročilý
Příspěvky: 293
Registrován: 04 led 2019 23:00
Has thanked: 1 time

Re: Degiro

Příspěvek od slon » 23 pro 2020 22:30

neboj se jinde na poplatcích za převody měn nezaplatíš o moc míň. skoro bych řekl že degiro bude jedno z nejlevnejsich

Michael
Začátečník
Příspěvky: 113
Registrován: 17 úno 2020 14:47

Re: Degiro

Příspěvek od Michael » 25 pro 2020 16:04

Nestraště mě dneska jsem si zakládal účet na Degiro 😅 chci tam kupovat etfka 😅. Z mé krátké zkušenosti zatim mohu říci, že mi nejvíce vyhovuje Lynx. Ano má dražší poplatky, ale lepší podpora. Není to na denní trading od toho je určitě lepší IB ale pro dividendové akcie je Lynx super.
Fio : ČEZ, KB, Moneta, O2, LMT
Lynx : AAPL,ABBV, ADP, BABA, CSCO,HAS, IBM, IRM, KO, MMM, MO, NIO, NRZ, PFE, RDS.B, RTX, SLRC, SPG, T, VTRS, WPC, XOM

Max_
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 29 pro 2020 13:26

Re: Degiro

Příspěvek od Max_ » 29 pro 2020 13:33

Ahoj,
jsem tu na fóru celkem nový, omlouvám se pokud bych svojí otázkou někoho popudil, že se to tu na fóru už řešilo..... Má někdo prosím zkušenosti s odváděním daní z akcií, které jste obchodovali u brokera DEGIRO? Jde mi především o to, zda byste mi neupřesnili, co přesně generujete za výpis z kterého vycházíte a vypočítáváte "základ daně"? V aktivitách mám nabídky "transakce", "přehled účtu" - ze kterých by se asi dalo vycházet ale vždy mi to generuje max 3 měsíce najednou tzn. že vyjedete ty soubory 4 (4 čtvrtletí)? Zřejmě do excellu a pak to tam sčítat? Záložka "výkazy" je prázdná.

Předem díky za jakoukoliv radu.

Andrej
Pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: 20 čer 2019 22:07

Re: Degiro

Příspěvek od Andrej » 29 pro 2020 13:46

DeGiro niekedy v januári/februári vygeneruje pdf "výkaz" za celý rok. Počkaj na ten dokument a tam to bude všetko zhrnuté.
SPM: /viewtopic.php?f=12&t=524
ETF: IWDA
Technology: INTC | CSCO | T | IRM
Consumer Goods: MO
Financial: WFC | NRZ | O
BDC: MAIN
Utilities: PPL
Industrials: RTX | MMM
Healthcare: ABBV | PFE | JNJ
Basic Materials: RDS.B | XOM

Max_
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 29 pro 2020 13:26

Re: Degiro

Příspěvek od Max_ » 30 pro 2020 14:35

díky

Odpovědět