Degiro

Diskuse o brokerech, obchodnících a bankách

Moderátor: VSbrok

Odpovědět
Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 19 kvě 2022 20:30

Degiro re-kvalifikovalo rating akcií, 27 stran, některé downgrady a upgrady jsou opravdu zajímavé
https://www.degiro.com/data/pdf/english ... sation.pdf
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

norm
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 28 bře 2022 21:04

Re: Degiro

Příspěvek od norm » 04 črc 2022 13:00

Stalo se tady někomu, že Degiro odmítalo registrovat účet? Už druhý pokus, a odpovědí vždy jen email "Thank you for your interest in DEGIRO. Unfortunately, we are not able to accept you as a customer due to our policy/security requirements." několik minut po tom, co naskenuji doklad, sebe a zadám číslo účtu. Netuší někdo, kde může být problém? Napadá mě jen horší kvalita fotek, nicméně údaje čitelné byly (i když je pravda, že doklad nebyl nejlépe zaostřený - ale zaostření zlobí jen v Degiro aplikaci, kde jej nemůžu nijak ovlivnit). Podporu jsem kontaktoval, odpovědí bylo "we are not able to share further details due to security measures".

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Degiro

Příspěvek od minarjo » 13 črc 2022 10:14

Každý broker, stejně jako každá banka, má právo klienta odmítnout, stát se zákazníkem není nárokové. Hláška kterou zmiňuješ opravdu nemá nic společného s kvalitou fotek (to by ti napsali, že to nemohou rozpoznat), prostě tě jen z nějakého důvodu mají na svém blacklistu - třeba proto, že přímo u nich či u partnerských subjektů jsi se v minulosti nějak znelíbil, nebo jsi moc mladý, či naopak moc starý, máš občanku těsně před expirací atd. Takový list (tajný, zákazník se důvod nedozví) má snad každý (nejen finanční) subjekt. Třeba u mnohých bank se ti nepovede založení kreditky poté, co jsi jí v minulosti měl a zrušil a dost kdo využíval jejich bonusový program buď přímo u kreditky, či jinde (příklad u ČSOB a využívání jejich odměn, Cool karet) a podobně. Fakt ti to nemohou říct, kvůli AML a dalším ochranným zákonům. A je jedno zda žádáš o úvěrový produkt (kde je to logicky přísnější) či o produkt běžný. Mimochodem u Degiro jsi žádal o úvěrový, tedy maržový typ účtu Active či Trader, nebo o ten základní Basic bez úvěru? Ten Basic bez maržové rezervy je pro nováčky (při zřízení) samosebou jistější, na maržový lze pak přepnout až tam člověk má aspoň pár desítek tisíc a několik cenných papírů.
Ale na fórech Finexpert v rubrice Platební styk najdeš podobných případů mraky, od různých subjektů.

czhunter
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 632
Registrován: 19 lis 2019 19:58
Been thanked: 26 times

Re: Degiro

Příspěvek od czhunter » 17 črc 2022 14:04

Na základní bankovní účet je právní nárok dle zákonů EU i ČR. Mnohé banky v ČR však ignorují zákony. Třeba Moneta z osobní zkušenosti. ČNB to samozřejmě nezajímá.

Místo Degiro si založ Interactive Brokers a je to.

A jak jsem na jaře říkal a předpokládal, tak margin u IB je už taky na 3% pro USD a je tak na stejno s Degiro. A dost možná dál poroste, protože se skládá z benchmark rate (předpokládám mezibankovní sazby)+ fixní poplatek. Tedy pokud bude FED nucený jít se sazbami nad CPI, jako zatím u každé inflace nad 5% v historii FEDu, pak není vyloučen úrok na margin nad 10%.
The chart-reading technique actually works. Peter Lynch, (z knihy Beating the Street, postscript.) 1993

Uživatelský avatar
VSbrok
Site Admin
Příspěvky: 1890
Registrován: 03 led 2019 23:09
Bydliště: 100 věží
Been thanked: 7 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Degiro

Příspěvek od VSbrok » 01 srp 2022 15:38

Očividně už nabrali dostatek oveček, tak se jde zdražovat :(

Despite the current high inflation, we manage to keep most fees unchanged thanks to our technological edge, scale, and process efficiencies. Unfortunately, however, we have to increase our handling fee by €0.50 per trade which goes into effect September 1st, 2022. Even with this change, our fees remain among the lowest on the market.
Lynx: ABBV, ABR, AQN, ARCC, BGS, BXSL, CGBD, CSWC, CSCO, ENB, GAIN, GLAD, GOLD, INTC, LAZ, MAIN, MDT, MFC, MO, MPC, MPW, NGG, NRG, O, OCSL, OHI, ORI, ONL, PEP, PFE, RITM, RTX, SLRC, SPG, SWKS, T, TROW, UL, VET, VICI, VST, VTRS, WBD, WMB, WU
Fio: COLT, ČEZ, Kofola, Moneta, LMT, PMČR
Hraju si a nezlobím: MAC, SOFI
Crypto [na osahání co to vůbec je]: BTC, ETH
Investuji na důchod a klidný spánek
:idea: registrujte se na Trading 212 a dostaňte akcii do 100 EUR zdarma
:idea: registrujte se na Degiro a získejte 50 € v hotovosti

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Degiro

Příspěvek od StanikKolarik » 09 srp 2022 21:09

Četl jsem to 4x a fakt netuším...
Můžete mi to někdo jednoduše vysvětlit a ideálně i s radou jestli si to nechat převést?
Jako mám jeden ruský titul jako ADR - NYSE:MBT s tím, že to držím a "vyseďuju to"
díky
Dear Investor,

We are contacting you because of developments regarding the Depository Receipt Program with Russian common shares as underlying (hereinafter: "Russian DR" or "Russian DR Program").

You currently hold at least one of such class in your account. In the last few months, multiple issuers of Russian DRs have announced the possibility to convert Russian DRs into the underlying common shares. Until recently, we were not able to offer this possibility due to EU sanctions that were imposed on Russian Clearing firm called the National Settlement Depository or NSD.

We were informed that due to the NSD temporarily not deriving any economic benefit because of conversion instructions, DR conversions are deemed permissible under current EU sanctions.

Therefore, we inform you currently that it is possible to request a DR conversion into underlying Russian shares for the following ISINs:
Name ISIN Exchange
SISTEMA US48122U2042 London Stock Exchange
MMC NORILSK NICKEL PJSC-ADR US55315J1025 London Stock Exchange
MOBILE TELESYSTEMS PJS US6074091090 New York Stock Exchange
ROSNEFT US67812M2070 London Stock Exchange
LUKOIL PJSC-SPON ADR US69343P1057 London Stock Exchange
POLYUS PJSC-REG S-GDR US73181M1172 London Stock Exchange

Please note that this possibility is voluntary, and you are not obliged in any way to convert your Russian DRs to Ordinary shares.

Please be aware of the following:

Your request will be processed on a best effort basis
A GDR Cancellation fee is applicable: $0,05 per DR
Due to EU sanctions you are currently not able to trade the Russian common shares.

In case you would like to convert your Russian DR into Russian common shares, we need your request before Wednesday, 10 August 2022 at 12:00 PM CET. Please submit your request to ca@degiro.com and provide your username, position to be transferred and the relevant size. We are aware that the deadline is very tight, but is depending on intermediaries within the custody chain. With that regard we would like to ask for your understanding.

Please note, that we are in a continuous discussion with multiple intermediaries within the custody chain and monitor any development on this matter closely. In case of any developments or potential alternatives for our clients, we aim to inform you as soon as possible.

Should any questions remain, please contact our Service Desk.
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

minarjo
Pokročilý
Příspěvky: 298
Registrován: 07 led 2019 19:37
Been thanked: 19 times

Re: Degiro

Příspěvek od minarjo » 11 srp 2022 13:42

Sankce vůči Rusku evidentně znamenají i to, že evropské+americké banky emitující ADR certifikáty na ruské akcie tyto DR emise samy či "z donucení" ukončují. Prodej to pokud to ještě jde a máš klid :). Vždyť Degiro jasně píše, že ti jinak negarantuje přístup k té přímé ruské akcii prostě proto, že třeba na danou ruskou burzu nebude mít přístup (sankce EU současné či budoucí), nebo na ni nemá přístup už dnes - a ty bys to pak neměl jak prodat. A i kdyby ano, budeš platit další poplatek 2,5 eura ročně za tu burzu.
Ale když odhlédneme od ADR, tak z myslím zcela jasných důvodů bych tedy teď nechtěl vlastnit byť jedinou ruskou akcii, už z principu.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Degiro

Příspěvek od StanikKolarik » 11 srp 2022 20:23

na ty "common" jsem to právě z těchto důvodů konvertovat nechtěl a prodat to taky nejde.
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

ravo
Začátečník
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2021 09:55
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Degiro

Příspěvek od ravo » 13 srp 2022 11:04

StanikKolarik píše:
09 srp 2022 21:09
Četl jsem to 4x a fakt netuším...
Můžete mi to někdo jednoduše vysvětlit a ideálně i s radou jestli si to nechat převést?
Já jsem to pochopil celé. Ale nevím, zda je lepší teď mít akcie, nebo ADR. Přijde mi, že je to jedno. Prodat nejde ani jedno. Nevím, jak je to s dividendami.

Uživatelský avatar
StanikKolarik
Dlouhodobý investor
Příspěvky: 627
Registrován: 23 úno 2019 17:35
Bydliště: Zlín

Re: Degiro

Příspěvek od StanikKolarik » 13 srp 2022 18:33

ravo píše:
13 srp 2022 11:04
StanikKolarik píše:
09 srp 2022 21:09
Četl jsem to 4x a fakt netuším...
Můžete mi to někdo jednoduše vysvětlit a ideálně i s radou jestli si to nechat převést?
Já jsem to pochopil celé. Ale nevím, zda je lepší teď mít akcie, nebo ADR. Přijde mi, že je to jedno. Prodat nejde ani jedno. Nevím, jak je to s dividendami.
Dividendy ani neočekávám...
Portfolio: ABBV, ADM, AZN, B4B, BAS, BGS, BP, BTI, BTQ, CAH, CCL, ČEZ, EIX, ERIC, GILD, GSK, HLN, IBM, IRM, KOFOLA, LYB, MAIN, MBT, NNDM, NWL, OHI, ORI, PFE, PPL, PRU, RC, RIO, RITM, SAN, SHEL, T, UL, UNM, VIA, VIV, VNTR, VOD, VZ, WBD, WRK,

Odpovědět